Zavrieť

Porady

Je to pravda?

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Najskôr pardón! - skôr som klikla, ako stihla zadať otázku.

Mám otázku, lebo teraz neviem, či som bola pomýlená, alebo som niečo dôležité zameškala, resp. prehliadla. Dnes mi bolo povedané, že aj pre evidovaných na ÚP je možné od 1.4.2005 uzatvoriť PZ podľa §49, max. na 16 hod.týždenne. Že vraj nie je potrebné s nimi uzatvárať DoVP?! Že na základe takejto PZ nemôžu byť vyradení z evidencie ÚP?!
Viete niekto niečo o tom?
Dúfam, že sa na túto tému pozrie i pán Mihál, a usmerní ma. Ja už som fakt z toho domotaná, minulý týždeň sme tu riešili tento problém, a dnes sa dozviem toto?! Je to pravda? Alebo je to kačica?
Naposledy upravil ondrejvla : 15.06.05 at 16:59
Usporiadat
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Magma
Mňa by zaujímalo, ak s uchádzačom o zamestnanie uzavrieme pracovnú zmluvu povedzme od polovice mesiaca, aj tak môže zarobiť 3200 a odpracovať 64 hodín v tom mesiaci,alebo alikvotne, teda len polovicu? Ako si to vysvetľujete?
Pred novelizáciou zákona platilo, ze moze odpracovat max.16hod.a zarobit 800,- Sk/1 tyzden. Vtedy sa to tiez nepreratavalo na dni, a kedze moze odpracovat 64 hodin do mesiaca, tak myslim si, ze nie je urcene ze musi byt presne kazdy den taky isty pocet hodin, je to predsa dohoda. Alebo sa mylim?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Vysvetľujem si to tak, že môže zarobiť v úhrne 3200 Sk a odrobiť 64 hodín, nie alikvotnú časť. To v úhrne znamená aj to, že ak by mal 2 zamestnávateľov, tak v úhrne od oboch nesmie presiahnuť tie sumy.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať