Zavrieť

Porady

ukončenie PP s vypoved. dobou + dovolenka

Zamestnávateľ dal zamestnancom ukončenie prac. pomeru s 2 mesačnou vypovednou lehotou z dôvodu finančnej krízy. Povedali zamestnancom, že si môžu hľadať nové zamestnanie a chodiť na pohovori.
Ak ide na pohovor, ma si v práci vypísať dovolenkový lístok na ten deň? Alebo ma nárok na platené voľno?
Môžte mi prosím poradiť? Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    stefany2505 Pozri príspevok
    Zamestnávateľ dal zamestnancom ukončenie prac. pomeru s 2 mesačnou vypovednou lehotou z dôvodu finančnej krízy. Povedali zamestnancom, že si môžu hľadať nové zamestnanie a chodiť na pohovori.
    Ak ide na pohovor, ma si v práci vypísať dovolenkový lístok na ten deň? Alebo ma nárok na platené voľno?
    Môžte mi prosím poradiť? Vopred ďakujem.
    Pozri § 141 odst. 2 písm. i/:
    i) vyhľadanie nového miesta pred skončením pracovného pomeru; pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden poldeň v týždni počas zodpovedajúcej výpovednej doby; v rovnakom rozsahu sa poskytne pracovné voľno s náhradou mzdy pri skončení pracovného pomeru výpoveďou danou zamestnávateľom alebo dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c); pracovné voľno možno so súhlasom zamestnávateľa zlučovať.

    stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

    stefany2505
    Ďakujem,
    ale ak zamestnavateľ chce, tak sa môže tváriť že zamestnanec je v práci a v skutočnosti tam nebude, čiže mu zaplatí mzdu za ten jeden deň.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    stefany2505 Pozri príspevok
    Ďakujem,
    ale ak zamestnavateľ chce, tak sa môže tváriť že zamestnanec je v práci a v skutočnosti tam nebude, čiže mu zaplatí mzdu za ten jeden deň.
    Ak mu v práce človek nechýba... môže.

    ukončenie PP s vypoved. dobou + dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.