Zavrieť

Porady

zaplatenie PZP cez internet banking

Najde sa tu niekto kto plati za Povinne zmluvne poistenie cez Internet banking?
Zaujimalo by ma ak zaplatim za povinne zmluvne poistenie cez internet banking
akym dokladom pri kontrole sa mam policajtom preukazat že som za PZP zaplatil?
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Je povinnosť preukazovať sa policajtom dokladom o úhrade ? Podľa mňa úplne stačí potvrdenie o poistení zodpovednosti, ktoré zasielajú poisťovne a sú na ňom všetky údaje o vozidle , poisťovni + číslo zmluvy.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Aj keď sa stali prípady, že polícia sr pýtala doklad o zaplatení pzp, tak uvedené potvrdenie ju nemá čo zaujímať, je to bezpredmetné si z toho robiť ťažkú hlavu- potvrdením pre políciu v SR je biela karta, v zahraničí zelená karta- potvrdenie o zaplatení ich nemá čo zaujímať...
0 0
kabul kabul

kabul je offline (nepripojený) kabul

hm no ja z kazdej strany pocuvam že nestaci karta pzp ale aj doklad o jej zaplateni
a ked zdravy rozum káže načo...? Pre buzeraciu?
No na druhej strane ak niekto plati poistenie po častiach a potom nezaplati
Može nastat situacia ked mam karticku ale este nezaplatil poistenie. Nieje to prave preto

Ja som sa stretol napr pri prepise auta bolo potrebne predložit kartu pzp s dokladom...
tak ako to vlastne je
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Nečudujte sa policajtom, musia mať z toho v hlave zmätok, keď ich šéf nedávno na JOJ-ke tvrdil že vodič musí mať u seba "doklad o zaplatení PZP".
0 0
kabul kabul

kabul je offline (nepripojený) kabul

no ved hej
najde sa tu niekto kto plati cez internet banking a ako sa preukazuje?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

kabul Pozri príspevok
hm no ja z kazdej strany pocuvam že nestaci karta pzp ale aj doklad o jej zaplateni
a ked zdravy rozum káže načo...? Pre buzeraciu?
No na druhej strane ak niekto plati poistenie po častiach a potom nezaplati
Može nastat situacia ked mam karticku ale este nezaplatil poistenie. Nieje to prave preto

Ja som sa stretol napr pri prepise auta bolo potrebne predložit kartu pzp s dokladom...
tak ako to vlastne je
www.portal.gov.sk
Pri prihlásení vozidla ste povinní teda predložiť:
  1. vyplnenú žiadosť o zapísanie vozidla do evidencie,
  2. osvedčenie o evidencii vozidla,
  3. doklad o nadobudnutí vozidla - faktúra, leasingová zmluva,
  4. doklad o predbežnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla
  5. doklad totožnosti,
  6. overené splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný,
  7. ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra (nie starší ako 3 mesiace), živnostenský list, pečiatku,
  8. prítomnosť osoby oprávnenej zastupovať organizáciu (živnostník, konateľ spoločnosti, osoba úradne splnomocnená),
  9. overené splnomocnenie leasingovej spoločnosti,
  10. kolok 2 000 Sk (1 000 Sk prihlásenie + 2x500 Sk za tabuľky s EČ),
  11. potvrdenie o zaplatení DPH, ak ide o nové vozidlo, dovezené z iného členského štátu EÚ.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

a čo tak predložiť výpis z účtu???:-)
0 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

Ja platím cez Internet b. PZP a zatial som nemala žiadny problém pri kontrole ani sa ma na to nespýtali prečo nemám doklad o zaplatení mám bielu, zelenú kartu a to je všetko .
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kabul Pozri príspevok
no ved hej
najde sa tu niekto kto plati cez internet banking a ako sa preukazuje?
Ja tiež platí PZP cez IB a nenosím so sebou žiadne potvrdenie o zaplatení, len bielu a zelenú kartu. Zatiaľ som s tým pri kontrole problémy nemal.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Johanka Pozri príspevok
www.portal.gov.sk
Pri prihlásení vozidla ste povinní teda predložiť:
  1. vyplnenú žiadosť o zapísanie vozidla do evidencie,
  2. osvedčenie o evidencii vozidla,
  3. doklad o nadobudnutí vozidla - faktúra, leasingová zmluva,
  4. doklad o predbežnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla
  5. doklad totožnosti,
  6. overené splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný,
  7. ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra (nie starší ako 3 mesiace), živnostenský list, pečiatku,
  8. prítomnosť osoby oprávnenej zastupovať organizáciu (živnostník, konateľ spoločnosti, osoba úradne splnomocnená),
  9. overené splnomocnenie leasingovej spoločnosti,
  10. kolok 2 000 Sk (1 000 Sk prihlásenie + 2x500 Sk za tabuľky s EČ),
  11. potvrdenie o zaplatení DPH, ak ide o nové vozidlo, dovezené z iného členského štátu EÚ.
No ale Johanka pozor, to čo si tam dala, to je povinnosť pri PRIHLÁSENÍ a nie už pri bežnom používaní vozidla...
A to je sakramentský rozdiel...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

kabul Pozri príspevok
no ved hej
najde sa tu niekto kto plati cez internet banking a ako sa preukazuje?
Platím cez ib, doklad nenosím, ani nebudem nosiť- ,mali sme už ohladne toho s policajtami jednanie a nesmú to pýtať...
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Chobot Pozri príspevok
Ja tiež platí PZP cez IB a nenosím so sebou žiadne potvrdenie o zaplatení, len bielu a zelenú kartu. Zatiaľ som s tým pri kontrole problémy nemal.
Platíme PZP za všetky firemné autá cez HB a vodiči nenosia žiaden doklad o zaplatení. To by som sa nakopírovala, ak by som výpis mala priložiť ku každému autu.
Jediný koho môže zaujímať úhrada je poisťovňa a tá si prípadný nedoplatok bude vymáhať.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Johanka Pozri príspevok
www.portal.gov.sk
Pri prihlásení vozidla ste povinní teda predložiť:
  1. vyplnenú žiadosť o zapísanie vozidla do evidencie,
  2. osvedčenie o evidencii vozidla,
  3. doklad o nadobudnutí vozidla - faktúra, leasingová zmluva,
  4. doklad o predbežnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla
  5. doklad totožnosti,
  6. overené splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný,
  7. ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra (nie starší ako 3 mesiace), živnostenský list, pečiatku,
  8. prítomnosť osoby oprávnenej zastupovať organizáciu (živnostník, konateľ spoločnosti, osoba úradne splnomocnená),
  9. overené splnomocnenie leasingovej spoločnosti,
  10. kolok 2 000 Sk (1 000 Sk prihlásenie + 2x500 Sk za tabuľky s EČ),
  11. potvrdenie o zaplatení DPH, ak ide o nové vozidlo, dovezené z iného členského štátu EÚ.

... naschvál som si otvoril stránku - ale je to tak, ako si uviedla. Tu ešte neprešli na EURO ...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Poistovne posielaju tzv.zloženku na uhradu. No kedysi na rube bola kolonka pre vyplnenie jednorazoveho prikazu v banke, kde mate účet a banka potvrdila zaplatenie zloženky. Ja na poštu nechodim, platim poplatky pri bežnom účte lebo služba pošta vychadza drahsie. No najnovsie zmr.i jedni vyparatili koninu, lebo je tam uvedene niečo na sposob: "Len platbou na slovenskej pošte".
Teraz co mi doslo havarijne, tak to tam bolo takto po novom napisane tiež. Zmena prisla na jesen, co platim dcerke obedy v škole, tiež sa to kvazi neda uhradit v banke.
V banke z toho maju ťažku hlavu a čo pracovnik to iny nazor. Niekde mi ponukli vyplnit prevodny prikaz a potvrdili mi na lice zloženky uhradu, no boli pripady, že hundrali, že je to v rozpore.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Mňa na to upozonili pri uzatváraní poistky, že zákonnú poistku musím zaplatiť na pošte. Havarijnú môžem aj cez IB
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ale poistovna predsa spätne po zaplatení poistného posiela bielu a zelenú kartu a tie ste povinný predložiť policajtovi a nie šek.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
účtovník 007 Pozri príspevok
Platíme PZP za všetky firemné autá cez HB a vodiči nenosia žiaden doklad o zaplatení. To by som sa nakopírovala, ak by som výpis mala priložiť ku každému autu.
Jediný koho môže zaujímať úhrada je poisťovňa a tá si prípadný nedoplatok bude vymáhať.
Ale mali by nosiť ,zelenú a pokiaľ cestujú za hranice tak aj bielu kartu
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

220870 Pozri príspevok
Ale mali by nosiť ,zelenú a pokiaľ cestujú za hranice tak aj bielu kartu
Myslel si to dobre, ale napísal si to úplne opačne- v SR- bielu, v zahraničí- ZELENÚ kartu
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

wagner Pozri príspevok
Mňa na to upozonili pri uzatváraní poistky, že zákonnú poistku musím zaplatiť na pošte. Havarijnú môžem aj cez IB
To ten policajt povedal.ale peknú, ale mimoriadne brutálnu hlúposť
Teba ani nikoho nemožno nutit aby si zaplatil niečo niekde-treba to zaplatit a hotovo a nie kde-to je úplne jedno- kde akože je to v zákone o pzp?
Podla mňa bol ten policajt pod vplyvom drog- neviem si inak vysvetliť ako može niekto z úst takéto niečo vypustiť...
0 0
kaps kaps

kaps je offline (nepripojený) kaps

ZŤP, ekonóm práce
kabul Pozri príspevok
Najde sa tu niekto kto plati za Povinne zmluvne poistenie cez Internet banking?
Zaujimalo by ma ak zaplatim za povinne zmluvne poistenie cez internet banking
akym dokladom pri kontrole sa mam policajtom preukazat že som za PZP zaplatil?
Ja platím cez telefón. Preukazovať sa u policajta treba len kartičkou od poisťovne. Ak sa mu to nezdá že je zaplatené, tak dáva podnet na Združenie poi... kde si to overia a konajú. V prípade potreby sa potom preukazuje zaplatenie výpisom z účtu. Robím to už roky a je to OK.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať