Zavrieť

Porady

vhodný pes

chceme dcére 12 ročnej kúpiť psa, bývame v paneláku a bola by som som rada keby mi niekto poradil nejaké vhodné plemeno psa, ktoré moc nebreše je kludnej povahy a hlavne je vhodné pre chovatelov začiatočníkov. ked poradíte nejaké vhodné plemeno budem veľmi vdačná pokiaľ to bude možné poradiť aj kde sa dá kúpiť.
Usporiadat
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
bobiku Pozri príspevok
mne bolo poradené okrem iného, že si mám aj vopred overiť chovateľskú stanicu odkiaľ psíka kúpim, lebo nie každá je seriozna, takže si myslím, že je dôležité aj ok koho človek kúpi psíka a nie len to či má alebo nwemá papiere. útulok sme zvažovali, ale ja neviem, kamoška si kúpila psa z útulku, tvrdili jej tam, že je psík milý k deťom a tak, ked si ho doniesli domov tak po nejakom čase začal na nich utočiť, veterinár ho musel usmrtiť, bolo to bolestné pre všetkých a ešte im veterinár povedal, že so psom sa predtým asi zle zaobchádzalo a zanechalo to na ňom stopy, ale na to ich nikto v útulku neupozornil. takže ten útulok neviem, neviem

Informovala ta vasa kamaratka dany utulok? volala tam, ze im musi psa vratit, lebo je agresivny na deti? Mala ho viac ako rok? Ak nie,nemala pravo ho dat utratit. Ak ano, mala kontaktovat utulok a vzali by ho spat , takze ani tak velmi neverim jej zialu, lebo to by milovnik psov neurobil. Ten psik mohol byt nasledne umiestneny k dospelemu , kde by mohol stastne zit.

A nehnevajte sa na mna, kto moc vybera, preberie. Mate predsa predstavu ci ma byt pes maly, velky, chlpaty, kratkosrsty, atd. Ja by som tiez odporucala - zacat chodit do utulku, iba vencit nejakych psov a mozno skor pridete na to akeho psa si predstavujete. Su tam krizence roznych ras a mozno aj zistite ci mate ku psom naozaj tenvztah aky treba mat, ked si chcete zadovazit psa. Je to nielen zabava, ale aj zodpovednost na 15 rokov, pocas dovoleniek, prace, choroby.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

bobiku Pozri príspevok
opravujem sa, tá pani nevedela presne, ale domnieva sa na základe výzoru tých šteniatok, je to len jej odhad.
Ono dakedy je pes krížený aj s oslom (tvrdohlavosť) mačkou (chytanie myší a mačacie maznanie), sliepkou ( záľuba v jedení zrna), zajacom (skákanie , zľaknutie sa, stravovanie), klokanom ( skákanie), kravou ( pasenie sa) . A videla som krížencov, ktorých by som dala kynológom ako poznávací test plemien, lebo mali temer všetky plemená v jednom jedinom exemplári.

A k téme - myslím, že si sa rozhodla dobre.
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

Dav Pozri príspevok
Ono dakedy je pes krížený aj s oslom (tvrdohlavosť) mačkou (chytanie myší a mačacie maznanie), sliepkou ( záľuba v jedení zrna), zajacom (skákanie , zľaknutie sa, stravovanie), klokanom ( skákanie), kravou ( pasenie sa) . A videla som krížencov, ktorých by som dala kynológom ako poznávací test plemien, lebo mali temer všetky plemená v jednom jedinom exemplári.

A k téme - myslím, že si sa rozhodla dobre.
dakujem
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

bonita Pozri príspevok
Informovala ta vasa kamaratka dany utulok? volala tam, ze im musi psa vratit, lebo je agresivny na deti? Mala ho viac ako rok? Ak nie,nemala pravo ho dat utratit. Ak ano, mala kontaktovat utulok a vzali by ho spat , takze ani tak velmi neverim jej zialu, lebo to by milovnik psov neurobil. Ten psik mohol byt nasledne umiestneny k dospelemu , kde by mohol stastne zit.

A nehnevajte sa na mna, kto moc vybera, preberie. Mate predsa predstavu ci ma byt pes maly, velky, chlpaty, kratkosrsty, atd. Ja by som tiez odporucala - zacat chodit do utulku, iba vencit nejakych psov a mozno skor pridete na to akeho psa si predstavujete. Su tam krizence roznych ras a mozno aj zistite ci mate ku psom naozaj tenvztah aky treba mat, ked si chcete zadovazit psa. Je to nielen zabava, ale aj zodpovednost na 15 rokov, pocas dovoleniek, prace, choroby.
Ja s tym o prebrati nemozem suhlasit.
Prave preto, ze si clovek toho psika berie nie na den, tyzden, ale na vela rokov. Ja som si tiez pozerala inzeraty, obrazky plemien, nakolko som sa psom doposial nevenovala, nemala som ani predstavu o plemenach. Preto si myslim, ze tato tema je velmi dobra a mozno pomoze viacerym, ktori si chcu psika kupit, ked tu majitelia napisu o svojom psikovi, jeho vlastnostiach a pod.
Myslim, ze sa tym da spravne nasmerovat. Co sa tyka utulkov, my sme sa tiez boli pozerat, no tam su psikovia skoro vzdy, u nas pravidlom, len velkych plemien, ktori sa hodia tak na strazenie domu a na dom s velkou zahradou. Ja nie som tryznitel zvierat, preto nezavriem takeho psika do bytu na sidlisku. Staci mi, ked vidim ako vencia okolo nas zlatych retriv., madarske vizly a pod. Chudatka, idu sa z voditka odtrhnut.Izbovych psikov je v utulku naozaj malo a to pozeram stranky aj inych miest,
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alaya1 Pozri príspevok
...
len velkych plemien, ktori sa hodia tak na strazenie domu a na dom s velkou zahradou. Ja nie som tryznitel zvierat, preto nezavriem takeho psika do bytu na sidlisku. Staci mi, ked vidim ako vencia okolo nas zlatych retriv., madarske vizly a pod. Chudatka, idu sa z voditka odtrhnut.Izbovych psikov je v utulku naozaj malo a to pozeram stranky aj inych miest,
alaya, prečo si myslíš,že väčší pes, ktorý býva na činžiaku je tým trýznený?
Ja si to nemyslím. V prípade, že by žil roky na dvore a potom by ho zobrali do bytu asi by si ťažko zvykal. Ale ak tam žije od malička,je zvyknutý a prispôsobí sa. Raz som dokonca počula jednu debatu chovateľov,kde sa zhodli v tom, že pes ten byt berie ako svoju "veľkú búdu" a nič mu nechýba...
Myslím si, že takým činžiakovým je veľakrát omnoho lepšie,ako tým na dvore, ktorí celý život neopustia svoj dvor,voliéru,alebo reťaz

Opíšem Ti to napr. z pohľadu nášho psa(pitbulka).
Má 8 rokov,polovicu svojho života prežila v byte, druhú polovicu žije v dome s dvorom. Čo myslíš, kedy zažila viacej behania, prechádzok a cestovania?
Určite keď žila v činžiaku! Vždy, pravidelne ju niekto brával na dlhé prechádzky,dokonca ja som ju často chodila prebehnúť neskoro v noci,keď som prišla z práce. Nebolo to tým že by ona "potrebovala",ale tým, že sme si tak zvykli a tie prechádzky možno viac chýbali nám,ako jej.

Po presťahovaní do domu sme akosi spohodlneli, spoliehame sa na to, že "veď je vonku".Pri odchode z domu ju už málokedy brávame,lebo "musí" strážiť...
Buď leží v búde,alebo niekde na tráve,občas sa prejde, alebo zašteká na poštárku...
O čo je jej život teraz pestrejší? Za celý týždeň nemá dokopy toľko prechádzok, ako mala na činžiaku za deň.
Aj to sme dosť veľkou "raritou", keď chodíme so psom do parku,alebo za dedinu si pobehať,veľa ľuďom je to divné,vraj načo, veď pes si pobehá po dvore...
Preto si myslím, že nezáleží,kde psíkovi vytvoríte domov či v byte,alebo na dvore, ale záleží na tom,ako a koľko sa mu venujete
0 0
pegasa pegasa

pegasa je offline (nepripojený) pegasa

Mám psov rád a preto neodporúčam kupovať psa do bytu. Pes patrí na dvor! A aj takzvané "bytové" typy v bytoch trpia.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
A aj takzvané "bytové" typy v bytoch trpia.
aký máš potom názor na to, keď sú psy uviazaní na reťazi, alebo zatvorení v kotercoch, alebo majú vyhradený kúsok dvora, takmer bez kontaktu s človekom?
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

