Zavrieť

Porady

vetrom poskodena plynova skrinka

pri silnom vetre (predvcerom v noci) nam poskodilo plynovu skrinku pri rozostavanom dome - vietor ju pravdepodobne podfukol a vytrhol dvierka, ktore skoncili pri susedovi. provizorne sme ich zadrotovali. Komu mame adresovat reklamaciu (staznost?)? na SPP alebo firme, ktora tu skrinku dodala a osadzala? dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    slnecnicaa Pozri príspevok
    pri silnom vetre (predvcerom v noci) nam poskodilo plynovu skrinku pri rozostavanom dome - vietor ju pravdepodobne podfukol a vytrhol dvierka, ktore skoncili pri susedovi. provizorne sme ich zadrotovali. Komu mame adresovat reklamaciu (staznost?)? na SPP alebo firme, ktora tu skrinku dodala a osadzala? dakujem.
    A komu patrí skrinka - kto objedla jej osadenie. Pokiaľ viem, tak SPP je zodpovedné len za plynomer, skrinku je povinný vybudovať staviteľ, nie? Takže asi firmu, ktorá to montovala.

    slnecnicaa je offline (nepripojený) slnecnicaa

    slnecnicaa
    skusila som zavolat na plynarne, kedze skrinka je este v zaruke, tak tam poslu ludi, aby to opravili.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    slnecnicaa Pozri príspevok
    skusila som zavolat na plynarne, kedze skrinka je este v zaruke, tak tam poslu ludi, aby to opravili.
    TO je ten lepší prípad - aspoň ušetríš peniaze.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    skusila som zavolat na plynarne, kedze skrinka je este v zaruke, tak tam poslu ludi, aby to opravili.

    To ešte neznamená že si to nebudú účtovať. No iniciatíva sa im nedá uprieť.

    Ak by to nechceli riešiť možno by to išlo cez poisťovňu ak máte poistenú stavbu proti živelnej pohrome....

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    To nieje majetok plynární.Oni vám to zaúčtujú.Vy sa nedoplatíte.

    slnecnicaa je offline (nepripojený) slnecnicaa

    slnecnicaa
    preco by sme mali za to platit, ked je to este v zaruke? som si myslela, ze skrinka, ktora ma normalne certifikat, tak vydrzi trosku silnejsi vietor, lenze to by musela byt poriadne a nie pantik malicky - najmensi asi ako moze byt.... to pri kazdom silnejsom vetre budem volat na plynarne?

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Potom neostáva iné ak ste to už prevzali, len reklamovať. Pre istotu si preverte platobné podmienky plynární aby vás to nezaskočilo.
    Pridrôtované to chvíľku "vydrží"...

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Milan.Žiška Pozri príspevok
    skusila som zavolat na plynarne, kedze skrinka je este v zaruke, tak tam poslu ludi, aby to opravili.

    To ešte neznamená že si to nebudú účtovať. No iniciatíva sa im nedá uprieť.

    Ak by to nechceli riešiť možno by to išlo cez poisťovňu ak máte poistenú stavbu proti živelnej pohrome....
    To by musel byť naozaj silný vietor.

    http://www.mfc.sk/?poistenie-majetku...rica-vichricou

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Ak vietor fúka v náporoch info nájdeš aj na nete od SHMU.
    Predpokladám, že aj výrobca skrinky uvažoval s exteriérovými podmienkami ( t.j. aj vetrom) a jeho garancie prenáša montážna firma.
    No ak vietor odtrhol dvierka a hodil ich niekam k susedovi, tak vetríček to asi nebol.
    Naposledy upravil Milan.Žiška : 10.02.09 at 11:35 Dôvod: preklep

    slnecnicaa je offline (nepripojený) slnecnicaa

    slnecnicaa
    Je to novobudovana ulica. Nam odtrhlo dvierka, nasmu susedovi (ktory je hned vedla nas), dvierka "len" otvorilo. Ale susedom oproti a dalsim nespravil ten vietor so skrinkami nic. No a vetricek to nebol )

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Myslím, že už niet čo riešiť reklamovať firme. Overiť si platbu u SSP inak opravu odvolať (inak sa budeš súdiť o peniaze za opravu, alebo si to zatiahneš sama).
    veľa zdaru pri reklamovaní.

    slnecnicaa je offline (nepripojený) slnecnicaa

    slnecnicaa
    volala som pre istotu na plynarne este raz a pytala sa ci budeme platit za tu opravu, tak mi povedali, ze nie, lebo skrinka je ich a oni ju maju od dodavatela este v zaruke, takze my nebudeme platit nic.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    slnecnicaa Pozri príspevok
    volala som pre istotu na plynarne este raz a pytala sa ci budeme platit za tu opravu, tak mi povedali, ze nie, lebo skrinka je ich a oni ju maju od dodavatela este v zaruke, takze my nebudeme platit nic.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Odsledujte si kvalitu vykonania opravy - reklamáciu.

    dobrá správa pred fajrontom vždy poteší.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.