Zavrieť

Porady

podlahove kurenie - material rurky

Hladal som vyraz polybuten a nenasiel som tu na porade nic, ak niekde nahodou uz tema je, tak sa ospravedlnujem.

Viete mi prosim poradit, ak uz dlhodobo uzivate podlahove kurenie, z akeho materialu ho mate?

Rozhodujem sa medzi
polybuten - http://www.kkh.sk/sk-gabotherm/
polyetylen s hlinikovou vrstvou - http://www.ivarcs.cz/cz/vicevrstve-p...ankische-alpex

Velmi pekne dakujem za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Najstaršie podlahové kúrenie o ktorom viem je v Topoľčianskej poliklinike.Asi 40 ročné bolo urobené z oceľových trubiek a dodnes funguje.

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    220870 Pozri príspevok
    Najstaršie podlahové kúrenie o ktorom viem je v Topoľčianskej poliklinike.Asi 40 ročné bolo urobené z oceľových trubiek a dodnes funguje.
    Dik za radu, ale tou cestou asi nepojdem.
    Aj tak vdaka.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ja mám plast-hliníkové trubky. Ale zatiaľ kúrime len 2 sezónu. Doteraz žiadny problém, spokojnosť. Uvidíme ako to bude o 10 rokov.

    pumaxx je offline (nepripojený) pumaxx

    pumaxx
    Už 10 rokov máme postavenú chalupu, kde sme si svojpomocne urobili podlahové rozvody z čiernej plastovej trúbky určenej na vodu. Výrobca trúbky nám samozrejme nedal garanciu. Asi 20 cm trúbky sme vopchali do hrnca s vodou, kde sme ju varili niekoľko hodín. Ani po niekoľkých hodín varu nezmäkla. Ak odolala varu, tak musí aj 50°C vode v kúrení . 10 rokov praxe ukázalo správne rozhodnutie. Tí čo používajú meď a hliník majú prechod tepla okamžitý, čo plast nie, ale ak budeš betón ohrievať príliš rýchlo, tak okolo kovových trubiek sa ti začne betón drobiť. Plast sa ohrieva pozvolne, tak tento malý problém nemáš. No a rozdiel ceny medi, hliniku voči plastu je kua poriadny! veď meter plastu nás stál asi 6 Sk. Nuž je každého vec, načo sa nechá nahúpať a čo nakoniec zaplatí.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Pred časom som robil kúrenie pre istú firmu a na podlahové kúrenie sme používali plasto-hliníkové trubky. Majú tri vrstvy. Dve plastové a medzi nimi hliníkovú. Čítal som príspevky zo včera a každý má niečo do seba. Dávať kovové trubky dnes, to asi nieje ten najlepší smer. Sú oveľa kvalitnejšie materiály. Nezabúdaj na to, že si to kúrenie nerobíš na pár rokov. V podlahovom kúrení by nemala teplota vody presiahnuť 40C°. Nieje to vhodné ani zo zdravotného a ani z technického hladiska. Pri teplote nad 40C° už je teplotná rozťažnosť iná a je tam riziko trhlín, poprípade prasklín, hlavne na keramickej dlažbe.

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    Dik za rady, ja zatial planujem plasthlinik, pretoze ta firma tu v ziline mi vie zapecpecit aj montaz, aj betonaz bez dph a pod. Ponukaju len taku, takze, keby som chcel napr. polybuten, musel by som riesit inu firmu.
    Co sa tyka plasthlinik, tak mam navrhnuty s hrubkou hlinika 0,2mm a planujem to akurat mierne predimenzovat na 0,4mm.
    Ta prva DUO.

    Polybuten sa mi zda sialene predrazeny, aspon podla ponuk co mam. Rozdiel asi taky, ze zatial mam cenu za plasthlinik aj s pracou a u konkurencie s polybuten mam len material a to este aj bez dane....

    james bond je offline (nepripojený) james bond

    james bond
    Zdravicko

    otazka na focusa.Nemozes mi poslat adresu na tu firmu v okoli ziliny.

    Poprosil by som na email ak je to mozne?007swat@azet.sk
    ahoj focus 3ccd, plis posli mi tiez kontakt na tu firmu zo ziliny, a kedy to budes robit? ci uz to asi je vsak? ako si spokojny?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ahojte,
    potrebujem súrne poradiť ohľadne trubiek do podlahového vykurovania.
    Skúsenosti referencie na znašky Herz a VITerm.

    Vopred vďaka za skoré odpovede.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Gabi03 Pozri príspevok
    Ahojte,
    potrebujem súrne poradiť ohľadne trubiek do podlahového vykurovania.
    Skúsenosti referencie na znašky Herz a VITerm.

    Vopred vďaka za skoré odpovede.
    posúvam...

    mrsinko je offline (nepripojený) mrsinko

    mrsinko
    Caute,

    Polybutylen je ten najkvalitnejsi material pre podlahove vykurovanie, samozrejme existuju aj lacnejsie varianty ako plastohlinik alebo polyetylenove rurky PE-RT, pokial si robite podlahovku pamatajte si ze si ju robite na cely zivot, nieje to tema ako zarubna alebo podlaha ktora stejne posluzi 10-20 rokov a ju vymenite. Betonovu podlahu s podlahovkou menit nebudete je to srdce vykurovania a prave do toho by ste mali investovat nemalu ciastku. Polybutylen je mozny kupit u dvoch vyrobcov gabotherm je na trhu spicka, ale pokial chcete polybutylen na cely zivot aspon podla mojho nazoru je kvalitnejsi odporucam len rurky od Univenty NOXY 17x2,5 ma spickove zlozenie 4 vrstiev a len jadro z toho je 2 mm cisty polybutylen.
    Ich rozdelovace su taktiez unikatne maju patentovany system zachytavania oxydu zeleza ktory po dlhych rokoch vybrusuje steny rurok az do vtedy kedy ju vybrusi na okraj a rurka sa stane netesna, toto prave sa stava casto u plastohlinika alebo polyetylenovych rurok, zalezi aj od systemu je tu viac faktorov.
    Navyse v univente vam daju nato 25 rokov zaruky s nejakym poistenim do urcitej vysky. Viac info si najdete pravdepodobne na ich strankach www.univenta.eu alebo priamo slovenskej domene s koncoukou SK.
    Snad som niekomu ulahcil vyber alebo rozhodovanie na temu polybutylen...

    NEVO4 je offline (nepripojený) NEVO4

    NEVO4
    Nazdarek, ja tiez planujem vo svojom novom dome len podlahovky, a po dlhsom surfovani po nete a po rozlicnych predajniach, som zistil ze trubky z alu, polybutenom su asi ta najlepsia volba, a nemusite kupovat ani tie drahe 4-vrstvove, stacia aj 3-vrstvove ktore su lacnejsie,
    a tiez sa to da lahko spravit svojomocne, ak je clovek trochu zrucnejsi, ale je dobre mat poruke nejakeho znameho kurenara, ktory vam poradi pripadne pomoze vyriesit nejaky ten problem
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj A toto je k čomu dobré? Pre koho?
    pavol54 Pre toho staviteľa ak sa od roku 2010 ešte nerozhodol nech sa konečne rozhýbe.
    marjankaj možno je už aj po smrti. nie je nad to rýchlo poradiť. to si 10 rokov hľadal túto tabuľku?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.