Zavrieť

Porady

mam problem prosim radu

Mám problém poradte mi prosím po mojom pozemku ide kanalizácia čo si môžem žiadať ako náhradu vecného bremena oni mi chcú dať finančne odškodnenie môžem si žiadať ako odplatu náhradu stočného a na ako dlho , nemám podpísanú ani nájomnú zmluvu nakoľko som nesúhlasila ani s podmienkami nájmu , ide mi to cez môj dvor ktorý nemá ani 240 m2 a oni mi dávajú cca 2900sk po starom nakoľko novú zmluvu ešte nemajú hotovú to nie je ani 100 € ,môžem si stanoviť ja výšku nájmu .Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MYQ je offline (nepripojený) MYQ

    MYQ
    V praxi som pred viac ako štyrmi rokmi niečo podobné riešil. Do nedele Vám sem vyvesím postup čo s tým a ako. Cez sobotu a nedeľu sa venujem rodine, ospravedlňujem sa.

    MYQ je offline (nepripojený) MYQ

    MYQ
    Moc sa Vám ospravedlňujem, ale 1.2. som si spôsobil úraz, pri lyžovačke s deťmi a až včera ma pustili z nemocnice. Popíšte mi, prosím, podrobnejšie problém. Zaujíma ma kto Vám cez pozemok umiestnil, alebo umiestni spomínanú kanalizáciu. Aké Vám dávajú možnosti (myslím nájom, a.i.). Pozemok je špecifikovaný ako dvor, iná plocha, záhrada alebo....

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    Skús si prečítať tieto témy, možná že niečo zistíš, aspoň zatiaľ, kým Ti odpovie MYQ.
    http://www.porada.sk/t87974-voda-a-v...ecn%E9+bremeno
    alebo túto tému:
    http://www.porada.sk/t92846-nahrada-...ecn%E9+bremeno
    Naposledy upravil Zitulda : 19.02.09 at 12:12 Dôvod: oprava duplicitne priloženej prvej témy

    florkula je offline (nepripojený) florkula

    florkula
    dobry den prajem skore uzdravenie je mi to luto dufam ze je to uz ok, pozemok je dvor o rozlohe 381m2 a do uzivania chceli 240m2 pozemku/š20mx12m manip.pas/ potrubie je uz polozene umiestnila ho firma ktoru si investor dolozil,oni maju nastarosti odkanalizovat celu oravu a aj nasu obec najomnu zmluvu nemame podpisanu nakolko sme nesuhlasili s podmienkami najmu dali odpaltu za najom pozemku /240m2x7sk za 1 m2/v celkovej sume 1680sk a biologicku rekultivaciu sumu 1272 sk ta zluva bola napisana este v starom roku,ako najomca tu figuruje or.vodarenska spol.

    MYQ je offline (nepripojený) MYQ

    MYQ
    Hm, ako je napísané v predchádzajúcich a podobných príspevkoch, samozrejme, že s takýmto obdobným je problém. Divím sa, že v obci po trase kanalizácie súhlasili ostatní vlastníci pozemkov s dotyčným zásahom do ich vlastníctva. Pre kanalizáciu sa dajú použiť aj iné trasy (napr. popod obecnú cestu!!). Obdobný problém sa istým časom riešil aj v okrese Žilina a majitelia nedali súhlas!!!!
    Ako bolo spomenuté, zníži sa Vám cena pozemku, zkomplikuje nakladanie s ním atď (aj podľa Vašich informácií o rozsahu obmedzenia Vášho nakladania s Vašim majetkom).

    Ako spomínate, potrubie je už položené a zasypané? Ak je potrubie len položené a nie zasypané, riešil by som vec petične s ostatnými vlastníkmi pozemkov. Sama, v takomto prípade to môžte mať výrazne ťažké. A nájom by vec riešil len čiastočne. Neverím, že v danej oblasti nieje iné riešenie ako takéto (cez súkromné pozemky)!!!!!
    Naposledy upravil MYQ : 19.02.09 at 21:07 Dôvod: Doplnenie

    MYQ je offline (nepripojený) MYQ

    MYQ
    Raz som sa v istom príspevku zmienil, že väčšina žiadateľov o radu sa ohlási v hodine 12:15. Váš problém je kompexne zložitejší. Viacerí majitelia pozemkov ste, de iure, súhlasili zo zásahom do vlastníckeho práva, daného Vám ústavou. O projekte ste mali byť včas komplexne informovaní a mali ste mať priestor na vyjadrenie sa k jeho realizácii. Ako vidím, záležitosť bola riešená klasicky, slovenským postupom.

    mam problem prosim radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.