Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane - zamestnanec

Ahojte,
mame zamestnanca, ktory koncil v r. 2008 vysoku skolu. Po ukonceni vysokej skoly bol mesiac na urade prace a potom hned nastupil k nam. Mame mu robit rocne zuctovanie dane za rok 2008 my alebo si musi robit danove priznanie FO sam. Co vlastne, ake doklady od neho mame ziadat ak mu rocne zuctovanie dane musime urobit my, ak o to poziada? Potvrdenie zo skoly, alebo zo socialnej poistovne, alebo z uradu prace... netusim?

Dakujem
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Bambi23 Pozri príspevok
Ahojte,
mame zamestnanca, ktory koncil v r. 2008 vysoku skolu. Po ukonceni vysokej skoly bol mesiac na urade prace a potom hned nastupil k nam. Mame mu robit rocne zuctovanie dane za rok 2008 my alebo si musi robit danove priznanie FO sam. Co vlastne, ake doklady od neho mame ziadat ak mu rocne zuctovanie dane musime urobit my, ak o to poziada? Potvrdenie zo skoly, alebo zo socialnej poistovne, alebo z uradu prace... netusim?

Dakujem
Ak požiada, môžeš urobiť RZD. Doklad o ukončení Ti predpokladám predložil pri nástupe, potvrdenie z ÚP tiež, príjem jeho máš.
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

drobeceva Pozri príspevok
Ak požiada, môžeš urobiť RZD. Doklad o ukončení Ti predpokladám predložil pri nástupe, potvrdenie z ÚP tiež, príjem jeho máš.
dakujem za odpoved,
a ako je to s odpocitatelnou polozkou. On bude mat odpocet za 12 mesiacov, ale prijem u nas mal len za 6 mesiacov, teda mu asi vyjde vysoka vratka dane? Odpocitatelna polozka sa pocita za cely rok , alebo len za mesiace kedy mal prijem?
Ospravedlnujem sa za tie otazky, ale s tym som sa este nestretla, tak pre istotu sa pytam na vsetko co ma napadne.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Bambi23 Pozri príspevok
dakujem za odpoved,
a ako je to s odpocitatelnou polozkou. On bude mat odpocet za 12 mesiacov, ale prijem u nas mal len za 6 mesiacov, teda mu asi vyjde vysoka vratka dane? Odpocitatelna polozka sa pocita za cely rok , alebo len za mesiace kedy mal prijem?
Ospravedlnujem sa za tie otazky, ale s tym som sa este nestretla, tak pre istotu sa pytam na vsetko co ma napadne.
Uplatní si celú NČ, vznikne mu tak preplatok dane.
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

Takže ak zamestnanec donesie potvrdenie z UP, môžem mu spraviť RZD. A ked ide o taký prípad, že do prac.pomeru nastúpil 3.1.2008 a tie prvé 2 dni januárové v roku 2008 nemá vydokladované ? Môžem akceptovať jeho čestné prihlásenie, že bol dobrovoľne nezamestnaný, a tak mu spraviť RZD? Alebo to nechať na neho, a nech si podá sám DP ?
Ďakujem.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

To či bol alebo nebol prvé dva dni zamestnaný, pokiaľ nepredloží príjem tak to nemá vplyv na DP za rok 2008, tak mu spravíš vyúčtovanie podľa zárobku, ktorý mal za rok 2008. On je povinný predložiť príjmy a požiadať o DP za rok 2008.
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

Teda mu spravím RZD, keď ma o to písomne požiada, vysporiadam mu prípadné rozdiely v najbližšej výplate. A on tým pádom nie je povinný podať DP ? Neviem prečo, ale som bola v tom, že keď nemá "pokrytý" celý rok buď pracovným pomerom alebo evidenciou na ÚP, tak zamestnávateľ mu nemôže urobiť RZD.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ladyrs Pozri príspevok
Teda mu spravím RZD, keď ma o to písomne požiada, vysporiadam mu prípadné rozdiely v najbližšej výplate. A on tým pádom nie je povinný podať DP ? Neviem prečo, ale som bola v tom, že keď nemá "pokrytý" celý rok buď pracovným pomerom alebo evidenciou na ÚP, tak zamestnávateľ mu nemôže urobiť RZD.
Áno, nie je povinný podať DP, ak požiada o RZD,musí mu ho zamestnáv. urobiť.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Aktuality www.drsr.sk
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

Ďakujem pekne.
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

Johanka Pozri príspevok
Aktuality www.drsr.sk
super pomocka ... chcela by som sa este opytat, k tomu co som tam nenasla ... mame zamestnanca, ktory bol 1-2/2008 na invalidnom dôchodku, v 3/2008 bol u nas zamestnany na DoVP a 4-12/2008 bol u nas uz ako zamestnanec, invalidny dochodca.

