Zavrieť

Porady

Daň z darovania nehnuteľnosti za 2008

Ahojte poraďáci potrebujem Vašu pomoc
Manžel minulý rok dostal darovacou zmluvou nehnuteľnosť od svojich rodičov, ako mám podať daň za darovanú nehnuteľnosť ked vlastníkmi boli obaja rodičia? a koľko asi budeme platiť daň keď byt bol ohodnotený na 2.400.000,- Sk ? pomôže mi prosím niekto ako toto všetko zvládnuť?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    jasmine3 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci potrebujem Vašu pomoc
    Manžel minulý rok dostal darovacou zmluvou nehnuteľnosť od svojich rodičov, ako mám podať daň za darovanú nehnuteľnosť ked vlastníkmi boli obaja rodičia? a koľko asi budeme platiť daň keď byt bol ohodnotený na 2.400.000,- Sk ? pomôže mi prosím niekto ako toto všetko zvládnuť?
    Ďakujem
    citujem, nechce sa mi to hľadať, daň z darovania je dávno zrušená

    "...daň z prevodu a prechodu nehnuteľností bola v zmysle § 18 zákona č. 554/2003 Z.z. o dani z prevodu a prechodu nehnuteľností od 1.1.2005 zrušená. (Len pre úplnosť uvádzam, že v zmysle § 19 toho istého zákona bola zrušená aj daň z darovania)."

    jasmine3 je offline (nepripojený) jasmine3

    jasmine3
    Ďakujem, to mi kolegyňa (účtovníčka vravela preto som chela byť na istom) a mám aspoň niekde nahlásiť o prevode vlastníctva na miestny úrad alebo netreba to posielal kataster?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    jasmine3 Pozri príspevok
    Ďakujem, to mi kolegyňa (účtovníčka vravela preto som chela byť na istom) a mám aspoň niekde nahlásiť o prevode vlastníctva na miestny úrad alebo netreba to posielal kataster?
    Treba sa prihlásiť u správcu dane z nehnuteľnosti (zvyčajne je miestny úrad), aby ti mohli vyrubiť daň z nehnuteľnosti.

    Pozri sem:

    http://www.porada.sk/t99823-odkupeni...tml#post924707

    alebo si daj vyhľadať témy na kľúčové slová "nehnuteľnosti daň".

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Musíš podať daňové priznanie na daň z nehnuteľnosti. Daň si musíš sama vypočítať, príp. zbehni na príslušný miestny úrad. V Bratislave je to Magistrát, oddelenie miestnych daní na Bazovej ul.č. 6.
    Naposledy upravil vieroslava : 23.01.09 at 13:57

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Termin na podanie danoveho priznania je do 31.1.2009, resp. 2.2.2009.

    jasmine3 je offline (nepripojený) jasmine3

    jasmine3
    Ďakujem za odpovede už som si to vyhľadala a Petržalka spadá pod Bazovu, musím tak osobne ísť alebo to stačí poslať ?

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    jasmine3 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede už som si to vyhľadala a Petržalka spadá pod Bazovu, musím tak osobne ísť alebo to stačí poslať ?
    Stačí poštou, najlepšie doporučenou.

    Daň z darovania nehnuteľnosti za 2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.