Zavrieť

Porady

OLYMP 9.10

Po nainštalovaní verzie OLYMP 9.10 program aj za staršie obdobia používa program už iba nové tlačivá s eurom. Potrebujem dorobiť mzdy za 12/08, vytlačiť neporiadnemu klientovi výkazy za 2 roky dozadu, leho ich stratil .... pani z Krosu ZA (mimochodom veľmi nepríjemným spôsobom)mi povedala, že si mám nainštalovať naspäť verziu 9.00 a tak dorobiť mzdy za 12/2008. Mám klienta, ktorému robím mzdy vždy na poslednú chvíľočku, príp. aj po lehote, lebo má robotníkov kadetade po svete a má časový problém so zhromaždením všetkých údajov. To dovtedy nemôžem použiť v. 9.10 a napr. robiť potvrdenia, vyhlásenia a ďalšie na nových tlačivách pre ostatných klientov ?
Na otázku ako mám postupovať v prípade, že klient nejaké výkazy stratil a potrebuje vytlačiť výkazy za staršie obdobia som dostala zaujímavú odpoveď - čo vraj chcem vytláčať dozadu, že treba riadne robiť archiváciu a nič vytláčať nepotrebujete ... na čo je potom možnosť archivácie na technických nosičoch ??? Opäť zaujímavá odpoveď - tak keď o tom viete, že sa to nedá, tak si niekde nainštalujete 9.00 a všetko si povytláčajte dva razy.
Je to normálne ? Mne sa to zdá obmedzujúce.
Alebo som náročný zákazník Krosu ?
Usporiadat
julinka1 julinka1

julinka1 je offline (nepripojený) julinka1

pri inštalovaní upgrade 9.10 / na verziu 8.30 / prišlo k zásadnej chybe - nedá sa spustiť - vykazuje udaj: neznámy vydavateľ / program je korektne zakúpený / táto verzia však bola inštalovaná na druhom PC - pre kontrolné údaje - da sa obnoviť aspoň predchádzajúca verzia 8.30?
ďakujem za odpoveď
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

julinka1 Pozri príspevok
pri inštalovaní upgrade 9.10 / na verziu 8.30 / prišlo k zásadnej chybe - nedá sa spustiť - vykazuje udaj: neznámy vydavateľ / program je korektne zakúpený / táto verzia však bola inštalovaná na druhom PC - pre kontrolné údaje - da sa obnoviť aspoň predchádzajúca verzia 8.30?
ďakujem za odpoveď
Na druhom PC si musíš najskôr pustiť inštalačné CD z Krosu, ktoré si dostala pri zakúpení programu, alebo po zakúpení poslednej ročnej aktualizácie. Potom môžeš pustiť upgrade 9.10
0 0
julinka1 julinka1

julinka1 je offline (nepripojený) julinka1

ďakujem za odpoveď veronika
skúšala som inštalačné cd ale vypisuje mi tento text - neviem čo to znamená

porušenie prístupu na adresu 0047D4 CF modul installer.exe. čítať z adresy 00000059
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

julinka1 Pozri príspevok
ďakujem za odpoveď veronika
skúšala som inštalačné cd ale vypisuje mi tento text - neviem čo to znamená


porušenie prístupu na adresu 0047D4 CF modul installer.exe. čítať z adresy 00000059
Julinka, neporadím ti. Mne to robil známy pred pár dňami kvoli zachovaniu údajov zo starých rokov a podarilo sa to. Konzultovala som to aj v KROSe, kde najskôr mali pripomienku, že mám zakúpený SW len na jeden PC, ale keď som argumentovala, že v ďalších verziach nemajú "ošetrené" zachovanie výkazov, nekomentovali to ...
0 0
julinka1 julinka1

julinka1 je offline (nepripojený) julinka1

ďakujem za ochotu - nič sa nedá teda robiť - obrátim sa priamo na dodávateľa -
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

veronikasad Pozri príspevok
Julinka, neporadím ti. Mne to robil známy pred pár dňami kvoli zachovaniu údajov zo starých rokov a podarilo sa to. Konzultovala som to aj v KROSe, kde najskôr mali pripomienku, že mám zakúpený SW len na jeden PC, ale keď som argumentovala, že v ďalších verziach nemajú "ošetrené" zachovanie výkazov, nekomentovali to ...
No, ešte aby to komentovali. Som z nich strašne sklamaná .
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Johanka Pozri príspevok
No, ešte aby to komentovali. Som z nich strašne sklamaná .
Ja som sa práve vďaka tejto téme problémom z KROSu vyhla. Inštalovala som až tú opravenú verziu ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať