Zavrieť

Porady

FORMA PODNIKANIA

Manžel sa rozhodol podnikať v stavebníctve. Poraďte mi prosím, aká forma podnikania je najvhodnejšia, keďže chce podnikať spolu s dvomi živnostníkmi? Ako zamestnanec by pripadal do úvahy iba moj manžel, ostatný dvaja by sa podieľali iba na investovaní do spoločnosti a rozdelení zisku, pretože podnikajú už dlhšie každý osobitne v inej oblasti.

Je možná aj iná forma podnikania ako s.r.o. medzi nimi tromi? Hľadáme najvhodnejšie riešenie, čo sa týka platenia daní a odvodov atď. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Samozrejme, aj ina forma. Napr. zdruzenie - ale kedze pises, ze ti dvaja sa chcu podielat len na investovani a nie na aktivnej cinnosti, toto by som neodporucala.

    Ja to vidim takto:
    Tvoj manzel by si zalozil spolocnost (sro) alebo zivnost sam. Kedze ti dvaja maju zaujem sa podielat "len na investovani do spolocnosti a rozdeleni zisku", idealne sa mi uzatvorit s nimi zmluvu o tichom spolocenstve. Nebudu sa tym padom podielat na riadeni, a to ani v umysle nemaju. Otazka, ci zivnost alebo sro je na zvazenie - ale kedze pises, ze hladate najvhodnejsie riesenie aj z hladiska dani a odvodov - riesila by som to zalozenim sro jednym spolocnikom - tvojim manzelom (prip. aj tebou ).

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Uff, ja keď vidím tieto plánované "spolky", kde bude robiť iba jeden .... pohľadaj podobné témy, je tu kopec odstrašujúcich príbehov, s popísanými rizikami.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Suhlasim Johanka. Preto ma napadlo riesenie, ako som napisala vyssie. Tak nebudu mat ti dvaja sancu sa mu do toho podnikania starat (pise, ze sa ani nechcu). Len mu poskytnu financne prostriedky, ale samotna cinnost a rozhodnutia su na nom .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Lianka Pozri príspevok
    Suhlasim Johanka. Preto ma napadlo riesenie, ako som napisala vyssie. Tak nebudu mat ti dvaja sancu sa mu do toho podnikania starat (pise, ze sa ani nechcu). Len mu poskytnu financne prostriedky, ale samotna cinnost a rozhodnutia su na nom .
    A hlavne zodpovednosť , nielen pred spoločníkmi, nech budú v akejkoľvek forme, ale aj pred všetkými štátnymi a pološtátnymi inštitúciami .

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Vychadzala som len zo zadania, ktore dala Vanda. Pochopila som to tak, ze oni dvaja nechcu riadit, ani rozhodovat, teda ani mat zodpovednost. Chcu dat len peniaze a ocakaju zisk, co skor povazujem za vyhodu pre Vandinho muza. Samozrejme, ze sa ocakava zodpovednost od neho.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.