Zavrieť

Porady

odstúpenie od zmluvy

Dobry den som tu nova a prave som sa zaregistrovala neviem ako rychlo tu dostane odpoved no surne potrebujem poradit. Vcera bola moja mama dochodkyna na jednej predajnej akcii ja som nevedela o co ide tak som s nou nesla vratila sa po obciansky bolo to blizko a povedala ze vyhrala halogenovy ohrievac ked vsak prisla domov zistila som ze zan zaplatila uz jednu splatku a dalej tam bola spisana predajna aj uverova zmluva na dalsich 6 splatok kazda vyse 18eur samozrejme ani netusila kolko napokon dokopy zaplati kedze euru vobec nerozumie a to nehovorim o tom ze som jej vcera vytiahla z uctu peniaze aby vydrzala do dochodku.Tam zaplatila 25eur aj to jej asi zle vydali lebo 10eur vysi vo vzduchu.No ale k veci hned som volala usporiadatelovi (zistila som si cislo)ze chcem odstupit od zmluvy v zmluve ta moznost je do 7dni.On mi povedal ze po to pride do piatku no ak by neprisiel ja to nestihnem poslat postou v zakonnej lehote tak som mu povedala do stvrtku a v piatok to posielam.Chcem sa ale spytat ak to poslem v piatok z obecnej posty a oni to dostanu v pondelok cize po 7dnoch rata sa ze som odstupila v zakonnej lehote alebo je tovar moj kym ho neprevezme odberatel cize ta firma od ktorej to je.Za vasu odpoved vam velmi dakujem.Viem ze je to dlha otazka no prosim poradte mi co robit cakat na neho do stvrtku a v piatok poslat alebo poslat uz zajtra cim skor.Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    u podomových predajcoch a eshopoch je možné vrátiť tovar do siedmich dní bez udania dôvodu -
    veľmi by som sa však nespoliehala na to, že si predajca príde osobne pre tovar - môže sa rôzne vyhovoriť a vy prešvihnete 7 - dňovú lehotu

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    mitinka Pozri príspevok
    .No ale k veci hned som volala usporiadatelovi (zistila som si cislo)ze chcem odstupit od zmluvy v zmluve ta moznost je do 7dni.On mi povedal ze po to pride do piatku no ak by neprisiel ja to nestihnem poslat postou v zakonnej lehote tak som mu povedala do stvrtku a v piatok to posielam.Chcem sa ale spytat ak to poslem v piatok z obecnej posty a oni to dostanu v pondelok cize po 7dnoch rata sa ze som odstupila v zakonnej lehote alebo je tovar moj kym ho neprevezme odberatel cize ta firma od ktorej to je.Za vasu odpoved vam velmi dakujem.Viem ze je to dlha otazka no prosim poradte mi co robit cakat na neho do stvrtku a v piatok poslat alebo poslat uz zajtra cim skor.Dakujem.
    Ešte raz si pozorne prečítaj, predpokladám, že kúpnu zmluvu, aj zmluvu o úvere. Alebo sú obidve v jednej. A veľmi Ti odporúčam, aby si už dnes napísala "predajcovi", ktorým matka odstúpi od kúpnej zmluvy, aj od úverovej zmluvy,pošli poštou. Treba to urobiť doporučene, najlepšie s doručenkou, na ktorej pri mene odosielateľa (na obálke) napíšeš odstúpenie od zmlúv(ak je jedna,tak od zmluvy) . To odstúpenie od kúpnej zmluvy,úverovej zmluvy adresuj na tú adresu, ktorá je uvedená na zmluvách alebo zmluve, ak je jedna. A uveď tam, že v lehote do 7 dní žiadaš o vrátenie zaplatenej zálohy a že im ohrievač vrátiš na maminej adrese. Inak, to odstúpenie od zmluvy urob v mene matky. Ak sú dve zmluvy s rozdielnym menom predajcu a poskytovateľa úveru, musí byť odstúpenie urobené za každú osobitne dve.

    Nemáš žiadny dôvod čakať, kým si príde pre odstúpenie usporiadateľ. To by si sa pravdepodobne načakala

    Ak i nie je niečo jasné, tak sa pýtaj.
    Naposledy upravil Petra Nová : 04.02.09 at 14:23 Dôvod: Chyby v texte

    mitinka je offline (nepripojený) mitinka

    mitinka
    Dakujem velmi pekne za rady, uz som si planovala spravit to na zajtra tak ako pisala Petra Nova,inak vobec by ma nenapadlo poslat to bez ohrievaca. Tak si predstavte ze ti predajcovia vecer prisli muz a zena no on bol ticho a ona ako general vraj chce hovorit s mamou lebo ona podpisovala a nie ja a ze chcu vediet dovod,povedala som nech sa paci dalej a dovody nemusim vysvetlovat mam narok to odstupit do 7dni.Az neskor som sa dozvedela ked odisli ze kym som ja sla po ten ohrievac tak mame povedali ze to nie je na elektriku ale na nejake sviecky ktore mimochodom neboli sucastou balenia ktovie kde sa kupuju a kolko stoja ci kolko vydrzia a mne vraj ako to setri elektriku.A ceresnicka na tortu chcela ma oklamat o 25%z celkovej ceny cca4000sk lebo vraj pri odstupeni na to maju narok.Ja ze kde to tak je.Ona vraj to len cisto v ich zmluvnych podmienkach.A ked som nastojila nech mi to ukaze kde to je napisane a podpisane tak to samozrejme nikde nenasla.A vraj ze to si nemoze hockto takto najprv kupit a potom doslova povedane mirniks dirniks vratit a oni jazdit a minat benzin, tak som jej splechla do tvare ze kazdy si moze len tak mirniks dirniks do 7dni rozmysliet a vratit tovar ak je to v zmluve.A tak som jej napokon dala ten ohrievac a oni nam 25eur.Mama platila 50tkou ale v penazenke mala zrazu len kopu 1 a 2centovych minci zrejme jej tym chcela zakryt oci aby mala pocit ze jej vela vydala a kedze tomu mama nerozumie a 10eur ostalo vysiet vo vzduchu som si ista ze ju o to oklamala ale to uz sa dokazat neda. Hlavne ze to dopadlo takto dobre.Este raz vam velmi pekne dakujemPrajem pekny den a majte sa krasne

    odstúpenie od zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.