My máme jazvečíka dlhosrstého, ten náš je akurát veľmi mierumilovnej povahy, čo sa týka správania k domácim a k ľuďom (aj k väčšine psov), ale má jednu nevýhodu... Má svoj vlastný mozog a keď niečo chce urobiť, nijako mu v tom nezabránime Jednoducho, urobí si po svojom... ale inak výhrady k tomuto plemenu nemám
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Čo sa týka toho, či pes trpí viem z vlastnej skúsenosti povedať, že pes keď je sám v byte (bez pána), tento čas prespí. Keď prídeme hneď s ním ideme na prechádzku. Za týždeň chodí tak 3-4 krát - ráno, po príchode z práce (medzi 17 - 17:30), večer (okolo siedmej) a pred spaním.
Naproti tomu, psy, ktoré bývajú v rodinnom dome alebo nebodaj na dedine, tiež nebehajú po dvore celí šťastní, tiež väčšinu dňa prespia vo svojej búde, alebo v koterci alebo na reťazi...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

arizona Pozri príspevok
alaya, prečo si myslíš,že väčší pes, ktorý býva na činžiaku je tým trýznený?
Ja si to nemyslím. V prípade, že by žil roky na dvore a potom by ho zobrali do bytu asi by si ťažko zvykal. Ale ak tam žije od malička,je zvyknutý a prispôsobí sa. Raz som dokonca počula jednu debatu chovateľov,kde sa zhodli v tom, že pes ten byt berie ako svoju "veľkú búdu" a nič mu nechýba...
Myslím si, že takým činžiakovým je veľakrát omnoho lepšie,ako tým na dvore, ktorí celý život neopustia svoj dvor,voliéru,alebo reťaz

Opíšem Ti to napr. z pohľadu nášho psa(pitbulka).
Má 8 rokov,polovicu svojho života prežila v byte, druhú polovicu žije v dome s dvorom. Čo myslíš, kedy zažila viacej behania, prechádzok a cestovania?
Určite keď žila v činžiaku! Vždy, pravidelne ju niekto brával na dlhé prechádzky,dokonca ja som ju často chodila prebehnúť neskoro v noci,keď som prišla z práce. Nebolo to tým že by ona "potrebovala",ale tým, že sme si tak zvykli a tie prechádzky možno viac chýbali nám,ako jej.

Po presťahovaní do domu sme akosi spohodlneli, spoliehame sa na to, že "veď je vonku".Pri odchode z domu ju už málokedy brávame,lebo "musí" strážiť...
Buď leží v búde,alebo niekde na tráve,občas sa prejde, alebo zašteká na poštárku...
O čo je jej život teraz pestrejší? Za celý týždeň nemá dokopy toľko prechádzok, ako mala na činžiaku za deň.
Aj to sme dosť veľkou "raritou", keď chodíme so psom do parku,alebo za dedinu si pobehať,veľa ľuďom je to divné,vraj načo, veď pes si pobehá po dvore...
Preto si myslím, že nezáleží,kde psíkovi vytvoríte domov či v byte,alebo na dvore, ale záleží na tom,ako a koľko sa mu venujete
Vytrhla si toho tryznitela z kontextu,kopirovala si len cast mojho prispevku, asi tu, cast, co vyhovovala odpovedi, mala si to nechat cele. Pisala som o psikoch velkych plemien z utulku, nie o velkych psoch, ktore vyrastaju v bytoch od mala, no a ja si stojim sice aj za tym, ze ani s tym nesuhlasim, ale konkretne som mala na mysli utulacke psy.- Vidim kazdy den, ako tie velke zlate retr., vizly sa idu otrnut z voditka, nakolko nie su vybehani, ako by boli, kedy na to maly cely den zahradu, dvor.
Tiez si neviem predstavit, ze by napr. moj bisonik bol cely cas na dvore, nie v byte.Myslim si, ze su plemena psov bytove a nebytove.
Je to moj nazor, nikomu ho nevnucujem, len som ho vyjadrila.
Naposledy upravil alaya1 : 30.01.09 at 11:58
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alaya1 Pozri príspevok
Vytrhla si toho tryznitela z kontextu,kopirovala si len cast mojho prispevku, asi tu, cast, co vyhovovala odpovedi, mala si to nechat cele. Pisala som o psikoch velkych plemien z utulku, nie o velkych psoch, ktore vyrastaju v bytoch od mala, no a ja si stojim sice aj za tym, ze ani s tym nesuhlasim, ale konkretne som mala na mysli utulacke psy.- Vidim kazdy den, ako tie velke zlate retr., vizly sa idu otrnut z voditka, nakolko nie su vybehani, ako by boli, kedy na to maly cely den zahradu, dvor.
Tiez si neviem predstavit, ze by napr. moj bisonik bol cely cas na dvore, nie v byte.Myslim si, ze su plemena psov bytove a nebytove.
Je to moj nazor, nikomu ho nevnucujem, len som ho vyjadrila.
Tým, že som skrátila príspevok som nemyslela nič zlé,iba som ho skrátila a nechala iba časť na ktorú som reagovala.
Reagovala som hlavne na Tvoju vetu : "ja nie som trýzniteľ,preto nezavriem takého psa do bytu na sídlisku"

Neberiem Ti tvoj názor, iba som napísala aj ja svoj , nakoľko sa nepovažujem za trýzniteľa,lebo som mala zopár rokov "takého" psa v byte...
Pekný deň
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Pri všetkých sympatiách, ktoré ku psíkom mám, prekážalo by mi, ak by mi pes zabral polovicu kuchyne, tretinu chodby, štvrtinu pracovne a pätinu obývačky. A ak by sa mi do kúpelne nezmestil vôbec. A to aj napriek tomu, že som zástancom porekadla, o "dobrých ľuďoch, ktorých sa všade veľa zmestí". Ono sa zmestiť zmestí, ale aký by to bol život?
0 0
pegasa pegasa

pegasa je offline (nepripojený) pegasa

Rovnaký - trýznenie zvierat.
0 0
meggan meggan

meggan je offline (nepripojený) meggan

Nie je rozdiel ,či žije pes na dvore, alebo v byte. Je len rozdiel v ľuďoch. Keď žije psík v byte je spokojný,že žije so svojou svorkou a nie odstrčený sám na dvore. Samozrejme ak človek svojho psa miluje a dopraje mu kopec pohybu bez vodítka. Bývam na dedine a tam je riadná kopa psích chudákov. Mám fenku RR a býva s nami v dome. Každý večer ideme von min. hodinu na lúky a polia, aby sa vybehala. Dvor jej nestačí, tam všetko pozná. Šťastný pes je ten ktorému sa venujeme, je jedno či v dome či v byte. A to si treba uvážiť pred tým než ho donesieme domou.
0 0
tinkat tinkat

tinkat je offline (nepripojený) tinkat

ja si tiez myslim,ze nie je rozdiel ci je pes v byte alebo v dome,samozrejme obidvoje maju svoje vyhody aj nevyhody,ako napr.v dome ma vybeh,ale nedostatok pozornosti,tym ze je na dvore,a v byte je s nim clovek casto,ale zase nema dostatok pohybu,ale ak sa s nim chodi casto von,tak ma aj dostatok pohybu.
ale otazka bola aky psik by bol vhodny?asi by som skor volila mensieho hafana,nie moc ziveho,ktory potrebuje vela pohybu,skor mozno kokrspaniela,ty vela nestekaju a maju radi deti,alebo potom nejakeho miesanca.ak by som mohla doporucit,v bratislavskom utulku po vianociach pribudlo vela peknych a milych hafanov,aj citokrvnych,tak ci by ste nechceli pouvazovat aj o adopcii,taky hafan vam bude vdacny cely zivot.hovorim z vlastnej skusenosti.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

arizona Pozri príspevok
Tým, že som skrátila príspevok som nemyslela nič zlé,iba som ho skrátila a nechala iba časť na ktorú som reagovala.
Reagovala som hlavne na Tvoju vetu : "ja nie som trýzniteľ,preto nezavriem takého psa do bytu na sídlisku"

Neberiem Ti tvoj názor, iba som napísala aj ja svoj , nakoľko sa nepovažujem za trýzniteľa,lebo som mala zopár rokov "takého" psa v byte...
Pekný deň
Ja naozaj pisem, len o tom, ako vidim tych velkych hafanov, napr. vedla v bloku maju aj chrta, vlkodava, vlciaka,ako ich dvakrat denne, na voditku vyvencia, ak ich pustia navolno, nakolko na sidlisku nemame vyhradene prestranstvo na vencenie, behaju, ako zmyslov zbaveni, no a my, co mame izbovych psov od 1.2kg do 5kg, nemame kde s nimi chodit.
Obdivujem ta, ze chovas pitbula, nakolko ja by som sa neopovazila ho chovat ani v dome,s dvorom a zahradou, nie to v byte. Naozaj potrebuje poriadny a pravidelny vyzvik, videla som, ako nam na ziaka, mentalne retard. zautocil, prave na prechadzke v okoli skoly.Bol pusteny, bez voditka.

Takze ja, k 12.rocnemu dievcatku do bytu v panelaku velkeho psika, hoci aj z utulku, neodporucam.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Psa chovám v činžiaku piaty rok. Nemám dojem, že by jej vadilo, že sa môže pohodlne rozvaľovať na gauči. Kríženec z útulku, dalmatín s vipetom - vipet rýchle, dalmatín vytrvalé plemeno. Výška 53 v kohútiku, váha 12 kg, hladkosrsté, bez podsady.
Takže - nikdy som nepatrila k zástancom chovu psa v činžiaku. Až kým sa nevyskytla otázka pri nutnosti sťahovania, psa do bytu, alebo deviaty krát do útulku. Tak je pes so svojou svorkou, šťastný a spokojný ako jeho blchy.
Mimochodom, poznám v susedstve pitbulku, ktorá je miernejšia, poslušnejšia a spoločenskejšia ako kokršpanieli.
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

Ja si tiež myslím, že jedno či pes v byte alebo dome a myslím si, že je hlavné ako sa mu členovia rodiny venujú. Môže mať obrovskú záhradu ale ked je priviazaný a sám celý deň alebo má aj výbeh ale nik sa mu nevenuje, tak ten pes musí trpieť, nakoľko pes je tvor spoločenský. A ked je zatvorený celý deň v byte sam, tak to má to isté ako byt celý deň sám na záhrade, takže mne z toho celého vyplýva že je jedno či je pes veľký a či malý, či v byte alebo na dome, podstatné je to čo ja ako majiteľ psa očakávam, aké mám predpoklady na výchovu psa a nakoniec ktoré plemeno mi je sympatické. Ja ako začiatočník si s dcérou určite nekúpim žiadne bojové plemeno, ale určite radšej niečo menej náročné. ale myslím , že každý majiteľ psa je hrdý na toho svojho a ten jeho psík je ten naj na svete.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Ja len dodam, ze stastnejsi je hoci aj vlciak v byte ako vlciak na dvore, ktory nema pristup do domu, aj ked bude mat 20 arovu zahradu.

Pes v byte preziva den co den so svojou rodinou, pes vonku je z tej rodiny vycleneny a citi to.

A pridam sa - v byte moji psi mali na vychadzkach rozne vzruchy, vylety na devin . Tu v dome s velkym pozemkom, aj ked ziju s nami, nudia sa na dvore / aj ked sa spolu hraju/. No je ich privela, takze vychadzky / ani nie je kam/ prichadzaju do uvahy len zriedkavo.

A ked mam dat niekomu psa / mam tu mini utulok/ tak vzdy radsej do bytu, nez do domu. Lebo ti z domu vecne operuju tym, ze aj budu mu zateplia. Ale ja davam psa iba ako priatela, ktory moze aj postrazit, nikdy nie ako strazneho psa, ktory u mna zije s nami v dome a potom uz bude iba na dvore.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

.
Naposledy upravil alaya1 : 31.01.09 at 08:23
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať