Zavrieť

Porady

Pokles predaja

som kto som
Mám na Vás tri otázky a budem vďačná každému, kto sa pripojí (dostane odo mňa bodík )

1: Zaznamenali ste v poslednom období pokles predaja?
2: Aký sortiment predávate?
3: Z akého ste kraja?

Začnem od seba:

1: pokles o 50% za mesiac január
2: predajňa stavebnín
3: Žilinský kraj

Budem rada, ak sa pripojíte do tejto malej ankety, ak si potom porovnáme navzájom tieto poklesy budeme môcť rozlišovať medzi poklesom predaja spôsobených krízou (ktorú asi neovplyvníme) alebo poklesom z iných dôvodov, ktoré ovplyniť môžme (nespokojnosť zákazníka, odchod ku konkurencii, vysoké ceny oproti konkurencii a pod.)
Prosím pripojte sem svoje výsledky, pomôže to nejednému predajcovi.
Naposledy upravil ZDENIELA : 11.02.09 at 12:31
Usporiadat
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
padro Pozri príspevok
ZDENIELA v com myslis ze robite chybu?
Zlý je celkový prístup k zákazníkovi, žiadna reklama ...
Narástla nám v okolí dosť veľká konkurencia a my nedokážeme získať nových zákazníkov a s tých starých ostalo len pár.
Odíde nám dlhodobý zákazník a nikoho nenapadne zdvihnúť telefón a spýtať sa prečo tak urobil
Naposledy upravil ZDENIELA : 13.02.09 at 05:21
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
falap Pozri príspevok
v stavebninách by som skôr čakal pokles predaja kvôli skončeniu stavebného boomu. Nikto predsa nemohol čakať, že takým tempom bude rásť stavebný boom, hypotéky a následne celý stavebný sektor donekonečna.
S týmto súhlasím - stavebný boom na slovensku končí, ale začiatkom roka 2009 by mal ešte stále doznievať...
Keď pozrieš odborné časopisy, články, štatistiky tak v stavebníctve sa pokles očakáva až v priebehu roka 2009, no nie hneď na začiatku, ako sme ho zaznamenali my.
Predsa stavby, ktoré boli rozostavané sa neuzatvorili ... stavia sa naďalej, teraz by mal byť v stavebníctve pokles len kvôli sezóne, ale ešte nie kvôli kríze.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no poniektori tu mame zase skusenosti ze je aj reklama aj ludia pridu povypytuju sa ale nekupuju,... a vznika stale konkurencia akurat ze tie ich sposoby ze napr. predavaju pod cenu... to im dlho nemoze vydrzat no len stiahnu tym aj tych co sa im darilo.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
stavebníctvo:

1. ako spomínal duves, tak objem hypoték sa znížil 6x!
2. takže drobná výstavba tiež môže poklesnúť 6x menej
3. niektorým developerom banky prestali financovať stavbu
4. nové byty sa nepredávajú, takže developeri ani od kupujúcich peniaze nemajú
5. na niektorých stavbách sa ešte v decembri robilo aj víkendy, aj cez mrazy. V januári sú prázdne, alebo prázdnejšie a niektoré projekty sa kompletne stopli.

Stavebníctvo tento rok tvrdo dopadne, lebo stavebný boom pritiahol do tohoto odvetvia mnoho nových podnikateľov, ktorí sa pri normálnom stavebnom ruchu nemôžu uživiť. Konkurencia je veľká, ale zakázok bude ubúdať.

Zachránia to iba štátne zákazky ako výstavba diaľnic, štátnych budov, štadiónov a podobne.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ZDENIELA Pozri príspevok
S týmto súhlasím - stavebný boom na slovensku končí, ale začiatkom roka 2009 by mal ešte stále doznievať...
Keď pozrieš odborné časopisy, články, štatistiky tak v stavebníctve sa pokles očakáva až v priebehu roka 2009, no nie hneď na začiatku, ako sme ho zaznamenali my.
Predsa stavby, ktoré boli rozostavané sa neuzatvorili ... stavia sa naďalej, teraz by mal byť v stavebníctve pokles len kvôli sezóne, ale ešte nie kvôli kríze.
uctujem jednu taku podobnu predajnu a to čo by inak predali v januari predali uz medzi sviatkami, ked vsetci este minali slovenske koruny
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

falap Pozri príspevok
stavebníctvo:

Zachránia to iba štátne zákazky ako výstavba diaľnic, štátnych budov, štadiónov a podobne.
falap ale vies kolko to stoji, aby si vyhral statnu zakazku? A este aku platobnu disciplinu maju statne organizacie???

Ale suhlasim, ze statne zakazky mozu pomoct.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Všetci budeme radi, keď sa pripojíte viacerí s vašími čísielkami ...
Takže zaznamenali ste pokles predaja v minulom období?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
neviem preco tak malo ludi prispieva do diskusie, ved tu je na porade reg. tolko podnikatelov... viem ze su to trochu citlive udaje ale pomohlo by keby sa viaceri vyjadrili.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
padro Pozri príspevok
no poniektori tu mame zase skusenosti ze je aj reklama aj ludia pridu povypytuju sa ale nekupuju,... a vznika stale konkurencia akurat ze tie ich sposoby ze napr. predavaju pod cenu... to im dlho nemoze vydrzat no len stiahnu tym aj tych co sa im darilo.
Áno, ľudia sa povypytujú, poskúšajú u nás v kamennom obchode, človek sa im venuje hodinku - dve a potom idú na internet a tam si to isté kúpia za lacnejšie z iného štátu. Alebo hneď prídu s tým, že si to u nás síce kúpia, ale len pod tou podmienkou, že im dáme zľavu.
PS : Prosím vás, na ktorej pošte sa dajú platiť šeky so zľavou ??????? Ktorý zamestnanec chce o tísicku menej na výplate ????

Čísielka neviem, ale pokles tržieb už je rok. Dôvod : My máme odporúčané MOC pod ktoré nesmieme ísť a bohužiaľ na nete sú také konečné ceny v iných štátoch, že mi za také nakupujeme !
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

padro Pozri príspevok
neviem preco tak malo ludi prispieva do diskusie, ved tu je na porade reg. tolko podnikatelov... viem ze su to trochu citlive udaje ale pomohlo by keby sa viaceri vyjadrili.
Neviem sa k tomu presne vyjadriť tak ako každý rok tak aj tento rok od 1.decembra 08 do 30.januára 09 kamionovu súpravu odstavujem vzhľadom na fixné náklady (poistky , cestna daň a pod/ a každoročný útlm v tomto odvetví.

Vzhľadom k tomu , že sa pohybujem prevažne v oblasti dopravy stavebných hmôt a hutného materialu a mám podobné avíza ,tak ako sú tu uvedené v tejto téme, od obchodných partnerov o poklese objemu budem musieť hladať a aj už som začal náhradné riešenia
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

Každý rok klesá predaj všetkého. Je proste zima, vonku sa nič nerobí, ale divili by ste sa - klesá aj predaj chleba...fakt neviem čo ľudia jedia ...:-) ale ono to zasa na jar stúpne keď sa začne chodiť do záhrad a celkovo viac von.

Či obchod prosperuje alebo nie záleží od viacerých vecí. Ja ako predajca sa snažím nalákať zákazníkov hlavne kvalitou, dobrou cenou, samozrejme príjemným vystupovaním /aj keď niekedy by som zákazníka zabila/, a keď spraví dobrú tržbu a je stály zákazník, tak aj malým darčekom.
Ako spotrebiteľ si všímam najprv prístup predavačiek, celkový vzhľad predajne, kvalitu tovaru a samozrejme cenu. Nejaká tá zľava alebo darček poteší . Lenže ak prídem do obchodu a na predavačke vidím že nemá záujem o mňa ako o zákazníka, tak sa otočím a idem inam. Neznášam však ani vtieranie sa .
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
"velvet" ano treba byt slusny ale za posledne obdobie sa spravanie zakaznikov strasne zmenilo,.. okrem ineho stale len daj zlavu, zlavu, zlavu... mam netovy shop a teraz pred chvilou ma dorazil mail co mi prisiel. citujem "
Dobrý deň mal by som na Vás otázku či sa niečo nedá robiť s cenou" ... ved keby aspon napisal ze na ktoru konkretnu vec, ale aj tak je to jedno z tych skusenosti ho odhadujem tak ze nieco by zobral jedine ze by to bolo zadarmo a este by som mu priplatil...
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

ZDENIELA Pozri príspevok
Je pravda, že nie vo všetkých odvetviach je dobré porovnávať december s januárom. Ja mám síce predaj v stavebninách a to je proste zima január i december (sme závislí na sezóne) i keď priznám, že december boli vždy trošku silnejšie mesiace.
Tak prilepím ešte porovnanie január 2008 a január 2009 = pokles o 46%
A to nemám výpočet očistený o nárast cien (všetci predsa vieme, že stavebniny doteraz šli každý rok hore)
U nás je to priam alarmujúce a obávam sa, že to nie len krízou ale troška zlou politikou predaja. A hlavne ďakujem všetkým čo sa pripojili a ešte pripoja.
Nepíšem teraz za seba, ale preacujem pre firmu, ktorá vyrába okná. Keď porovnávam január 2008 a 2009, tak pokles je asi 15%. Musím však podotknúť, že september až december 2007 a 2008 bol nárast asi 25%. Niektorí chceli minúť koruny a presunuli nákupy o niečo skôr. Myslím, že kríza sa prejaví ešte len teraz.
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

padro Pozri príspevok
"velvet" ano treba byt slusny ale za posledne obdobie sa spravanie zakaznikov strasne zmenilo,.. okrem ineho stale len daj zlavu, zlavu, zlavu... mam netovy shop a teraz pred chvilou ma dorazil mail co mi prisiel. citujem "
Dobrý deň mal by som na Vás otázku či sa niečo nedá robiť s cenou" ... ved keby aspon napisal ze na ktoru konkretnu vec, ale aj tak je to jedno z tych skusenosti ho odhadujem tak ze nieco by zobral jedine ze by to bolo zadarmo a este by som mu priplatil...

Môj manžel pracoval istý čas v Izraeli a odtiaľ priniesol výraz "matana" - je to darček, ktorý dostaneš zdarma k zakúpenému tovaru. Aj tvoj zákazník asi kúpi to, k čomu dáš niečo zadara.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
"Martasch" nie obavam sa ze on chce nieco zadara+darcek...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
padro Pozri príspevok
"velvet" ano treba byt slusny ale za posledne obdobie sa spravanie zakaznikov strasne zmenilo,.. okrem ineho stale len daj zlavu, zlavu, zlavu... mam netovy shop a teraz pred chvilou ma dorazil mail co mi prisiel. citujem "
Dobrý deň mal by som na Vás otázku či sa niečo nedá robiť s cenou" ... ved keby aspon napisal ze na ktoru konkretnu vec, ale aj tak je to jedno z tych skusenosti ho odhadujem tak ze nieco by zobral jedine ze by to bolo zadarmo a este by som mu priplatil...
presne takéto chodia aj nám... a chodia aj osobne, rovno s takouto vetou ! ......SLOVÁCI, kde sme sa to dostali ???? Ako máme zarobiť na výplaty, odvody, nájomne ???? Ako máme uživiť svoje rodiny, keď sme takíto ?????

ZOBUĎME SA !!!!
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
K tomu predaju v stavebninách.Viacerí ste tu spomínali predaje v minulom Januári a vrátane ZDENIELA ale všetci ste zabudli na jednu dôležitú vec.Minulú zimu totižto vôbec NEMRZLO takže sa stavalo ostošesť.Taká sezóna snáď nikdy nebola a ani sa tak rýchlo nezopakuje.
Aby som sa vyjadril k téme.Ako podnikateľ v stavebníctve ( stavebná firma) zatiaľ som žiadnu krízu nepocítil.Ale mám taký ciťak že to bude veľmi zlé.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
220870 Pozri príspevok
K tomu predaju v stavebninách.Viacerí ste tu spomínali predaje v minulom Januári a vrátane ZDENIELA ale všetci ste zabudli na jednu dôležitú vec.Minulú zimu totižto vôbec NEMRZLO takže sa stavalo ostošesť.Taká sezóna snáď nikdy nebola a ani sa tak rýchlo nezopakuje.
Aby som sa vyjadril k téme.Ako podnikateľ v stavebníctve ( stavebná firma) zatiaľ som žiadnu krízu nepocítil.Ale mám taký ciťak že to bude veľmi zlé.
Názor väčšiny je taký, že kríza by stavbárov ešte len mala postihnúť, aj s tvojej osobnej skúsenosti je to tak.... tak prečo sme my tak strašne klesli

Túto tému som založila hlavne preto, aby sme si mohli porovnať ako to s predajom v SR vyzerá. Viete ak predajcovia vôkol vás klesnú napr. o 10% (čo v tejto téme potrebujem zistiť) a vy o 50%, tak som presvedčená, že toto s krízou nemá nič spoločné. Pretože ľudia chodia a nakupujú, len nechodia k nám
Preto prosím, prispievajte ďalší so svojimi skúsenosťami, v konečnom dôsledku to môže pomôcť všetkým.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Slovenský výrobca to nemá ľahké už dlhšie obdobie. Kríza nás zasiahla už pred niekoľkými rokmi, len sa o tom nehovorilo v médiach, ... je nás málo. Teraz vyzývať ľudí, aby kupovali slovenské výrobky, ... to je už neskoro.
Konkrétne v textilnom priemysle – Vyrába sa ešte nejaký material na slovensku???... ak áno, tak je to len mizerné %-to toho, čo sa vyrábalo.
Vyrábajú sa ešte odevy na Slovensku? – veď v OZETA Trenčín už pre rokom bolo hromadné prepúšťanie.
Podobných malých výrobcov v mojom sortimente, bolo ešte pred 10-mi rokmi na slovensku veľa, teraz sme zostali asi štvrtina z nich. Aj napriek tomu, že položili svoje firmy, ja som nárast nepocítila, skôr naopak, už od roku 2005 stále znížujem objem výroby, vlani až o 50% a neviem a zároveň mám obavy, či tento rok to nebude tých druhých 50%.

Očakávala som, že zmenou meny určite príde poklesu na začiatku roku, ... ale svetová kríza to ešte zvýšila, veď to hromadné prepúšťanie v tých firmách nie je dôsledku poklesu predaja v januári, v tých firmách sa o tom „šuškalo“ už minulý rok.

Táto „kríza“ je reťazová reakcia, dotkne sa každého jedného občana bez rozdielu.
...bude sa menej vyrábať, ... bude sa menej pestovať, ...bude sa menej prepravovať ...v maloobchode sa bude menej predávať... atď.

...budem mať prácu, ...budem môcť splácať svoje dlhy, ...budem môcť uživiť svoju rodinu ? atď.
Toto sú dôvody poklesu dopytu, ... tieto neistoty. Už by sa mohlo prestať v médiach so strašením ľudí.

... a potom tie, kroté uviedla ZDENIELA:
"Pretože ľudia chodia a nakupujú, len nechodia k nám "
... vo veľkej miere tomu škodí "cezhraničná nákupná turistika".
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

220870 Pozri príspevok
K tomu predaju v stavebninách.Viacerí ste tu spomínali predaje v minulom Januári a vrátane ZDENIELA ale všetci ste zabudli na jednu dôležitú vec.Minulú zimu totižto vôbec NEMRZLO takže sa stavalo ostošesť.Taká sezóna snáď nikdy nebola a ani sa tak rýchlo nezopakuje.
Aby som sa vyjadril k téme.Ako podnikateľ v stavebníctve ( stavebná firma) zatiaľ som žiadnu krízu nepocítil.Ale mám taký ciťak že to bude veľmi zlé.
Minulú zimu ešte boli iné podmienky na poskytovanie úveru, ako teraz.
Aj banky vykázali pokles poskytnutých hypoték.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať