Zavrieť

Porady

Faktúra na prelome rokov

Daňová povinnosť
§ 19

Daňová povinnosť
pri dodaní tovaru a služby
Na začiatok



(1) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania tovaru. Dňom dodania tovaru je deň, keď kupujúci nadobudne právo nakladať s tovarom ako vlastník. (tovar bude dodaný do EU 23.1.2009)

(4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby .
(platba bola prijatá 18.12.2008)


Bola by som rada, keby mi niekto "polopate" vysvetlil, ako to mám chápať a s akými dátumami vystaviť faktúru - kedy ju zahrnúť do DPH a do akého obdobia účtovať tržby. Budem mu veľmi vďačná.
Prajem pekný večer a dúfam, že sa vám pomoc, ktorú poskytujete tu na porade... vráti znásobená...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    eripot je offline (nepripojený) eripot

    pracujem ako prevádzková účtovníčka - ekonomika predajných činností v a.s. , momentálne som na rodičovskom príspevku ...viac eripot
    Môžem vystaviť faktúru do EU so zdaniteľným plnením december 2008 (pre účely DPH) a faktúru naúčtovať ako výnos budúcich období? Ďaľšiu faktúru vystavím v januári pri dodávke a naúčtujem ju do tržbieb za január 2009.

    Pomôže mi niekto? Prečítala som si tu hodne príspevkom ohľadne prijatých preddavkov, ale stále neviem, ako to urobiť, aby to bolo správne z účtovného aj daňového hľadiska.

    Faktúra na prelome rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.