Zavrieť

Porady

Prepis auta - kontrola originality (2009)

Dobry den, potreboval by som poradit.
Chceme prepisat auto (kupovane ako nove v 5/2008). Prepisanie by bolo v ramci okresu a v ramci jednej rodiny, aj ked na rozdielne mena (v ramci partnerov co spolu ziju ale nie su zosobaseni). Docital som sa o testoch originality, ale nikde som sa nedozvedel, ci tieto testy platia aj na prepisy v ramci statu alebo len pri dovoze aut.
Viete mi teda poradit? Bude sa nas tykat kontrola originality vozidla pri prepise na ineho majitela v ramci jedneho okresu? (hlavne ci to neplati teraz s novym cestnym zakonom platnym od februara).
Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    myxo7777 Pozri príspevok
    Dobry den, potreboval by som poradit.
    Chceme prepisat auto (kupovane ako nove v 5/2008). Prepisanie by bolo v ramci okresu a v ramci jednej rodiny, aj ked na rozdielne mena (v ramci partnerov co spolu ziju ale nie su zosobaseni). Docital som sa o testoch originality, ale nikde som sa nedozvedel, ci tieto testy platia aj na prepisy v ramci statu alebo len pri dovoze aut.
    Viete mi teda poradit? Bude sa nas tykat kontrola originality vozidla pri prepise na ineho majitela v ramci jedneho okresu? (hlavne ci to neplati teraz s novym cestnym zakonom platnym od februara).
    Dakujem za rady.
    Ahoj,nemusíš sa bať,kontrolu originality robiť NEMUSÍŠ
    Aj keď povodne to Jirko Malcharek myslel tak, že KO bude musieť mať každé auto pri prepise, ale našťastie iní páni dostali rozum a zákon sa zmenil- teraz sa KO musia robiť iba na individualne dovozené autá...

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Kontrola orginality je potrebná:
    -pri vozidlách zo zahraničia
    -pri odhlásení vozidla do zahraničia
    -pri zmenách na karosérii, aj zmena farby, pri zásahoch do motor. časti
    -pri prihlásení/resp. prepise vozidla na nového majiteľa v rámci SR, keď nový držiteľ vozidla nesplní lehotu na prihlásenie do evidencie 30 dní od odhlásenia vozidla pôvodným majiteľom
    Takže pre Vás nie je KO potrebná.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Žabinka Pozri príspevok
    Kontrola orginality je potrebná:
    -pri vozidlách zo zahraničia
    -pri odhlásení vozidla do zahraničia
    -pri zmenách na karosérii, aj zmena farby, pri zásahoch do motor. časti
    -pri prihlásení/resp. prepise vozidla na nového majiteľa v rámci SR, keď nový držiteľ vozidla nesplní lehotu na prihlásenie do evidencie 30 dní od odhlásenia vozidla pôvodným majiteľom
    Takže pre Vás nie je KO potrebná.
    žabinka moja, nehnevaj sa,ale tvoja odpoveď je veľmi nepresná- KO je potrebné robit iba pri dovoze a prestavbe vozidla- takže zle si napísala, že pri zmene farby a pod a napr. aj tvoj posledný bod je nepresný- lehota na prihlásenie vozidla novým majitelom je 7 dní a nie 30 ako píšeš ty,ale aj to človek keď nestihne,tak sa to rieši maximalne pokutou, ale určite také auto nemusí ísť na KO-takže tvoja odpoveď je zlá, zmatočná...

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    žabinka moja, nehnevaj sa,ale tvoja odpoveď je veľmi nepresná- KO je potrebné robit iba pri dovoze a prestavbe vozidla- takže zle si napísala, že pri zmene farby a pod a napr. aj tvoj posledný bod je nepresný- lehota na prihlásenie vozidla novým majitelom je 7 dní a nie 30 ako píšeš ty,ale aj to človek keď nestihne,tak sa to rieši maximalne pokutou, ale určite také auto nemusí ísť na KO-takže tvoja odpoveď je zlá, zmatočná...
    Možno by bolo vhodné pozrieť si zákon 8/2009 Z.z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov s dátumom účinnosti 1.2.2009, konkrétne ŠIESTA ČASŤ, DRUHÁ HLAVA, §116 Zmeny v evidencii vozidiel ods.1, 2, 5, §117.

    Tomantex je offline (nepripojený) Tomantex

    Tomantex
    Novú vyhlášku som si prečítal. Znamená to teda, že aj napr. pri obyčajnom prepise farby, ktorý stál ešte minulý rok 150SK (kolok), musím teraz absolvovať niekoľkotisícovú kontrolu originality?

    truklo je offline (nepripojený) truklo

    truklo
    zdravim potreboval by som radu
    mam auto ktore som mal v cesku na operativny leasing 1rok teraz si ho odkupujem a potrebujem ho prihlasit na slovensku...bolo to nove auto a som jediny majitel...budem potrebovat pre prihlasenie na slovensku certifikat originality,novu stk a emisnu ?...ta je platna do roku 2012....za odpovede diky

    Prepis auta - kontrola originality (2009)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.