Zavrieť

Porady

TV do nákladov

Dobry den prajem, chcem sa opýtať či je možne dat si televízor, ktorý si kúpim do prevádzky do baru do nákladov. Je v cene asi okolo 20.000 a ekonomka MI TVRDI žE TO NENI MOZNE. DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martina2111 Pozri príspevok
    Dobry den prajem, chcem sa opýtať či je možne dat si televízor, ktorý si kúpim do prevádzky do baru do nákladov. Je v cene asi okolo 20.000 a ekonomka MI TVRDI žE TO NENI MOZNE. DAKUJEM
    V tomto prípade je to možné. Jeho nákup, resp. náklad na jeho kúpu, sa dá sa ľahko obhájiť.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Ak u daňovákov obhájiš, že ak máš telku, chodí do tvojho baru viac ľudí, tým si zvyšuješ alebo udržiavaš svoje príjmy tak áno ...
    A podľa mňa je to dnes už bežné a zákazníci si to vyžadujú.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    martina2111 Pozri príspevok
    Dobry den prajem, chcem sa opýtať či je možne dat si televízor, ktorý si kúpim do prevádzky do baru do nákladov. Je v cene asi okolo 20.000 a ekonomka MI TVRDI žE TO NENI MOZNE. DAKUJEM
    Kedysi to nebolo možné, ale teraz to už nieje zákonom zakázané a ak nákup televízora je výdavkom na dosiahnutie príjmov, tak môže ísť do nákladov. V Tvojom prípade si ho môžeš dať do nákladov.

    Centrum je offline (nepripojený) Centrum

    Dôchodkyňa, pracovne stále aktívna. Pred nástupom na dôchodok v rôznych ekonomických funkciách, vedúca ek.odboru, fin. riad., ekonom ...viac Centrum
    Tweety Pozri príspevok
    V tomto prípade je to možné. Jeho nákup, resp. náklad na jeho kúpu, sa dá sa ľahko obhájiť.
    Prikláňam sa, k názoru, že v danom prípade sa to dá ľahko obhájiť. Ale čo keď lekár trvá na kúpe TV do čakárne pre pacientov ? Je to tiež obhájiteľné, alebo " na hrane " ... Vďaka.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Centrum Pozri príspevok
    Prikláňam sa, k názoru, že v danom prípade sa to dá ľahko obhájiť. Ale čo keď lekár trvá na kúpe TV do čakárne pre pacientov ? Je to tiež obhájiteľné, alebo " na hrane " ... Vďaka.
    V dnešnej dobe úplne normálna vec .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    martina2111 Pozri príspevok
    Dobry den prajem, chcem sa opýtať či je možne dat si televízor, ktorý si kúpim do prevádzky do baru do nákladov. Je v cene asi okolo 20.000 a ekonomka MI TVRDI žE TO NENI MOZNE. DAKUJEM
    Opýtaj sa ekonómky, ktoré ustanovenie zákona o dani z príjmov vylučuje takýto výdavok z daňovýchvýdavkov. Musíme vedieť zdôvodniť prečo áno, ale klentovi treba vedieť zdôvodniť aj prečo nie .

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    martina2111 Pozri príspevok
    Dobry den prajem, chcem sa opýtať či je možne dat si televízor, ktorý si kúpim do prevádzky do baru do nákladov. Je v cene asi okolo 20.000 a ekonomka MI TVRDI žE TO NENI MOZNE. DAKUJEM
    Je to možné. Nezabudni na platenie koncesionárskych poplatkov, a aj tieto budú náklad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.