Zavrieť

Porady

Vrátenie tovaru - odevu

Dobrý večer, prosím o radu. Dnes sme boli so synom kúpiť spoločenský oblek na svadbu (ako ženích). Kúpil si oblek. V obchode nám bolo povedané, že je tam 80% vlna a 20% prímesy, ktorá by tam mala byť na to, aby sa oblek nekrčil. Prišli sme domov znovu si ho obliekol, sadol si na stoličku a zistili sme, že oblek sa hrozne krčí a úplne stratil formu, posobí ako teplákové oblečenie a nie spoločenské oblečenie.
Preto sa pýtam. Mám nárok na to, aby som ho vrátila do obchodu a mne, aby vrátili peniaze? Lebo ten oblek nemožem vobec použiť.
Ďakujem a prajem príjemný večer.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Neviem, či Ti krčivosť uznajú ako reklamáciu...skôr by som skúsila nejakú fintu, akože synovi nesedí a vymenila by som za iný.
    Pokým nežiadaš späť peniaze,ale chceš výmenu,skôr pochodíš

    vavro1111 je offline (nepripojený) vavro1111

    vavro1111
    Určite ti musia vyhovieť, pretože ako píšeš ti bolo povedané, že sa nekrčí a to je sprostá lož. Takže ťa pri predaji zavádzali, a mimochodom mám dojem že do 7 dní môžeš tovar v pôvodnom balení vrátiť bez udania dôvodu.
    Držím palce

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    vavro1111 Pozri príspevok
    Určite ti musia vyhovieť, pretože ako píšeš ti bolo povedané, že sa nekrčí a to je sprostá lož. Takže ťa pri predaji zavádzali, a mimochodom mám dojem že do 7 dní môžeš tovar v pôvodnom balení vrátiť bez udania dôvodu.
    Držím palce
    Nesuhlasim, pokial ten oblek nema tu nizku krcivost napisanu niekde , tak to, co jej povedali v obchode , je irelevantne a nedokazatelne.

    Ziadny narok na vratenie penazi z titulu, ze doma si syn sadol a zistil, ze sa oblek krci, nemate.

    Preco syn krcivost neskusil uz v obchode? Nebolo si kam sadnut?

    Pokial oblek nema ine skryte vady, je,zial, len a len na dobrej voli obchodu suhlasit s vratenim tovaru alebo jeho vymenou za iny.


    A tych 7 dni, o ktorych pise vavro, plati pri nakupe tovaru z katalogov alebo cez internet. Tam mozes tovar do 7 dni vratit bez udania dovodu.
    V kamennom obchode to neplati.

    Vrátenie tovaru - odevu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.