Zavrieť

Porady

opravné uznesenie

dostali sme uznesenie na náš návrh na opravu pri výživnom, kde sme okrem doručovania výživného do rúk syna, ktorý má 18 rokov a nie do rúk matky namietali aj výpočet dlžného výživného. V uznesení mám citovaný § 164 a 167 O.s.p., chcela som sa na to pozrieť, ale neviem kde to mám presne hľadať. Hlavne som sa chcela pozrieť na to dlžné výživné, či je tam odložená vykonateľnosť, z uznesenia, ktoré sme dostali mi to nie je jasné. O dlžnom výživnom rozhodne odvolací orgán, aspoň tak nám to napísala sudkyňa, lebo sme podali aj odvolanie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    o.s.p. je občiansky súdny poriadok. Nájdeš ho na justice.gov.sk. Daj si do vyhľadávača občiansky súdny poriadok a ponúkne Ti najnovšie verzie

    adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

    adriana126
    ďakujem za odpoveď, inak si myslím, že by to malo byť aspoň raz napísané aj v uznesení

    robert9691 je offline (nepripojený) robert9691

    robert9691
    Dufam, ze toto je platne znenie...

    § 164

    Súd kedykoľvek aj bez návrhu opraví v rozsudku chyby v písaní a počítaní, ako aj iné zrejmé nesprávnosti. O oprave vydá opravné uznesenie, ktoré doručí účastníkom. Pritom môže odložiť vykonateľnosť rozsudku na čas, kým opravné uznesenie nenadobudne právoplatnosť.


    Uznesenie
    § 167

    (1) Ak zákon neustanovuje inak, rozhoduje súd uznesením. Uznesením sa rozhoduje najmä o podmienkach konania, o zastavení alebo prerušení konania, o odmietnutí návrhu na začatie konania, o zmene návrhu, o späťvzatí návrhu, o zmieri, o trovách konania, ako aj o veciach, ktoré sa týkajú vedenia konania.

    (2) Ak nie je ďalej ustanovené inak, použijú sa na uznesenie primerane ustanovenia o rozsudku.


    Inak pozor, je potrebne si vsetko poriadne precitat. Moje skusenosti s vydavanim opravneho uznesenia nie su dobre. Sud sa vacsinou nemyli len tak nahodou :-) Nepoznam uplne presne vasu situaciu, adriana, ale aj odlozenie vykonatelnosti moze niekomu skodit a niekomu vychadzat vustrety. Opravne uznesenie vacsinou pripusta odvolanie v standardnej lehote 15 dni. Nie je zle tuto lehotu vyuzit, ak mate vyhrady k obsahu opravneho uznesenia alebo vo vseobecnosti ku faktu, ze vobec sud musel nieco opravovat...

    Nemusi to byt vo vasom priapde nic vazne, ale ja pre istotu zdviham prst. Rozlozte si to vedla seba a vsetko si dobre precitajte...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.