Zavrieť

Porady

Daň a auto?

Ahojte
som tu nový a práve začinajúci živnostnik tak ak sa nebudem vyadrovat správne nehnevajte sa.Mám taky problem minulý rok som začal pracovať ako živnostnik a teraz by som si chcel urobit učtovnictvo a riešim auto a cesty ktore chcem zahrnuť do výdavkov,len som sa teraz dozvedel že auto musí byť prihlasene na DÚ.Dá sa auto aj spetne prihlasiť?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    jancii30 Pozri príspevok
    Ahojte
    som tu nový a práve začinajúci živnostnik tak ak sa nebudem vyadrovat správne nehnevajte sa.Mám taky problem minulý rok som začal pracovať ako živnostnik a teraz by som si chcel urobit učtovnictvo a riešim auto a cesty ktore chcem zahrnuť do výdavkov,len som sa teraz dozvedel že auto musí byť prihlasene na DÚ.Dá sa auto aj spetne prihlasiť?Ďakujem.
    Dá. Ale bude to aj s pokutou.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jancii30 Pozri príspevok
    Ahojte
    som tu nový a práve začinajúci živnostnik tak ak sa nebudem vyadrovat správne nehnevajte sa.Mám taky problem minulý rok som začal pracovať ako živnostnik a teraz by som si chcel urobit učtovnictvo a riešim auto a cesty ktore chcem zahrnuť do výdavkov,len som sa teraz dozvedel že auto musí byť prihlasene na DÚ.Dá sa auto aj spetne prihlasiť?Ďakujem.
    Dá sa, ale s pokutou.
    Ak živnostník využíva pri svojej činnosti motorové vozidlo na dosahovanie príjmov, tak v zmysle zákona o miestnych daniach má povinnosť túto skutočnosť nahlásiť daňovému úradu najneskôr do 30 dni od prvého dňa používania auta. A následne najneskôr do 31.01. nasledujúceho roka podať daňové priznanie k dani z MV, vypočítať a aj zaplatiť daň.

    jancii30 je offline (nepripojený) jancii30

    jancii30
    smith Pozri príspevok
    Dá sa, ale s pokutou.
    Ak živnostník využíva pri svojej činnosti motorové vozidlo na dosahovanie príjmov, tak v zmysle zákona o miestnych daniach má povinnosť túto skutočnosť nahlásiť daňovému úradu najneskôr do 30 dni od prvého dňa používania auta. A následne najneskôr do 31.01. nasledujúceho roka podať daňové priznanie k dani z MV, vypočítať a aj zaplatiť daň.
    a neviete náhodov koľko je tá pokuta ďakujem

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    jancii30 Pozri príspevok
    a neviete náhodov koľko je tá pokuta ďakujem
    Za oneskorené Oznámenie o registrácii automobilu k dani z MV dávajú obyčajne pokutu 1.000,-- Sk.
    Ale tu je Zákon o správe daní a poplatkov:
    http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-...2007-a.html#35

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.