Zavrieť

Porady

DPFO B a úroky na účte

Dobrý deň.
Som SZČO a zdaňujem výdavky 60%.
K príjmu mám pripočítať aj úroky z BÚ ??
ďakujem.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mehid Pozri príspevok
Dobrý deň.
Som SZČO a zdaňujem výdavky 60%.
K príjmu mám pripočítať aj úroky z BÚ ??
ďakujem.
Zrejme ide o úrok na podnikateľskom účte. Potom áno.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
smith, je potrebne ich uvadzat pri uplatnovani pausalnych vydavkov, aj ked su zrazene zrazkovou danou?
Prepokladam, ze obrat pre povinnu registraciu DPH neovplyvnuju (oslobodene od DPH)...
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
text vymazaný z dôvodu nesprávnej informácie

opravujem - po upozornení johankou /príspevok č. 7/
9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.
Naposledy upravil hanelie : 26.01.09 at 15:11
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lianka Pozri príspevok
smith, je potrebne ich uvadzat pri uplatnovani pausalnych vydavkov, aj ked su zrazene zrazkovou danou?
Prepokladam, ze obrat pre povinnu registraciu DPH neovplyvnuju (oslobodene od DPH)...
Aj príjem z úrokov z podn. účtu zahrňaš do celkových príjmov, z ktorých si uplatňuješ paušálne výdavky.
Zrazenú daň si započítaš s daňovou povinosťou.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ach... Vdaka za radu.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

hanelie Pozri príspevok
obrat pre povinnosť registrácie ovplyvňujú všetky prijmy súvisiace s podnikaním
a úrok z podnikateľských účtov je takisto príjem OZD
... dodanie tovarov a služieb v tuzemsku §4ods.9 Zákona o DPH.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

mehid Pozri príspevok
Dobrý deň.
Som SZČO a zdaňujem výdavky 60%.
K príjmu mám pripočítať aj úroky z BÚ ??
ďakujem.
§6 ods.5 Zákona o danie z príjmov.
0 0
milan76 milan76

milan76 je offline (nepripojený) milan76

Dobry den,
a ako to je s urokom z terminovaneho vkladu (bol otvoreny ako podnikatelsky)? Myslim si, ze by mal ist do prijmov podla §7 ods.1 b)(ani vobec nemusi ist do DP), a nie do prijmu podla §6 ods.5. Je to tak ?
Dakujem
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Aj príjem z úrokov z podn. účtu zahrňaš do celkových príjmov, z ktorých si uplatňuješ paušálne výdavky.
Zrazenú daň si započítaš s daňovou povinosťou.
Podľa môjho nazoru je to príjem zo živnosti, čo potvrdzuje aj vyrok veronikysad, ktorým odpovedala na moju otazku vyssie.
0 0
Katka2 Katka2

Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

Ahojte. SZČO pozastavila živnosť a úroky z podnikateľského účtu jej plynuli ďalej, keďže ten účt nezrušila. Zahrnúť aj tieto úroky do príjmu? Môj názor je, že nie, ale rada si vypočujem aj názor druhých. Ďakujem. :-)
0 0
Katka2 Katka2

Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

Katka2 Pozri príspevok
Ahojte. SZČO pozastavila živnosť a úroky z podnikateľského účtu jej plynuli ďalej, keďže ten účt nezrušila. Zahrnúť aj tieto úroky do príjmu? Môj názor je, že nie, ale rada si vypočujem aj názor druhých. Ďakujem. :-)
Zabudla som povedať, že uplatňuje paušálne výdavky.

Tak som sa dočítala, že by to mala byť položka upravujúca základ dane pri skončení podnikania alebo pozastavenia živnosti. Áno?

Odvody do poisťovní za posledný mesiac zaplatila až po prerušení živnosti, bude to taktiež položka upravujúca základ dane? Alebo to dať normálne k výdavkom na poistnom. Ďakujem.
0 0
Katka2 Katka2

Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

Poradíte prosím? Lebo pri paušále sa má upravovať základ dane len o pohľadávky a zásoby, nie o záväzky. Ďakujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Katka2 Pozri príspevok
Poradíte prosím? Lebo pri paušále sa má upravovať základ dane len o pohľadávky a zásoby, nie o záväzky. Ďakujem.
Nie a to na základe akého § sa píše že pri prechode na paušálne výdavky sa neupravuje ZD o záväzky ?
Naposledy upravil Zita5 : 12.03.10 at 11:13
0 0
Katka2 Katka2

Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

SZČO prerušila živnosť, doteraz ju neobnovila, stále viedla paušálne výdavky, len odvody zaplatila až po prerušení živnosti.
§17 ods. 8 písm. c)
Alebo tomu zle rozumiem?
Ďakujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Katka2 Pozri príspevok
SZČO prerušila živnosť, doteraz ju neobnovila, stále viedla paušálne výdavky, len odvody zaplatila až po prerušení živnosti.
§17 ods. 8 písm. c)
Alebo tomu zle rozumiem?
Ďakujem.
Ja som myslela na prechod na paušálne výdavky .
Ak pozastavil živnosť a vedie paušálne výdavky tak to je správny paragraf, pokiaľ do 31.3.2010 nebnoví živnosť .
0 0
Katka2 Katka2

Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

Ďakujem, a môže započítať to zaplatené poistné poistné po prerušení živnosti? Je to poistné za posledný mesiac prevádzkovania živnosti. A započíta ho riadne v poistnom alebo položke upravujúcej základ dane? - Toto ma mätie, že poistné nebolo uhradené počas živnosti a pri pozastavení sa základ dane o záväzky neupravuje. Ďakujem ešte raz za trpezlivosť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Katka2 Pozri príspevok
Ďakujem, a môže započítať to zaplatené poistné poistné po prerušení živnosti? Je to poistné za posledný mesiac prevádzkovania živnosti. A započíta ho riadne v poistnom alebo položke upravujúcej základ dane? - Toto ma mätie, že poistné nebolo uhradené počas živnosti a pri pozastavení sa základ dane o záväzky neupravuje. Ďakujem ešte raz za trpezlivosť.
Uveďte dátum , kedy SZČO pozastavila živnosť .
0 0
Katka2 Katka2

Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

Živnosť pozastavená od 27.05.2009, odvody zaplatené 27.06.2009.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Katka2 Pozri príspevok
Živnosť pozastavená od 27.05.2009, odvody zaplatené 27.06.2009.
Pripočítate ich k paušálnym výdavkom .
0 0
Katka2 Katka2

Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

Ďakujem vám veľmi pekne. A príjmy z bankového účtu - úroky plynúce po pozastavení živnosti do konca roka, takisto k príjmom alebo ako položka upravujúca základ dane?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať