Zavrieť

Porady

Opäť chlieb z Maďarska

Ahojte Poraďáci, už sme tu takú temu mali, čo sa týkalo nákupu chleba z Maďarska, pričom maďarská firma je platiteľom dph. Chlieb predávam s dph nakoľko som plátca. Registračka mi hneď vyráta daň na výstupe, ktorú uvádzam v daňovom priznaní do riadku 03 a 04. V tejto dph je aj chlieb. Nákup je fa bez dph, kde ja k faktúre, ktorú platím prirátam dph. Vstup mám v riadku 19. Ale dnes mi na daňovom úrade poradili, že. výstup za ten chlieb do dp riadok 09 a 10. To znamená, že z riadku 03 a 04 sumu za chlieb odrátam ? Lebo ak nie a zapíšem ju do riadku 03 a 04 a do riadku 09 a 10 budem mať výstup 2x. To mi už baba na daňovom povedala, že výstup 2x byť nemôže, ale jej kontrolorky tak povedali. Čo mám s tým robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Viťa Pozri príspevok
    Ahojte Poraďáci, už sme tu takú temu mali, čo sa týkalo nákupu chleba z Maďarska, pričom maďarská firma je platiteľom dph. Chlieb predávam s dph nakoľko som plátca. Registračka mi hneď vyráta daň na výstupe, ktorú uvádzam v daňovom priznaní do riadku 03 a 04. V tejto dph je aj chlieb. Nákup je fa bez dph, kde ja k faktúre, ktorú platím prirátam dph. Vstup mám v riadku 19. Ale dnes mi na daňovom úrade poradili, že. výstup za ten chlieb do dp riadok 09 a 10. To znamená, že z riadku 03 a 04 sumu za chlieb odrátam ? Lebo ak nie a zapíšem ju do riadku 03 a 04 a do riadku 09 a 10 budem mať výstup 2x. To mi už baba na daňovom povedala, že výstup 2x byť nemôže, ale jej kontrolorky tak povedali. Čo mám s tým robiť?
    V akom SW robíš ? Je to klasické samozdanenie.

    Viťa je offline (nepripojený) Viťa

    Viťa
    Kros - program Alfa, jednoduché účtovníctvo. Ja fakt neviem, čo s tým mám robiť. koľko ľudí, toľko názorov. Za každu radu som vďačná.

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    takto.ak sa pamätám už ti bolo poradené, ale dajme si príklad-zjednodušený. Tebe vyfakturujú chlieb z maďarska bez dph(obaja ste platcovia), t.j. fa 100.000sk. Dorátaš si dph a hneď si uplatníš aj odpočet(samozdanenie) t.j. 100.000 do riadku 9, 19tis do riadku 10 a do riadku 19. Tým si v podstate na nule čo sa týka tejto fa. Následne chlieb predáš, napr. sumárne za 200tis+38tis dph.t.j. 200tis do riadku 3 a 38 tis do riadku 4.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Viťa Pozri príspevok
    Kros - program Alfa, jednoduché účtovníctvo. Ja fakt neviem, čo s tým mám robiť. koľko ľudí, toľko názorov. Za každu radu som vďačná.
    Robila som s ALFOU minulý rok, tam sa to robí výborne. Pri nahrávaní došlej faktúry si vyberieš typ dokladu faktúra EU tovar a urobí ti komplet zaúčtovanie. Vyskúšaj
    Naposledy upravil veronikasad : 21.01.09 at 14:06

    Viťa je offline (nepripojený) Viťa

    Viťa
    Rozumiem, takže v konečnom dôsledku áno, kúpim chlieb lacnejšie lebo neplatím dph, ale keby som ho kúpila u nás, tak dph síce zaplatím, ale si ho aj uplatním do dph a nebudem mať vysokú daňovú povinnosť.Ďakujem a prepáčte, že som sa k tejto téme vrátila.

    Viťa je offline (nepripojený) Viťa

    Viťa
    "Kori", chcem sa veľmi pekne poďakovať, za praktické vysvetlenie môjho problému. Konečne som to ukážkovo pochopila. Vďaka, prajem pekný večer.

    Opäť chlieb z Maďarska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.