Zavrieť

Porady

Schizofrenia F 20

mam jednoduchu schizofreniu a neviem ci mam narok na invalidny dochodok a ak ano ci mozem aj pracovat popri tom . dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    babsi12 Pozri príspevok
    Dobrý večer.
    Chcem poprosiť tu niekoho kto sa vyzná o radu. osem rokov trpím depresiou, kôli tomuto problému som nedokončila ani vysokú školu. Od roku 2009 som striedavo bola evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná alebo som
    pracovala - brigádovala cez rôzne agentúry. začiatkom tohto roka mi psychiatrička diagnostikovala ľahkú schizofréniu a bola som päť dní hospitalizovaná.
    Prosím o radu, či mám vôbec nárok na invalidný dôchodok keď nie som na pn?
    Ďakujem pekne za odpoveď
    pozri tu, mozno pomoze
    http://www.porada.sk/t81074-depresia-a-invalidita.html

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    babsi12 Pozri príspevok
    Dobrý večer.
    Chcem poprosiť tu niekoho kto sa vyzná o radu. osem rokov trpím depresiou, kôli tomuto problému som nedokončila ani vysokú školu. Od roku 2009 som striedavo bola evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná alebo som
    pracovala - brigádovala cez rôzne agentúry. začiatkom tohto roka mi psychiatrička diagnostikovala ľahkú schizofréniu a bola som päť dní hospitalizovaná.
    Prosím o radu, či mám vôbec nárok na invalidný dôchodok keď nie som na pn?
    Ďakujem pekne za odpoveď
    Skôr ako sa upneš riešiť invaliditu, nechceš sa zo svojej dg dostať? Aj z depresií? Dá sa. Je možné si zvoliť zdravý život. Si mladá a máš život pred sebou.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Nárok na invalidný dôchodok určite áno. No a pracovať tiež popri poberaní inv. dôchodku môžeš, ak s tým psychiater bude súhlasiť. Je treba sa poradiť, aby sa tvoj zdravotný stav nezhoršil. Možno ti odporučí na kratší pracovný čas, alebo na dohodu niekde odskúšať a potom by sa videlo, či to neovplyvní tvoj stav. No čo najskôr požiadaj o inv. dôchodok

    Albena je offline (nepripojený) Albena

    Albena
    Mozes urcite pracovat len to chce pravidelne uzivanie liekov aby sa ti choroba znovu nevratila.Vela robi aj rodinne zazemie.Mame v rodine tiez schizofrenika a pracuje stale dokonca vo velmi zodpovednej funkcii.Vsetko zalezi na tebe ako sa s tym vysporiadas.Pri opakovanych hospitalizaciach mozes ist aj do invalidity ale to ti vsetko povie tvoj osetrujuci lekar.Podla mna praca je pri tejto chorobe ako liek.Drzim ti palce a nevzdavaj to.

    babsi12 je offline (nepripojený) babsi12

    babsi12
    Dobrý večer.
    Chcem poprosiť tu niekoho kto sa vyzná o radu. osem rokov trpím depresiou, kôli tomuto problému som nedokončila ani vysokú školu. Od roku 2009 som striedavo bola evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná alebo som
    pracovala - brigádovala cez rôzne agentúry. začiatkom tohto roka mi psychiatrička diagnostikovala ľahkú schizofréniu a bola som päť dní hospitalizovaná.
    Prosím o radu, či mám vôbec nárok na invalidný dôchodok keď nie som na pn?
    Ďakujem pekne za odpoveď

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    S tou invaliditou to nie je zas také jednoduché, nárok na ID má pacient po tom čo sa jeho ochorenie počas jedného roka /jeden rok môžete byť totiž na PN/ nepodarilo dostatočne vyliečiť a a ochorenie schronifikovalo, alebo je irreverzibilné. No a počas toho jedného roka liečby na PN sa vykonali a vyčerpali všetky dostupné možnosti liečby. Inak žiadna invalidita.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Mna len udivuje, ze ten ID davaju vzdy len na urcity cas. Nepoznam nikoho, kto to ma priznane na furt. Moja priatelka, skoro nic nevidi, bola na prehodnoteni 2krat a zase len na 2 roky a to mala napisane, ze sa nepredpoklada zlepsenie.
    petermikuláš takto svinsky čakajú či sa náhodou neudeje zázrak a ak by sa náhodou udial/lebo aj oni vedia, že zázraky sa dejú/, tak aby o tom hneď vedeli a mohli jej tú invaliditu zrušiť. No skrátka brutal, škoda hovoriť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.