Zavrieť

Porady

vypratanie domu

Získala som dom darovacou zmluvou od mojich rodičov, v ktorom bolo zriadené vecné bremeno na doživotné užívanie domu starými rodičmi. Moja babka s dedkom bývali v dome so svojim synom-príživníkom. Tento bol pri kúpe domu vyplatený a nemá žiadne vlastnícke práva k danej nehnuteľnosti. Po smrti mojej babky a dedka sme zrušili zriadené vecné bremeno a trvalé bydlisko "nechcenému bývajúcemu" a zároveň sme ho vyzvali na vypratanie nehnuteľnosti, čo vôbec nerešpektuje. Mám podané búracie povolenie, ktoré mi nechcú vydať, pretože menovaný napadol na súde kúpno-predajnú zmluvu podpísanú pred 19 rokmi s cieľom oddialiť vysťahovanie. Okresný súd mu žalobu svojimi uzneseniami 3-krát odmietol a teraz čakám na konečné rozhodnutie KS.
Je potrebné podať žalobu na vypratanie nehnuteľnosti na súd, alebo vziať veci do vlastných rúk a ako jediná vlastníčka nehnuteľnosti ho s pomocou polície "vyhodiť na ulicu"?
Ako to spraviť, aby to bolo právne v poriadku a nebránil nám v užívaní domu?

Prosím poraďte mi čo najskôr. Ďakujem Soriko
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Ak boli starí rodičia vlastníkmi celého domu a tento pred 19 rokmi previedli na tvojich rodičov, nemá tvoj strýko nárok na bývanie v tvojom dome. Teraz počkaj na rozhodnutie KS. Tvoj strýko zrejme nemá žiadnu nájomnú zmluvu. Návrh na vypratanie z domu nemusíš dať na súd.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.