Zavrieť

Porady

Faktúra a jej náležitosti

Pekný deň poradáci : chcela by som niečo overiť u Vás - mám niekoľko FA od rôzných firiem kde FA obsahuje všetky náležitosti / sme platcami DPH čiže aj zo strany DPH je všetko OK / majú na vrchu aj farebné logo sú to hlavne FA za programy z BA ale aj za tovar - okrem originálu pečiatky a podpisu - vypadajú ako skenované - viem použiť takúto FA alebo musí byť originál.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Monika C. Pozri príspevok
    Pekný deň poradáci : chcela by som niečo overiť u Vás - mám niekoľko FA od rôzných firiem kde FA obsahuje všetky náležitosti / sme platcami DPH čiže aj zo strany DPH je všetko OK / majú na vrchu aj farebné logo sú to hlavne FA za programy z BA ale aj za tovar - okrem originálu pečiatky a podpisu - vypadajú ako skenované - viem použiť takúto FA alebo musí byť originál.
    Môžeš ich zaúčtovať.

    mirkoooo je offline (nepripojený) mirkoooo

    mirkoooo
    Však nemôže byť faktúra vystavená za dlhšie obdobie ako mesiac? Myslím tým ak niekto robil práce niekomu v januári aj februári, tak môže vystaviť Jednu faktúru? Môžem napísať do faktúry dátum dodania 01-02/2009??? Ide o podnikateľa, ktorý bral peniaze z dotácie z úradu práce a chce mať vystavenú faktúru za každý mesiac (aby platilo, že vykonával sústavne činnosť), ale v januári nerobil. tu niekde som našla
    nejaké také vysvetlenia ohľadom faktúr a tam bolo že najdlhšie za mesiac môže byť? čo na to vy? Pomôžte niekto

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mirkoooo Pozri príspevok
    Však nemôže byť faktúra vystavená za dlhšie obdobie ako mesiac? Myslím tým ak niekto robil práce niekomu v januári aj februári, tak môže vystaviť Jednu faktúru? Môžem napísať do faktúry dátum dodania 01-02/2009??? Ide o podnikateľa, ktorý bral peniaze z dotácie z úradu práce a chce mať vystavenú faktúru za každý mesiac (aby platilo, že vykonával sústavne činnosť), ale v januári nerobil. tu niekde som našla
    nejaké také vysvetlenia ohľadom faktúr a tam bolo že najdlhšie za mesiac môže byť? čo na to vy? Pomôžte niekto

    Ja za svoje služby vystavujem u niektorých klientov 1 faktúru na štvrťrok. Záleží na dohode, resp. znení zmluvy.

    mirkoooo je offline (nepripojený) mirkoooo

    mirkoooo
    diki
    - ak ide o stavebné práce môže byť? Napríklad že niekde niečo stavali, tak dám za viac mesiacov dokopy hej?

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ahoj, objednavala som si antivir. program cez internet, po zaplateni zalohovej faktury mi poslali mailom vyuctovaciu fakturu, s tym ze mi ju postou neposlu. Ked ju vsak vytlacim (nemam farebny cartridge) je to len okopirovane. Myslite, ze mi to staci do ucta alebo mam ziadat o zaslanie originalu.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    mirkoooo Pozri príspevok
    diki
    - ak ide o stavebné práce môže byť? Napríklad že niekde niečo stavali, tak dám za viac mesiacov dokopy hej?
    Vid. Zoltanov prispevok.

    Ak by si vystavoval faktury podla lubovole, moze byt problem s DPH - niekto je mesacny, niekto stvrtrocny platitel DPH. Fakturu mas povinnost vystavit do 15 dni odo dna dodania tovaru/sluzby.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    nika.sum Pozri príspevok
    Ahoj, objednavala som si antivir. program cez internet, po zaplateni zalohovej faktury mi poslali mailom vyuctovaciu fakturu, s tym ze mi ju postou neposlu. Ked ju vsak vytlacim (nemam farebny cartridge) je to len okopirovane. Myslite, ze mi to staci do ucta alebo mam ziadat o zaslanie originalu.
    Vytlac, ak ma vsetky nalezitosti, mala by stacit.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Lianka Pozri príspevok
    Vytlac, ak ma vsetky nalezitosti, mala by stacit.
    DAKUJEM VELMI PEKNE, medzi tym som poziadala o original, ale neviem ci mi ho poslu. Tak si necham aspon vytlacenu fa z internetu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.