Zavrieť

Porady

LEASING

Dobry den,
chcela by som sa opytat, skoncili sme leasing na auto a prisla nam faktura na vyuctovanie zostatkovej hodnoty - kupna cena za odpredaj vozidla s DPH. Uctujem v JU, mozem to dat do prevadzkovej rezie a odpocitat si DPH?
Mam to vozidlo zaevidovat do invest.majetku firmy?

Na konci roka som vzdy robila casove rozlisenie leasingu co som dala cez interny doklad do prev.rezie, mam to spravit teraz alebo az na konci roku?

Dakujem
j.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    co sa tyka odpocitania DPH, zalezi na tom, ci je to osobne alebo uzitkove auto, v pripade osobneho nie je narok, v pripade uzitkoveho je
    co sa tyka uctovania, myslim, ze prevadzkova rezia je spravne, vyuctovanie vopred zaplatenej zalohy, myslim ze v JU sa to uctuje pouzavierkovym dokladom, takze asi k 31.12.
    a do evidencie majetku by som si ho urcite zaradila, ved je to auto, majetok firmy, aby som mala evidenciu, ze ho vo firme mam, aj pri inventure je to dolezite

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    Dakujem za odpoved,
    jedna sa nam o osobne auto - teda to znamena ze ked mam fakturu na 84,- Sk bez DPH + 16 ,- DPH = 100,- Sk dam do prevadzkovej rezie celych 100,- Sk. A do majetku ho zaradim v akej hodnote - tych 100,-??
    Dakujem
    j.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.