Zavrieť

Porady

Usporiadat
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Vôbec sa mi to nezdá ako stratená vec a postup zamestnávateľa nemá logiku, napriek tomu, že informácií , ktoré si poskytla nie je veľa.
Podľa mňa by si mala urobiť dve veci.
1. napísať svojmu zamestnávateľovi, že Ti listom xy oznámil , že zmenu platovej triedy z 9 na 7, že si ho prevzala, čo si aj podpisom potvrdila, a že zo zmenou funkčného platu nesúhlasíš. Ak Ti zamestnávateľ odôvodnil zmenu platu ústne tým, že Ti odobral podstatnú časť agendy, potom by sa jednalo o zmenu funkcie oproti pôvodne dohodnutému funkčnému zaradeniu, a s tým súhlasiť nemusíš. Som toho názoru, že ak sa skutočne jednalo po obsahovej stránke len oznámenie zmeny funkčného platu a Tvoj podpis len ako potvrdenie prevzatia, musela by byť dodatočne vykonaná zmena pracovnej zmluvy a bez Tvojho súhlasu by to nešlo. Ak skutočne došlo k zmene v organizačnej schéme úradu, potom by Ti mali dať výpoveď s odstupným.
2. V každom prípade by si mala ísť na konzultáciu právnikovi so všetkými dokladmi, pretože doterajšie písomnosti zamestnávateľa treba vidieť, poskytnúť mu všetky informácie o tom, ako k zníženiu triedy došlo a na základe tohto Ti právnik môže kvalifikovane poradiť, aké máš ďalšie možnosti a čo treba urobiť.
Naposledy upravil Petra Nová : 30.01.09 at 11:39
0 0
aluska haluska aluska haluska

aluska haluska je offline (nepripojený) aluska haluska

nemozem sorry
Naposledy upravil aluska haluska : 30.01.09 at 09:35
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

aluska haluska Pozri príspevok
dakujem pekne, trosku si ma potesila, mame dohodnute stretnutie s pravnikom na zajtra, tak mu vsetko povieme. dakujem trosku optimizmu si mi vniesla do duse
Tak, to ste urobili veľmi správne. Vieš na Porade, Ti môže radiť právnik, aj viac právnikov, aj neprávnikov, ale pretože nemajú k dispozícii všetky potrebné informácie , tak tá rada môže byť len orientačná, a ono v skutočnosti to môže byť všetko inak. Ale v prípade Tvojej maminy to už na prvý pohľad vyzerá byť na poriadnu "ľavotu".
0 0
aluska haluska aluska haluska

aluska haluska je offline (nepripojený) aluska haluska

myslis akoze my? no to je jasne ze sme do toho tupe ) alebo ako si to myslela? prepac, mne to uz dnes nemysli, uz sa s tym trapime od minuleho piatku... su to hrozne nervy...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

aluska haluska Pozri príspevok
myslis akoze my? no to je jasne ze sme do toho tupe ) alebo ako si to myslela? prepac, mne to uz dnes nemysli, uz sa s tym trapime od minuleho piatku... su to hrozne nervy...
Teraz zas ja nerozumiem, čo máš na mysli. Tým svojim predchádzajúcim príspevkom som chcela potvrdiť to, že je správne rozhodnutie ísť za právnikom, a že ten zamestnávateľ zrejme nepostupuje v súlade so zákonom č. 553/2003 Z.z.
0 0
aluska haluska aluska haluska

aluska haluska je offline (nepripojený) aluska haluska

ja som nepochopila ten vyraz ľavota ale vy to tu asi pouzivate bezne ked nieco nie je v poriadku ok uz je to v pohode
0 0
aluska haluska aluska haluska

aluska haluska je offline (nepripojený) aluska haluska

pytaj sa na vsetko co potrebujes ja sa budem snazit vsetko ti napisat
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. § 5 - zamestnávateľ zaradí zamestnanca do platovej triedy podľa najnáročnejšej pracovnej činnosti z zhľadiska..... , ktorú má vykonávať podľa druhu práce dohodnutého v pracovnej zmluvy, ...

čiže postup zamestnávateľa nemal byť taký, že ti dá podpísať dekrét - že ideš do inej platovej triedy.

Záleží ako je napísané v pracovnej zmluve, či priamo tá činnosť, ktorá je uvedená v katalógu, potom má byť dohoda o zmene pracovnej zmluvy. Súčasťou pracovnej zmluvy má byť aj pracovná náplň. Podľa nej zamestnávateľ určuje platovú triedu. Podpisovala tvoja mama novú pracovnú náplň na nižšiu platovú triedu. Lebo len na základe tejto zmeny - súčasti pracovnej zmluvy, môže byť vyhotovený nový dekrét o zmene platovej triedy. Svojim podpisom na dekréte o plate nepodpisuješ, že súhlasíš zo zmenou ale len to, že si ho prevzala.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

pri určovaní platovej triedy, podľa najnáročnejšej pracovnej činnosti sa vo vašom prípade má vychádzať z katalógu pracovných činnosti - nariadenie vlády SR č. 341/2004 - duševné činnosti.
0 0
aluska haluska aluska haluska

aluska haluska je offline (nepripojený) aluska haluska

myq myq prepac ze som sa vcera neozvala ale padla nam siet, dnes idu za pravnikom, tak uvidime co povie ... dakujem vam vsetky za ochotu pomoct mi, dufam ze to dako dopadne ... trosku lepsie ako to vyzeralo na zaciatku...ale fakt velka vdaka vam vsetkym...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať