Zavrieť

Porady

JU spotreba PHM

Ahojte Poradaci,
som začiatnočníčka v jednoduchom účtovníctve chcela by som sa opýtať poúžívam osobné auto na podnikateľské účely ako to je so spotrebou PHM zaúčtujem len bločky za nákup PHM medzi ostatné alebo nie.
Ďakujem za pomoc.
Usporiadat
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ak ide o sukromne auto vyuzivane na podnikanie, robim knihu jazd a do rezie zauctujem skutocnu spotrebu benzinu (dolozenu blockami).
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Lianka Pozri príspevok
Ak ide o sukromne auto vyuzivane na podnikanie, robim knihu jazd a do rezie zauctujem skutocnu spotrebu benzinu (dolozenu blockami).
A čo paušálna náhrada za nabehnuté kilometre?
0 0
papuca25 papuca25

papuca25 je offline (nepripojený) papuca25

a musí byť tá kniha jázd
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
smith Pozri príspevok
A čo paušálna náhrada za nabehnuté kilometre?
Ano, samozrejme, aj ta. Reagovala som na tie benzinove blocky. Toto som akosi opomenula spomenut.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
papuca25 Pozri príspevok
a musí byť tá kniha jázd
Ano musí.
0 0
papuca25 papuca25

papuca25 je offline (nepripojený) papuca25

ďakujem pekne za odpoved a pomoc
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Používame súkr.auto vo firme ako papuča25, ale sme platcami DPH, môžeme si túto DPH z PHM bločkov odpočítať? Niekto tu už citoval zákon, že vraj áno, ale nemôžem to už hodnú chvíľu nájsť...Veľmi pekne ďakujem...
0 0
papuca25 papuca25

papuca25 je offline (nepripojený) papuca25

ešte mám jednu otázku osobné auto používané na podnikateľské účely môžem si dať do nákladov aj opravy a údržbu auta
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
papuca25 Pozri príspevok
ešte mám jednu otázku osobné auto používané na podnikateľské účely môžem si dať do nákladov aj opravy a údržbu auta
Auto nezaradené v majetku firmy-opravy a veci podobné-nie je nárok dať do nákladov, to je zohľadnené predsa v tom paušále...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

papuca25 Pozri príspevok
ešte mám jednu otázku osobné auto používané na podnikateľské účely môžem si dať do nákladov aj opravy a údržbu auta
Máš auto zaradené v majetku alebo si uplatňuješ paušálne náhrady?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Používame súkr.auto vo firme ako papuča25, ale sme platcami DPH, môžeme si túto DPH z PHM bločkov odpočítať? Niekto tu už citoval zákon, že vraj áno, ale nemôžem to už hodnú chvíľu nájsť...Veľmi pekne ďakujem...
Máš ho zaradené v obchodnom majetku firmy ?
Pozri diskusiu v tejto téme

http://www.porada.sk/t79047-odpocet-...o%E8et+DPH+PHM
0 0
papuca25 papuca25

papuca25 je offline (nepripojený) papuca25

musí byť nahlásene na danovom úrade a musí zaplatiť dan či stačí mat len knihu jázd a bločky
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

papuca25 Pozri príspevok
musí byť nahlásene na danovom úrade a musí zaplatiť dan či stačí mat len knihu jázd a bločky
To je otázka alebo odpoveď ?
Ja som sa pýtala, či máš auto zaradené v obchodnom majetku firmy.
0 0
papuca25 papuca25

papuca25 je offline (nepripojený) papuca25

nie nemám mám ho v osobnom vlastníctve
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

papuca25 Pozri príspevok
musí byť nahlásene na danovom úrade a musí zaplatiť dan či stačí mat len knihu jázd a bločky
ÁNo, oznamovacia povinnosť- používanie MV na podnikanie- musí byť splnená, a rovnako podané DP a zaplatená daň z MV.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

papuca25 Pozri príspevok
nie nemám mám ho v osobnom vlastníctve
Ak nemáš auto zaradené v majetku daňovníka uplatňuješ si základnú sadzbu náhrady - do 31.5.08 6,20sk/km, od 1.6.08 5,50sk/km/ + priemernú spotrebu PHM podľa údajov v TP mot. vozidla. V základnej sadzbe náhrady sú zahrnuté všetky výdavky na prevádzku, okrem zaplatenej dane z motorových vozidiel.
Vedieš evidenciu jázd a priemernú spotrebu PHM účtuješ na základe skutočnej ceny z priložených bločkov PHM /tie samostatne do peň. denníka nezapisuješ/.
Vznika ti oznamovacia povinnosť na DU na daň z mot. vozidiel.
Daň z mot. vozidiel sa platí nie preto, že si uplatňuješ daňové výdavky, ale preto, že auto využívaš na podnikanie.
0 0
papuca25 papuca25

papuca25 je offline (nepripojený) papuca25

a keby som teraz nahlásila na danový úrad auto na podnikanie a auto som využívala už 3 mesiace bude za to dáka pokuta
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
papuca25 Pozri príspevok
a keby som teraz nahlásila na danový úrad auto na podnikanie a auto som využívala už 3 mesiace bude za to dáka pokuta
Bude, totiž oznamovacia povinnosť je do 30 dni od prvého použitia MV.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

papuca25 Pozri príspevok
a keby som teraz nahlásila na danový úrad auto na podnikanie a auto som využívala už 3 mesiace bude za to dáka pokuta
Ak auto nebolo využívané celý rok, budú to dve pokuty - za prihlásenie aj odhlásenie.
Zváž, či úspora na dani z príjmov bude vyššia ...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Ak auto nebolo využívané celý rok, budú to dve pokuty - za prihlásenie aj odhlásenie.
Zváž, či úspora na dani z príjmov bude vyššia ...
Keď su to posledné tri mesiace roka potom len prihláška.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať