Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie

Dobrý deň, poradí mi niekto, kde mám podať daňové priznanie zo závislej činnosti, ak som sa v priebehu roka 2008 presťahovala? v mieste, kde sídli môj starý zamestnávateľ, či v mieste môjho terajšieho bydliska? upresním to: v roku 2008 som sa v auguste vydala a zmenila trvalý pobyt, do 17.10. som však pracovala u predchádzajúceho zamestnávateľa v inom okrese a do konca roka som bola PN. Musím aj túto PN nejako zdokladovať? môžem o vyplnenie DP požiadať aj bývalého zamestnávateľa? a ešte jedna otázočka...ako je to s odpočitateľnou položkou na manželku u môjho manžela, môže si niečo odpočítať? keďže od augusta čo sme sa vzali som len 2a pol mesiaca mala príjem a zvyšnú časť len PN, ráta sa PN do príjmu? a môj príjem sa posudzuje ako príjem za celý rok? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    svezami Pozri príspevok
    Dobrý deň, poradí mi niekto, kde mám podať daňové priznanie zo závislej činnosti, ak som sa v priebehu roka 2008 presťahovala? v mieste, kde sídli môj starý zamestnávateľ, či v mieste môjho terajšieho bydliska? upresním to: v roku 2008 som sa v auguste vydala a zmenila trvalý pobyt, do 17.10. som však pracovala u predchádzajúceho zamestnávateľa v inom okrese a do konca roka som bola PN. Musím aj túto PN nejako zdokladovať? môžem o vyplnenie DP požiadať aj bývalého zamestnávateľa? a ešte jedna otázočka...ako je to s odpočitateľnou položkou na manželku u môjho manžela, môže si niečo odpočítať? keďže od augusta čo sme sa vzali som len 2a pol mesiaca mala príjem a zvyšnú časť len PN, ráta sa PN do príjmu? a môj príjem sa posudzuje ako príjem za celý rok? Ďakujem
    Daňové priznanie si môžeš podať sama na DU podľa miesta súčasného trvalého pobytu. Od zamestnávateľa si vyžiadaj potvrdenie o zdanitelnej mzde.

    Nemocenské sa započítava do vlastného príjmu manželky spolu s príjmom od zamestnávatela. Pre účely uplatnenia NČZD na manželku sa berie do úvahy pomerná časť ročného príjmu za obdobie, kedy ste boli manželmi.

    svezami je offline (nepripojený) svezami

    svezami
    ešte sa chcem opýtať, takže nemocenské sa zaratáva do príjmu? čiže ak som bola PN po skončení pracovného pomeru v ochrannej lehote musím to zdokladovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.