Zavrieť

Porady

čo sa stane?

chcem sa opýtať ak som evidovaný na urade práce ako dlhodobo nezamestnaný, a stal by som sa sa jediným konateľova a zároveň aj jediným spoločníkom jednoosobovej s.r.o. bez nároku na mzdu a odmenu, musím to ohlásiť na urád práce? a čo sa stane potom , vyradí alebo nevyradí ma úrád prace? resp. kto bude platiť ZP a SP.
ešte jedna otázka to že nebudem mať nárok na odmenu a mzdu treba ošetriť nejakou zmluvou alebo zakonponovať do zakladateľskej listiny?
dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    nie som si isty co sa zmeni, len dedukujem ze v podstate zamestnany nebudes, takze by to v podstate malo ostat ako je-aj ked fakt si vyhradzujem rezervu v tejto otazke

    viem ze napriklad clovek ktory je konatelom v sro a popri tom zamestnany na HPP v inej firme nemusi odvadzat nic, kedze to robi za neho zamestnavatel - odvadza len urcite percenta z odmeny konatelovi raz rocne

    mozno na zaklade toho by som dedukoval svoj horny nazor ale radsej posuvam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.