Mozeme mu urobit rocne zuctovanie dane ak o to poziada, ale ake doklady mam od neho pytat za tie dva mesiace co bol len na invalidnom dochodku, teda za 1-2/2008 ? On nevie co ma doniest a ja tiez nie ... je to nejake potvrdenie o prijme zo socialnej poistovne, ktora mu vyplaca invalidny dochodok alebo co vlastne? ...

Dakujem
Naposledy upravil Bambi23 : 11.02.09 at 06:36
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Prosím Vás, zamestnanec pracoval 4 mesiace u jedného zamestnávateľa na dohodu, z ktorej mu bola daň vyberaná zrážkou a zvyšok roka u toho istého zamestnávateľa na HPP. Žiadne iné príjmy nemal. Bol odmeňovaný minimálnou mzdou. Rozumiem tomu dobre, že pre tohto zamestnanca by bolo vhodnejšie podať si DP, považovať zrazenú daň za preddavky a žiadať ich späť ako žiadať o ročné zúčtovanie, v ktorom by mu vyšla nula?
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Eva99 Pozri príspevok
Prosím Vás, zamestnanec pracoval 4 mesiace u jedného zamestnávateľa na dohodu, z ktorej mu bola daň vyberaná zrážkou a zvyšok roka u toho istého zamestnávateľa na HPP. Žiadne iné príjmy nemal. Bol odmeňovaný minimálnou mzdou. Rozumiem tomu dobre, že pre tohto zamestnanca by bolo vhodnejšie podať si DP, považovať zrazenú daň za preddavky a žiadať ich späť ako žiadať o ročné zúčtovanie, v ktorom by mu vyšla nula?
áno
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Ďakujem
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

Prosim este raz o radu ....
mame zamestnanca, ktory bol 1-2/2008 na invalidnom dôchodku, v 3/2008 bol u nas zamestnany na DoVP a 4-12/2008 bol u nas uz ako zamestnanec, invalidny dochodca.

Mozeme mu urobit rocne zuctovanie dane ak o to poziada, ale ake doklady mam od neho pytat za tie dva mesiace co bol len na invalidnom dochodku, teda za 1-2/2008 ? On nevie co ma doniest a ja tiez nie ... je to nejake potvrdenie o prijme zo socialnej poistovne, ktora mu vyplaca invalidny dochodok alebo co vlastne? ...
0 0
Kacenka_1 Kacenka_1

Kacenka_1 je offline (nepripojený) Kacenka_1

Prvý krát idem robiť ročné zúčtovanie dane a potrebujem radu:
1. Zamestnankyňa u nás odpracovala 1,2/2008, do júna bola PN a potom bola na MD. Môže si uplatniť nezdaniteľnú čiastku na celý rok?

2. Zamestnanec u nás pracoval do 10/2008, 11,12/2008 bol evidovaný na ÚP a poberal dávku v nezamestnanosti. Dávka v nezamestnanosti sa mu nezapočítava do príjmu? Môže si uplatniť nezdaniteľnú čiastku na celý rok?

3. Zamestnanec si chce uplatniť nezdaniteľnú čiastku na manželku. Započítava sa do vlastného príjmu manželky materská, dávka v nezamestnanosti aj nemocenské dávky?

4. Započítava sa do príjmu invalidný dôchodok?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kacenka_1 Pozri príspevok
Prvý krát idem robiť ročné zúčtovanie dane a potrebujem radu:
1. Zamestnankyňa u nás odpracovala 1,2/2008, do júna bola PN a potom bola na MD. Môže si uplatniť nezdaniteľnú čiastku na celý rok? Môže

2. Zamestnanec u nás pracoval do 10/2008, 11,12/2008 bol evidovaný na ÚP a poberal dávku v nezamestnanosti. Dávka v nezamestnanosti sa mu nezapočítava do príjmu? Áno, neapočítava Môže si uplatniť nezdaniteľnú čiastku na celý rok?Môže


3. Zamestnanec si chce uplatniť nezdaniteľnú čiastku na manželku. Započítava sa do vlastného príjmu manželky materská, dávka v nezamestnanosti aj nemocenské dávky? Áno
4. Započítava sa do príjmu invalidný dôchodok? Áno, ak ide o
prípad v bode 3.
Odpovede v texte.
0 0
Kacenka_1 Kacenka_1

Kacenka_1 je offline (nepripojený) Kacenka_1

Tweety, veľmi pekne ďakujem.
0 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

Ak bol zamestnanec zamestnaný 6 mesiacov a potom bol dobrovoľne nezamestnaný má nárok na celú nezdaniteľnú čiastku?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

adriana126 Pozri príspevok
Ak bol zamestnanec zamestnaný 6 mesiacov a potom bol dobrovoľne nezamestnaný má nárok na celú nezdaniteľnú čiastku?
áno
0 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať