Zavrieť

Porady

daň z MV

Iba pre poriadok, lebo dosť často som popletená:
1, auto, ktoré som kúpila v roku 2008 a do 30-tich dní oznámila DU, že ho používam na podnikanie - 01/2009 podám daňové priznanie a zaplatím vyčíslenú daň - náklady však účtujem do roku 2008
2, auto, ktoré som kúpila v roku 2007, vtedy som podala aj daňové priznanie, teraz v 01/2009 už nepodávam daňové priznanie, iba zaplatím daň za rok 2008 a do tohto roku aj účtujem náklady ... správne?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mocekz Pozri príspevok
Iba pre poriadok, lebo dosť často som popletená:
1, auto, ktoré som kúpila v roku 2008 a do 30-tich dní oznámila DU, že ho používam na podnikanie - 01/2009 podám daňové priznanie a zaplatím vyčíslenú daň - náklady však účtujem do roku 2008
2, auto, ktoré som kúpila v roku 2007, vtedy som podala aj daňové priznanie, teraz v 01/2009 už nepodávam daňové priznanie, iba zaplatím daň za rok 2008 a do tohto roku aj účtujem náklady ... správne?
Jedna zásadná otázka, účtuješ PÚ alebo JÚ?
0 0
mocekz mocekz

mocekz je offline (nepripojený) mocekz

Tweety Pozri príspevok
Jedna zásadná otázka, účtuješ PÚ alebo JÚ?
podvojné účtovníctvo
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

mocekz Pozri príspevok
Iba pre poriadok, lebo dosť často som popletená:
1, auto, ktoré som kúpila v roku 2008 a do 30-tich dní oznámila DU, že ho používam na podnikanie - 01/2009 podám daňové priznanie a zaplatím vyčíslenú daň - náklady však účtujem do roku 2008
2, auto, ktoré som kúpila v roku 2007, vtedy som podala aj daňové priznanie, teraz v 01/2009 už nepodávam daňové priznanie, iba zaplatím daň za rok 2008 a do tohto roku aj účtujem náklady ... správne?
Daňové priznanie sa podáva za všetky vozidlá, ktoré sa r. 2008 používali na podnikanie. Náklady zaúčtuješ do r. 2008.
0 0
mocekz mocekz

mocekz je offline (nepripojený) mocekz

ešteže som sa spýtala, lebo by som podala iba za to nové mysliac si, že to staré mám vybavené. taká podotázočka: aj na to staré auto som mala podávať oznámenie o používaní?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

mocekz Pozri príspevok
ešteže som sa spýtala, lebo by som podala iba za to nové mysliac si, že to staré mám vybavené. taká podotázočka: aj na to staré auto som mala podávať oznámenie o používaní?
nie, na to slúži to staré dP.
0 0
slnenko slnenko

slnenko je offline (nepripojený) slnenko

Musí sa podávať danové priznanie za motorové vozidlá používané v podníkaní každoročne? alebo stači 1x pri registrácii a potom každoročne zaplatiť len daň.
0 0
mocekz mocekz

mocekz je offline (nepripojený) mocekz

ja som to pochopila tak, že keď sa na podnikanie začne používať nové auto, podáš na DU oznámenie o začatí používania auta na podnikanie a každý január nasledujúceho roka podávaš daňové priznanie z motorových vozidiel za každé jedno auto, ktoré si v predchádzajúcom roku na podnikanie používal
0 0
slnenko slnenko

slnenko je offline (nepripojený) slnenko

dakujem pekne a želám pekný dník
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den poradáci!!
Prosím Vás veľmi pekne o radu a dúfam,že mi pomôžete.
Vypisujem tlačivo daň z motor.vozidiel a jedno auto máme Dáciu Logan
v technickom preukaze je napísané ,že je to nákladné vozidlo a ja chcem
vedieť nákladné vozidlo sa berie že je to úžítkové vozidlo alebo osobné???
Lebo neviem aký sadzobník mám použiť!!
Vďaka pekne za všetky rady Silvia
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Pod nákladným autom sa rozumie úžitkové.
Aj keď niekedy to vyzerá na osobné.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Vďaka pekne za odpoved Silvia
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den poradáci!!
Ešte taká malá otázka príves nákladný to mám uviesť v daňovom priznaní
že je to osobné auto alebo ako čo úžitkové???
Vďaka pekne za všetky rady od Vás
Silvia
0 0
iveta rybarova iveta rybarova

iveta rybarova je offline (nepripojený) iveta rybarova

No neviem či Vám odpoviem dobre ale ja som dnes vypĺňala DP z mot. vozidiel a tam ani nevypisujete že aké je to auto ale skupinu. Ja mám príves a vypíšete to čo máte v technickom. Buď M, N alebo a to bol môj prípad pri náves je v technickom preukaze uvedené O.
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

ahojte.. mám otázočku, podáme DP, zaplatíme daň.. a uvedené zaúčtujem do roku 2008? Vediem JÚ. Myslela som, že to dám do výdavkov až v roku 2009.. Ako to mám zaúčtovať do roku 2008?
Ďakujem
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

V JÚ je ZAPLATENÁ daň z MV daňovým výdavkom toho zdaňovacieho obdobia, V KTOROM bola zaplatená. Ak zaplatíš v roku 2009 (je jedno za aké obdobie), je to výdavok roka 2009.

.... tak ako každý iný výdavok.
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

áno ďakujem, myslela som si to, len ma pomýlil nejaký príspevok. Tak som sa potrebovala uistiť... som celá šťastná prešťastná, že existuje táto stránka. Ste tu ozaj všetci zlatí...
0 0
ekonom1 ekonom1

ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

žena
nákladné = úžitkové "N"
daň odvádzaš na základe váhy
ale daj si pozor, ja som sa popálila na vyplňovaní pri váhe
uvádzaj váhu z technického R32 (Najväčšia prípustná celková hmotnosť). Ja som dala za 2007 Prevádzkovú a mám to zle.
0 0
Mima P. Mima P.

Mima P. je offline (nepripojený) Mima P.

Juuj, ja som tiez pouzila prevadzkovú hmotnost. Takze to mam zle? Ma tam byt najvacsia pripustna celkova hmotnost? Dufam ze nie najv.prip.hmot.jazdnej supravy to uz by bolo na hlavu.
0 0
Mima P. Mima P.

Mima P. je offline (nepripojený) Mima P.

A este otazocka. Prives =O su ake sadzby? Ako uzit. vozidlo podla poctu naprav a hmotnosti? Akosi vela mi to vychadza :-(
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
Ahojte, sme s.r.o., za zamestnanca sme zaplatili DzMV za rok 2008 za celý rok lebo každý mesiac používal svoje osobné vozidlo v práci. popri zamestnaní má aj živnosť a tam používa to isté osobné vozidlo na podnikanie. Ako to je s platením DzMV? musí tiež podať a zaplatiť DzMV ako živnostník za to isté auto?
0 0
Načítať ďalšie