Zavrieť

Porady

Daň z prímu FO,za predaj auta r.2008

Dobrý deň,
Potrebovala by som poradiť.Účtujem JU, klienta ktorý odpredal osobné auto zaradené v podnikaní . Zostatková cena pri 2.roku odpisu je 780tis. Sk - osobný automobil bol predaný kúpnou zmluvou v 12/2008 za 500tis.Sk
Potrebovala by som si overiť postup zaúčtovania =
Zostatková cena 780tis.Sk je nákladom? V tomto prípade je však predaj 500 tis.Sk, čiže náklad bude len 500tis. Sk ? Alebo môžem uplatniť -280tis. Sk (strata), z dôvodu predaja za nižšiu cenu ? Vzhľadom na automobilovú krízu predaj takto skutočne nastal.Klient nutne potreboval peniaze.
Ďakujem, Džala
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dasasopi je offline (nepripojený) dasasopi

    dasasopi
    Ja riešim podobný problém. Podnikateľ kúpil auto v 2006 za 220000. V roku 2006 a 2007 sme mali prerušené odpisy. V roku 2008 ho predal za 150000 koľo si môžem dať do nákladov.Dáša

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    dasasopi Pozri príspevok
    Ja riešim podobný problém. Podnikateľ kúpil auto v 2006 za 220000. V roku 2006 a 2007 sme mali prerušené odpisy. V roku 2008 ho predal za 150000 koľo si môžem dať do nákladov.Dáša
    Uplatniť si môže daňovú zostatkovú cenu v plnej výške.

    Sasha je offline (nepripojený) Sasha

    Sasha
    Môžem poprosiť o radu?

    V roku 2006 kúpené auto, v roku 2008 predané. Účtovná zostatková cena bola 140 000, daňová ZC bola 113 000, auto bolo predané za 150 000.

    Čo treba urobiť v DP?
    Pripočítateľné položky budú 10 000 Sk aj rozdiel medzi účtovnou a daňovou ZC 37 000?
    Skúšala som hľadať odpoveď vyhľadávaním, ale už som taká domotaná, že budem vďačná, keď mi niekto odobrí alebo vyvráti môj konkrétny prípad. Ďakujem!
    Naposledy upravil Sasha : 26.03.09 at 16:23

    dasasopi je offline (nepripojený) dasasopi

    dasasopi
    Ja som sa tu vyššie už pýtala na podobný prípad, lenže nerozumiem ako môžeš mať účtovnú zostatkovú cenu vyššiu ako daňovú. Veď účtovná je /opotrebenie/ auta a to sa neprerušuje aj keď si daňovo neuplatníš odpis ako náklad v DP. Podľa mňa je príjem 150 000 a náklad 113 000. V zákone sa píše: Daňovými výdavkami sú aj- zostatková cena HM a NM pri jeho vyradení predajom alebo likvidáciou. Ja som to účtovala uzávierkovou operáciou Príjem-z predaja a Výdaj-daňová zostatková cena. Zarátalo mi to do Príjmov a výdavkov zo živnosti a už som nerobila žiadne pripočítateľné položky.Dáša

    Sasha je offline (nepripojený) Sasha

    Sasha
    Ospravedlňujem sa, ale až dnes som si uvedomila, že som to zadala do zlej témy, jedná sa o PO a nie FO. Nevedel by mi ešte niekto poradiť? Vopred ďakujem!

    Daň z prímu FO,za predaj auta r.2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.