Zavrieť

Porady

Dia - Step

Pre diabetikov ponúkam nový koláčik, Dia - bez cukru - Step- názov práškového dia nápoja.

Rozpis je pre dve osoby, ja to pekávam v kastróliku o priemere 22 cm.

Cesto :
2 vajcia, 1 PL sladidla Cologran, 1 lyžica polohr.múky, 1 lyžica maizeny, 1 ČL prášku do pečiva, postrúhaná kôra z očisteného citrónu, alebo limetky

Krém :
20 dag tvarohu, 1 kyslá pochúťková smotana, 0,5 dl malinového dia sirupu
asi 20 dag čerstvých jahôd ( alebo iného sezónneho ovocia )

Želatína :
1/2 l vody, 2 prášk.nápoje Step ( farbu vždy vyberám podľa ovocia ), 1 zlatý klas

Postup : bielky vyšľahať na penu, pridať Cologran, žĺtky, preosiatu múku zmiešanú s maizenou a práškom do pečiva, postrúhanú kôru z citróna, cesto vyliať do kastróla, ktorý sme predtým vymastili maslom a vysypali strúhankou.
Dať piecť do rúry, po upečení nechať vychladnúť.
Na vychladnutý koláč natrieme krém - ktorý pripravíme v mixéri z tvarohu, smotany a sirupu, na to poukladáme tesne vedľa seba jahody a zalejeme vlažnou - nie teplou ! želatinou. Dáme do chladničky asi na dve hodiny.
Chutí nezameniteľne so sladkým koláčikmi, je výborným osviežením najmä v lete.
Všetkým diabetikom želám dobrú chuť !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marek548 je offline (nepripojený) marek548

    ešte neviem marek548
    Tento koláčik bol starká najsamlepší. Veď aj ty si ho jedla, ja som ti z neho dal.
    ondrejvla
    Pre diabetikov ponúkam nový koláčik, Dia - bez cukru - Step- názov práškového dia nápoja.

    Rozpis je pre dve osoby, ja to pekávam v kastróliku o priemere 22 cm.

    Cesto :
    2 vajcia, 1 PL sladidla Cologran, 1 lyžica polohr.múky, 1 lyžica maizeny, 1 ČL prášku do pečiva, postrúhaná kôra z očisteného citrónu, alebo limetky

    Krém :
    20 dag tvarohu, 1 kyslá pochúťková smotana, 0,5 dl malinového dia sirupu
    asi 20 dag čerstvých jahôd ( alebo iného sezónneho ovocia )

    Želatína :
    1/2 l vody, 2 prášk.nápoje Step ( farbu vždy vyberám podľa ovocia ), 1 zlatý klas

    Postup : bielky vyšľahať na penu, pridať Cologran, žĺtky, preosiatu múku zmiešanú s maizenou a práškom do pečiva, postrúhanú kôru z citróna, cesto vyliať do kastróla, ktorý sme predtým vymastili maslom a vysypali strúhankou.
    Dať piecť do rúry, po upečení nechať vychladnúť.
    Na vychladnutý koláč natrieme krém - ktorý pripravíme v mixéri z tvarohu, smotany a sirupu, na to poukladáme tesne vedľa seba jahody a zalejeme vlažnou - nie teplou ! želatinou. Dáme do chladničky asi na dve hodiny.
    Chutí nezameniteľne so sladkým koláčikmi, je výborným osviežením najmä v lete.
    Všetkým diabetikom želám dobrú chuť !

    Ahoj Vlatička. Som tiež diabetička a chcem sa Ťa opýtať na práškový nápoj STEP.Ešte som o ňom nepočula.Som z Bratislavy ale tu som ho ešte nevidela.Ďalej sa Ťa chcem spýtať na GLUKOPUR.Počula som že diabetici ho nemôžu.
    Tiež mám zopár dobrých dia receptov. Blížia sa Vianoce tak ich zopár pošlem.
    Daniela
    Ahoj Vlastička.
    Tiež som diabetička a chcem sa spýtať na dia nápoj STEP, pretože som o ňom ešte nepočula. Kde by som ho mohla zohnať?
    Ďakujem

    Daniela

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    daniela46
    Ahoj Vlastička.
    Tiež som diabetička a chcem sa spýtať na dia nápoj STEP, pretože som o ňom ešte nepočula. Kde by som ho mohla zohnať?
    Ďakujem

    Daniela
    Daniela,
    Dia Step som kúpila u nás v Jednote, je to niečo ako šumienka dia, ale jedná sa o práškový nápoj. Na sáčku je nápis STEP a zloženie - umelé sladidlo. Ak ho nezoženieš, ozvi sa mi na SS, budem ochotná ti ho u nás kúpiť a poslať.
    Glukopur - neviem si momentálne predstaviť o ktoré sladidlo sa jedná...
    Pošli mi na SS mailovú adresu, pošlem ti aj nejaké recepty, ak ich nenájdeš tu.
    Skúsim Ti tu prilepiť stránky, ktorými ma potešila Marína-Evička.
    Držím ti palce pri liečbe.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.