Zavrieť

Porady

Skenovanie

Kúpila som si tlačiareň EPSON DX 44OO. Mám problém pri skenovaní, text sa mi preskenuje do obrázka a je niekoľkonásobne zvňčšený. Vedel by mi niekto poradiť ako si mám správne nastaviť skenovanie ? V prílohe to nemôžem nájsť. Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
duves viacmenej si si odpovedal sám,, ale pri niektorych skeneroch sa nedá dokúpiť dia nadstavec,,,
A samozrejme záleží aj od množstva skenovaného materiálu. Či sa ti náhodou neoplatí skenovanie na profi dia scaneri ľudmi ktorý sa tým živia... pozerám že ceny sa pohybujú okolo 0,66€
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
mpca Pozri príspevok
duves viacmenej si si odpovedal sám,, ale pri niektorych skeneroch sa nedá dokúpiť dia nadstavec,,,
A samozrejme záleží aj od množstva skenovaného materiálu. Či sa ti náhodou neoplatí skenovanie na profi dia scaneri ľudmi ktorý sa tým živia... pozerám že ceny sa pohybujú okolo 0,66€
Ta cena nie je žiadna vyhra, i ked to opticky vyzera na haliere.

Chcem kupit multifunkcnu tlaciaren SAMSUNG SCX-4300, no mam obavy, že mi to negativ nenaskenuje.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Ešte záleží na tom na aký účel skenuješ. Ak chceš so skenovaným diapozitívom či negatívom robiť niečo solídnejšie, tak obyčajné skenery nestačia.
Veľké problémy sú aj s kvalitnejšími. Veľmi záleží na značke predlohy a jej kvalite (vek, správna expozícia, škrabance a pod.)
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mam hp laserjet m1120 a chcem naskenovat nejake doklady...

s tym problem nemam.. problem je to, ze prilozeny programik na skenovanie je priiiiisernyyyy... najskor skenuje nadhlad a potom ked suhlasim, tak skenuje druhy krat... ulozi mi dany dokument ako obrazok a potom sa opyta, ci budem skenovat dalsiu stranu... dam nie a program sa zavrie... ak dam ano, tak sa ma uz nepyta na nazov ale rovno skenuje a priradi tejto dalsej strane ten isty nazov s priradenim cisla v poradi...

moji rodicia mali davnejsie multifunkcnu atramentovu tlacku a ta mala velmi dobry soft na skenovanie...

na strankach hp sa neviem dopatrat dakemu programu... a na prilozenych cd je len instalacka na tlacku plus iris... ale tomu som este neprisla na chut...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

andreaS Pozri príspevok
mam hp laserjet m1120 a chcem naskenovat nejake doklady...

s tym problem nemam.. problem je to, ze prilozeny programik na skenovanie je priiiiisernyyyy... najskor skenuje nadhlad a potom ked suhlasim, tak skenuje druhy krat... ulozi mi dany dokument ako obrazok a potom sa opyta, ci budem skenovat dalsiu stranu... dam nie a program sa zavrie... ak dam ano, tak sa ma uz nepyta na nazov ale rovno skenuje a priradi tejto dalsej strane ten isty nazov s priradenim cisla v poradi...

moji rodicia mali davnejsie multifunkcnu atramentovu tlacku a ta mala velmi dobry soft na skenovanie...

na strankach hp sa neviem dopatrat dakemu programu... a na prilozenych cd je len instalacka na tlacku plus iris... ale tomu som este neprisla na chut...
Aby si si nemyslela, tak na tomto princípe funguje väčšina skenovacích softov, čo poznám. Veď nie je problém po uložení súboru tento premenovať. Soft od iného výrobcu nemusí byť s touto tlačiarňou kompatibilný.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

myslela som si

mne by uplne stacil aj ten soft co mali nasi k tej atramentke... tiez to bolo hp-cko... pripadne skusim vykutrat od nej cd, ci tam ten program je osobitne... lebo toto co mi robi je strasne zdlhave... uz len to ze skenuje kazdu stranu vlastne 2x ... chyba mi tam tlacidlo pre potvrdenie nadhladu aby nemuselo skenovat znova...
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

To bude asi problém. Keď niečo skenuješ máš z toho obrázok do ktorého sa nedá len tak písať. Môžeš to urobiť v nejakom programe ktorý pracuje s obrázkami ale nechová sa to tak ako keď píšeš vo worde. Prepisuješ to čo je na obrázku, neposúvaš písmená a podobne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať