Zavrieť

Porady

Požiadavky na programatorov POHODY

Nakoľko využivam Pohodu nielen na učtpovanie ale ja personalistiku nie som úplne spokojna s touto časťou POHODY, preto som napísala email spoločnosti STORMWARE. Poprosím aj dalších užívateľov POHODY ak majú takéto skúsenosti nech by sa pridali k mojej požiadavke na úpravu tohto modulu. Nakoľko sú tam tlačiva ktoré treba potom ešte ručne dovypĺňat. Pýtam sa prečo,keď všetko zadávam pri každom zamestnacovi musím robiť ručne to čo program môže urobiť len úpravou a nasmerovaním jednotlivých údajov do tlačív a dokumentov?

PROSIM PODPORTE MA!!!

Važený dodávateľ účtovneho programu POHODA,


nakoľko naša spoločnosť využíva program POHODA, nielen na evidenciu účtovných dokladov ale aj spracovanie personalistiky a mzdových podkladov. Chceli by sme dostať informáciu prečo niektoré dokumenty ktoré su v personalistike si ťahaju len osobne udaje a ostatné nie. Myslíme si že by bolo potrebne zakomponovať z evidencie mzdového listu aby tieto podklady boli vo všetkých tlačivách ked potrebujeme pre potreby poistovní vyplniť, prípadne pri ukončení pracovného pomeru a pod. Nakoľko takéto programy by mali umožniť takéto zostavy vytlačiť úplne vyplnené a nielen čiastočne. Preto Vás prosíme nielen za našu spoločnosť ale za všetky ostatné ktoré sú vašimi klientami aby ste vytvorili databázu vyplnenia všetky tlačív vo Vašom programe. Poprípade informovali na Vašej www. stranke o zmenách alebo realizáciach.
Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

McMarti môžeš uviesť konkrétny príklad? Lebo mne POHODA zatiaľ všetko vyplňuje.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Mňa by tiež zaujímalo o čo ide, lebo ja som zatiaľ nemala problém.
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Taká to je odpoved od programatorov mne sa jednalo o Potvrdenie na ucely uplatnenia naroku na nemocensku davku.

ES POHODA vyplna takmer vsetky tlacove zostavy nachadzajuce sa v agende Mzdy/Personalistika. Zostavy, ktore su vyplnene len ciastocne alebo nie su vyplnene su len dve, a to "Kniha dochadzky" a "Potvrdenie na ucely uplatnenia naroku na nemocensku davku".

Automaticky vyplnanie "Knihy dochadzky" je technicky nemozne, pretoze program nema informacie o prichode resp. odchode zamestnaca z prace. Co sa tyka "Potvrdenia na ucely uplatntnia naroku na nemocensku davku", program sice dokaze urcit rozhodujuce obdobie pre vypocet nemocenskeho, ale nie je schopny ho spravne orezat a doplnit prave do tejto tlacovej zostavy, kedze rozhodujuce obdobie sa meni v suvislosti s pripadnym prerusenim nemocenskeho poistenia.

Pri ukonceni pracovneho pomeru pravdepodobne tlacite zamestnancom "Potvrdenie o zamestnani" tvz. Zapoctovy list, na jeho korektne vyplnenie staci spravne zaevidovat udaje za zalozku "Doplnkove udaje" na karte zamestnanca. Ak zamestnancovi nezapocitavate cas odpracovany v predchadzajucom zamestnani, zapiste do koloniek "Zapocitane 0 rokov, 0 dni". Program si potom do zostavy automaticky doplni cas odpracovany vo Vasej spolocnosti.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Áno, toto to robí, ale to nepovažujem za nejaký hrozný problém. To ako keby si chcela, aby ti to vypľulo už hotové daňové priznanie. :-))) Ale ináč pohoda. :-)
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ja na šťastie nemám vo firmách chorých ľudí (zatiaľ), takže som ani nevedela, že toto tlačivo nerobí. Inak ja som s Pohodou spokojná...
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

KEDSME Už PRI Mzdach mam aj ja problem a to pri registracnom liste FO , ked nahlasujem zamestnanca , pri szco treba udavat aj rodne cislo... to rodne cislo (szco)nema program odkial tahat.. ja som to potom vyriesil tak že na faxove cislo som dal rodne cislo szco a cez web reporter... som znenil nex do tej kolonky mi taha faxove cislo - alias rodne cislo szco. co sa týka knihy dochádzky aj pre mna je to problem... inak do programu sa zadava pracovna doba od do ... takže by to aj mohlo tahat...treba skusiť opat cez web designer... ci reporter ci ako sa to vola....
Moj problem je nasledovný dohodari ktorým sa meni pocet odpracovaných hodin za mesiac musim stale prepocotat poctom pracovných dni a tak zadat že odpracovane za den 3,214514 hodin - 5 dni v týždni... je to dost blbe tu by som privital že by som mohol zadat napevnom u dohodarov xy hodin za mesiac.... a xy sk za mesiac.
0 0
Luci Luci

Luci je offline (nepripojený) Luci

Nejako mi to aladin s tou upravou reg. listu FO nejde do hlavy. Ty zamestnavas SZCO na pracovnu zmluvu? Vtedy ho mas predsa v Personalistike a rodne cislo ide do reg. listu z kolonky Rodne cislo.
Co sa tyka knihy dochadzky, jej ucel je asi o tom, kedy zamestnanec skutocne kazdy den prisiel do prace. Ak by do nej vyplnalo nejaku stanovenu hodinu, asi by nemala vyznam. Neviem, ale takto si to vysvetlujem.
Pri dohodaroch vyuzivam ukolovu mzdu. Napr. upratovacka zarobi za kazde upratovanie 200 Sk a uvazok mam 2h 1den. Ked vystavim mzdu, tak iba zmenim pocet pracovnych dni - na pocet skutocne odpracovanych a pocet ukolov zadam podla toho, kolkokrat upratovala.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Luci
Nejako mi to aladin s tou upravou reg. listu FO nejde do hlavy. Ty zamestnavas SZCO na pracovnu zmluvu? Vtedy ho mas predsa v Personalistike a rodne cislo ide do reg. listu z kolonky Rodne cislo.
Co sa tyka knihy dochadzky, jej ucel je asi o tom, kedy zamestnanec skutocne kazdy den prisiel do prace. Ak by do nej vyplnalo nejaku stanovenu hodinu, asi by nemala vyznam. Neviem, ale takto si to vysvetlujem.
Pri dohodaroch vyuzivam ukolovu mzdu. Napr. upratovacka zarobi za kazde upratovanie 200 Sk a uvazok mam 2h 1den. Ked vystavim mzdu, tak iba zmenim pocet pracovnych dni - na pocet skutocne odpracovanych a pocet ukolov zadam podla toho, kolkokrat upratovala.
Súhlasím s Luci. Aj my to takto robíme.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

nie nie zle som sa vyjadril....
SZCO prijme zamestnanca , zamestnaca prihlasz na reg.formulari FO , do reg.listu
pise udaje zamestnavatela t.j. SZCO , tam sa pise aj rodne číslo SZCO-zamestnavatela....
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

ta ukolova mzda , ano robim to aj ja tak , lenže dohody nie je možne uzatvarat na pravidelne opakujjucu sa cinnost takže v DVP mam že odpracuje od 5.5.2005 do 6.11.2005 tu a tu ptacu, presne vymedzenu.... za napr. 25.000 sk, s tým že sa zmluvne strany dohodli aj na ciastkových platbach. takže za maj odrobil 30 hodin , vyplatene 3200 sk.... lenže aby som dostal 30 hodin do mzdového listu tak musim pocet dni v mesiaci podelit ciastkou 30 hodin a tak dostane že do personalistiky musim zadat ze v tom danom mesiaci denne robil napr. 2,131524 hodin, o toto mi ide.. ak by to pevne bolo možne niekde zadat pri ukolovej mzde.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ak je zamestnávateľom SZČO, podľa mňa by nemal tam písať svoje RČ. Uvedie len IČZ a IČO. Myslím si, že Tebe ide o oddiel 8, ale ten nie je uvedený ani v Poučení k vyplneniu, tak asi tam netreba nič písať.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
aladin
nie nie zle som sa vyjadril....
SZCO prijme zamestnanca , zamestnaca prihlasz na reg.formulari FO , do reg.listu
pise udaje zamestnavatela t.j. SZCO , tam sa pise aj rodne číslo SZCO-zamestnavatela....
SZCO - zamestnavatel na RL nepisem RC tej SZCO, a vzdy mi to zobrali
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

mne to vracali KE - okolie , ale tusim spred 2 týždnov omylom odovzdane bez rod.cisla, na KE mesto este nevratili....
0 0
jimni jimni

jimni je offline (nepripojený) jimni

Ahoj,

veľmi dobrý nápad, ale myslim si, že programovanie pohody sa robí v Jihlavě aj pre SK verziu, tak je to iba o ochote a štastí, či naše požiadavky pošlú ďalej ... Inak v Čechách na moje požiadavky kašlú, až na to, že mi pride autoodpoveď ....

Aký mám ja problém?
Prečo Pohoda nevie vytlačiť v JÚ v došlých resp. vystavených faktúrach aj predkontáciu? Primitívna vec a nevie použiť údaj, ktorý vie!!!
(pre radcov: nemyslím predkontáciu ako napr. 21, ale materiál, réžia ...)

A trochu od témy, či je Pohoda dobrá alebo zlá.
Päť rokov nazad sme menili SW, ako DP a účtovná kancelária sme skúsili cca 20 programov a pre naše potreby je super!!!
Problemom je, že používame mzdy od Olympu, pretože tu Pohoda nestíha a asi ani dlho nebude ...
A problem číslo dva Pohody (ale asi aj iných ...) je iné účtovné obdobie ako kalendárny rok.
Jednoducho to nevie!

Ale inak, nie je o čom, je veľmi veľmi dobrá!!!
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

jimni
Ahoj,


A trochu od témy, či je Pohoda dobrá alebo zlá.
Päť rokov nazad sme menili SW, ako DP a účtovná kancelária sme skúsili cca 20 programov a pre naše potreby je super!!!
Problemom je, že používame mzdy od Olympu, pretože tu Pohoda nestíha a asi ani dlho nebude ...
A problem číslo dva Pohody (ale asi aj iných ...) je iné účtovné obdobie ako kalendárny rok.
Jednoducho to nevie!

Ale inak, nie je o čom, je veľmi veľmi dobrá!!!
Ahoj,

kedže píšeš, že máš skúsenosti s mnohými programami - aj s Pohodou, chcem sa opýtať na tvoj názor a hodnotenie (ak máš skúsenosti) Krosu vs. Pohoda. Ohľadom miezd v Pohode s tebou súhlasím. Uvažovala som o kombinácii - kúpiť Pohodu a mzdy od Krosu. je tu možný export miezd do účtovníctva Pohody? alebo to účtujete ručne?

Ďakujem
0 0
jimni jimni

jimni je offline (nepripojený) jimni

Mirkaska
Ahoj,

kedže píšeš, že máš skúsenosti s mnohými programami - aj s Pohodou, chcem sa opýtať na tvoj názor a hodnotenie (ak máš skúsenosti) Krosu vs. Pohoda. Ohľadom miezd v Pohode s tebou súhlasím. Uvažovala som o kombinácii - kúpiť Pohodu a mzdy od Krosu. je tu možný export miezd do účtovníctva Pohody? alebo to účtujete ručne?

Ďakujem
Ahoj,

kúpiť si pohodu a olymp na mzdy je úžasná kombinácia! Doporučujem!
Export/Import by možno fungoval, oba softy bežia na jednakej databáze, ale nedoporučujem žiadne "amatérske" softy na prevod ...
Olymp vie vytlačiť zostavu "zaúčtovanie miezd" a prepisanie /iba čiastok v Sk/ do pohody pomocou šablony netrvá dlšie ako pár minút.

Jediná vec ktorú som na olympe nepochopil je, že nemajú sieťovú verziu...
Ale tiež to nie je neriešiteľný problém, iba upozorňujem ...

Jimni
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Chcela by som sa opýtať, že na základe čoho usudzujete, že mzdy v Pohode nemajú na Kros?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Dada
Chcela by som sa opýtať, že na základe čoho usudzujete, že mzdy v Pohode nemajú na Kros?
Dada, môžeš mi povedať, kde je v Pohode "rekapitulácia o zrazenej dani za mesiac... za štvrťrok... po pracovníkoch". Ako si odsúhlasuješ, že v Prehľade... pre DÚ máš všetko tak ako má byť? Olymp to má.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

liba2
Dada, môžeš mi povedať, kde je v Pohode "rekapitulácia o zrazenej dani za mesiac... za štvrťrok... po pracovníkoch". Ako si odsúhlasuješ, že v Prehľade... pre DÚ máš všetko tak ako má byť? Olymp to má.
Ja že nejaký strašný nedostatok napíšete a hľa len toto? V Prehľade miezd máš výšku zrazenej dane na každého zamestnanca, daňový bonus.... Ešte sa mi nestalo, žeby štvrťročný prehľad na DÚ bol zlý.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Dada
Ja že nejaký strašný nedostatok napíšete a hľa len toto? V Prehľade miezd máš výšku zrazenej dane na každého zamestnanca, daňový bonus.... Ešte sa mi nestalo, žeby štvrťročný prehľad na DÚ bol zlý.
Dada, to ja predsa netvrdím, že Pohoda na mzdy je zlá. Tiež nečakaj, nejaké "veľké" rozdiely. Ty si už skúsila Olymp? Až keď si to vyskúšaš prakticky, uznáš že Olymp je lepší.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať