Zavrieť

Porady

Procesor Intel Dual Core T3200

Ahojte.
Prosím Vás, potrebujem radu ohľadom notebooku HP Pavilion DV5-1130 (mám naň zálusk ). Má procesor Intel Dual Core T3200. Viem, že to nie je najnovší typ procesora, ale je o veľa horší a starší ako Intel Core2Duo T5800? Asi o koľko je menej výkonný? Už som uplne mimo z toho hľadania, porovnávania a keď už mám vybratý tento typ NB, začal mi v hlave vŕtať ten procesor. Budem Vám veľmi povďačná za akúkoľvek pripomienku, skúsenosť...
Ďakujem a prajem pekný dník
olilík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    V prvom rade záleží na tom čo chceš robiť. Potom môžeš hovoriť či je CPU slabé alebo predimenzované.
    Môj PC sa strašne nudí

    olilik je offline (nepripojený) olilik

    olilik
    Nechcem na ňom robiť nič svetoborné, z každého rožku trošku, trochu práce, trochu hry, trochu filmy, trochu muziky... na to by asi mal stačiť, že?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    olilik Pozri príspevok
    Nechcem na ňom robiť nič svetoborné, z každého rožku trošku, trochu práce, trochu hry, trochu filmy, trochu muziky... na to by asi mal stačiť, že?

    Tak toto sa mi páči. Často si ľudia myslia, že "veď syn tam bude hrať len hry", tak netreba nejaký výkonný PC. Práve hry majú najväčšie požiadavky na výkon PC (a ešte strihanie a úprava videa). Nemyslím tým teraz Tetris ani Míny, ale pokiaľ tam nainštaluješ nejaké novšie hry (stačia aj staršie, napr. taká kultová Doom3), tak potrebuješ najmä výkonnú GK. Takže záleží od typu hier, čo chceš hrávať. Pokiaľ to budú nenáročné, tak ti stačí akýkoľvek procesor.

    ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

    ivoovi
    Zalezi na tebe kolko chces investovat. Ak je cenovy rozdiel cca do 1000SK tak zober radsej T5800, Ak stoji viac tak zober T3200.Pomer vykon/cena
    Vykonnostny rozdiel Intel Dual Core a Intel Core2Duo pri rovnakej frekvencii je cca 20-30%.

    Aky je rozdiel medzi T5800 a T3200?

    T5800 ma vacsiu cache 2MB oproti T3200 1MB
    T5800 ma vacsiu bus speed 800 Mhz oproti T3200 667 Mhz.
    T5800 je novsia technologia aj ked su oba 65nm ale T5800 menej "zerie" baterku.

    Procesor Intel Dual Core T3200

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.