Zavrieť

Porady

použitie sociálneho fondu

mpl mpl

mpl je offline (nepripojený) mpl

Čítala som veľa príspevkov k danej téme ale nerozumiem odkiaľ majú niektorí poraďáci percentuálne sadzby použitia soc. fondu lebo v zákone o Soc.fonde som sa v paragrafe 7 o tom nedočítala. Ďakujem. Kde je napísané koľko prostriedkov môžem použiť na stravné?
Usporiadat
Dorinda Dorinda

Dorinda je offline (nepripojený) Dorinda

Aha, uz zacinam mozno aj chapat. (Som zase na ceste chapala som - chaos - zacinam chapat - este pride chaos a pochopenie). Rocne si to cele prepocitam ci je to naozaj tych 0,6% a pripadne doplním? Mesacne robim PRIDEL zakladx0,6% a rocne prepocitam zaklad x 0,6% a to je TVORBA. Kazdopadne to urobim mesacne: zaklad x0,6% a zauctujem 527/472.
Majka prosim a je niekde explicitne povedane ako sa zaokruhlovalo v Sk, teraz v EUR to robim na dva eurocenty matematicky.
0 0
maaam maaam

maaam je offline (nepripojený) maaam

Prosíííím poradiť.
Ahoj, poraďáci, mám problem so soc. fondom. Pracovníkom som vyplatila prostriedky zo socialneho fondu pri ukončení prac. pomeru u nás. Ale nevypočitala som ho správne, dala som im oveľa vačšiu sumu ako im prináleží. Ako teraz postupovať? Mám ich vyzvať aby peniaze vrátili ? Sú povinný peniaze vrátiť?
Ďakujem za skorú odpoveď.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

maaam Pozri príspevok
Prosíííím poradiť.
Ahoj, poraďáci, mám problem so soc. fondom. Pracovníkom som vyplatila prostriedky zo socialneho fondu pri ukončení prac. pomeru u nás. Ale nevypočitala som ho správne, dala som im oveľa vačšiu sumu ako im prináleží. Ako teraz postupovať? Mám ich vyzvať aby peniaze vrátili ? Sú povinný peniaze vrátiť?
Ďakujem za skorú odpoveď.
Áno, písomne oznám zamestnancom, že im z dôvodu nesprávne vypočítanej sumy bola vyplatená vyššia čiastka, na akú mali nárok a zamestnávateľ žiada o vrátenie tejto fin. čiastky.
Ak nebudú po tejto výzve reagovať, zašli im ďaľší list s upozornením, že túto neprávom vyplatenú čiastku bude zamestnávateľ vymáhať súdnou cestou.
0 0
maaam maaam

maaam je offline (nepripojený) maaam

mzdarka renca
dakuuujem za odpoved.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

maaam Pozri príspevok
Prosíííím poradiť.
Ahoj, poraďáci, mám problem so soc. fondom. Pracovníkom som vyplatila prostriedky zo socialneho fondu pri ukončení prac. pomeru u nás. Ale nevypočitala som ho správne, dala som im oveľa vačšiu sumu ako im prináleží. Ako teraz postupovať? Mám ich vyzvať aby peniaze vrátili ? Sú povinný peniaze vrátiť?
Ďakujem za skorú odpoveď.
Skúsiť to môžeš. Otázne je , či oni vedeli, že prijímajú vyššiu sumu než im patrí.
Lebo ak nie, tak tie peniaze prijali "v dobrej viere" že im patria...
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

§ 7
Použitie fondu

(1) Zamestnávateľ v rámci realizácie svojej sociálnej politiky poskytuje zamestnancom z fondu príspevok na

a) stravovanie zamestnancov nad rozsah ustanovený osobitnými predpismi,
b) dopravu do zamestnania a späť,
c) účasť na kultúrnych a športových podujatiach,
d) rekreácie a služby, ktoré zamestnanec využíva na regeneráciu pracovnej sily,
e) zdravotnú starostlivosť,
f) sociálnu výpomoc a peňažné pôžičky,
g) doplnkové dôchodkové sporenie okrem príspevku na doplnkové dôchodkové sporenie, ktorý je zamestnávateľ povinný platiť podľa osobitného predpisu, 7)
h) ďalšiu realizáciu podnikovej sociálnej politiky v oblasti starostlivosti o zamestnancov.

Dúfam,že tomu správne rozumiem- od 1.1.2008 už nie je obmedzené, že prispievať na dopravu zo SF pri zákonnej tvorbe 0,6% sa môže iba v prípade spnenia podmienky, že priemerný mesačný zárobok nepresahuje 50 % priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky zistenej Štatistickým úradom Slovenskej republiky za kalendárny rok predchádzajúci dva roky kalendárnemu roku, za ktorý sa tvorí fond.
Môže sa prispievať pri akomkoľvek príjme?

ďakujem, veľmi by mi pomohla vaša odpoveď či tomu správne chápem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

L-M Pozri príspevok
§ 7
Použitie fondu

(1) Zamestnávateľ v rámci realizácie svojej sociálnej politiky poskytuje zamestnancom z fondu príspevok na

a) stravovanie zamestnancov nad rozsah ustanovený osobitnými predpismi,
b) dopravu do zamestnania a späť,
c) účasť na kultúrnych a športových podujatiach,
d) rekreácie a služby, ktoré zamestnanec využíva na regeneráciu pracovnej sily,
e) zdravotnú starostlivosť,
f) sociálnu výpomoc a peňažné pôžičky,
g) doplnkové dôchodkové sporenie okrem príspevku na doplnkové dôchodkové sporenie, ktorý je zamestnávateľ povinný platiť podľa osobitného predpisu, 7)
h) ďalšiu realizáciu podnikovej sociálnej politiky v oblasti starostlivosti o zamestnancov.

Dúfam,že tomu správne rozumiem- od 1.1.2008 už nie je obmedzené, že prispievať na dopravu zo SF pri zákonnej tvorbe 0,6% sa môže iba v prípade spnenia podmienky, že priemerný mesačný zárobok nepresahuje 50 % priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky zistenej Štatistickým úradom Slovenskej republiky za kalendárny rok predchádzajúci dva roky kalendárnemu roku, za ktorý sa tvorí fond.
Môže sa prispievať pri akomkoľvek príjme?
ďakujem, veľmi by mi pomohla vaša odpoveď či tomu správne chápem
§ 7

(5) Ak v kolektívnej zmluve nie je dohodnutý ďalší prídel podľa § 3 ods. 1 písm. b) prvého bodu, zamestnávateľ je povinný poskytnúť príspevok z ďalšieho prídelu do fondu tvoreného najviac vo výške podľa § 3 ods. 1 písm. b) druhého bodu na kompenzáciu výdavkov na dopravu do zamestnania a späť zamestnancovi, ktorý dochádza do zamestnania verejnou dopravou a ktorého priemerný mesačný zárobok9) nepresahuje 50 % priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky zistenej Štatistickým úradom Slovenskej republiky za kalendárny rok predchádzajúci dva roky kalendárnemu roku, za ktorý sa tvorí fond. U zamestnanca s pracovným pomerom na kratší pracovný čas sa pri výpočte priemerného mesačného zárobku vychádza z ustanoveného týždenného pracovného času na pracovisku zamestnanca. Poskytovanie príspevku podľa prvej vety nevylučuje poskytovanie príspevku na dopravu do zamestnania a späť aj z povinného prídelu do fondu.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

L-M Pozri príspevok
§ 7
Použitie fondu

(1) Zamestnávateľ v rámci realizácie svojej sociálnej politiky poskytuje zamestnancom z fondu príspevok na

a) stravovanie zamestnancov nad rozsah ustanovený osobitnými predpismi,
b) dopravu do zamestnania a späť,
c) účasť na kultúrnych a športových podujatiach,
d) rekreácie a služby, ktoré zamestnanec využíva na regeneráciu pracovnej sily,
e) zdravotnú starostlivosť,
f) sociálnu výpomoc a peňažné pôžičky,
g) doplnkové dôchodkové sporenie okrem príspevku na doplnkové dôchodkové sporenie, ktorý je zamestnávateľ povinný platiť podľa osobitného predpisu, 7)
h) ďalšiu realizáciu podnikovej sociálnej politiky v oblasti starostlivosti o zamestnancov.

Ak tomu správne rozumiem, od 1.1.2008 už nie je obmedzené, že prispievať na dopravu zo SF pri zákonnej tvorbe 0,6% sa môže iba v prípade spnenia podmienky, že priemerný mesačný zárobok9) nepresahuje 50 % priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky zistenej Štatistickým úradom Slovenskej republiky za kalendárny rok predchádzajúci dva roky kalendárnemu roku, za ktorý sa tvorí fond.
Môže sa prispievať pri akomkoľvek príjme?ďakujem
Aj predtým sa mohlo, ak ste to mali vo vnútornom predpise, ako a za akých podmienok a do akej výšky.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

mzdarka renca Pozri príspevok
Aj predtým sa mohlo, ak ste to mali vo vnútornom predpise, ako a za akých podmienok a do akej výšky.
A ak nemáme žiaden vnútorný predpis na čerpanie SF- je to problém?
Čerpáme väčšinou iba na kultúrne podujatia, asi začneme aj s pripievaním na stravu, aj keď z- teľ pripieva najviac ako sa dá. Takže prispievať na dopravu môžme bez problémov?-aj bez vnút.predpisu?
Alebo radšej by sme mali dajákú IS spísať- aby bolo jasné načo sa prispieva?

ešte raz ďakujem
Naposledy upravil L-M : 20.04.09 at 10:43
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

L-M Pozri príspevok
A ak nemáme žiaden vnútorný predpis na čerpanie SF- je to problém?
Čerpáme väčšinou iba na kultúrne podujatia, asi začneme aj s pripievaním na stravu, aj keď z- teľ pripieva najviac ako sa dá. Takže pripievať na dopravu môžme bez problémov?
áno, môžete prispievať na dopravu, ale doporučujem ti, aby ste si spravili smernicu na tvorbu a čerpanie prostriedkov zo SF.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

mzdarka renca Pozri príspevok
áno, môžete prispievať na dopravu, ale doporučujem ti, aby ste si spravili smernicu na tvorbu a čerpanie prostriedkov zo SF.
Nedá sa mi poslať ti bodík,ale ešte raz ďakujem, akurát som to dopísala do svojho prípevku o tej IS-a ešte som tam nevidela ten tvoj.
Tuším budem vyrábať IS- už mám dve v pláne .
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

L-M Pozri príspevok
Nedá sa mi poslať ti bodík,ale ešte raz ďakujem, akurát som to dopísala do svojho prípevku o tej IS-a ešte som tam nevidela ten tvoj.
Tuším budem vyrábať IS- už mám dve v pláne .
asi si stojím na kábli, čo je to IS?

PS: za bodík sa netráp
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mzdarka renca Pozri príspevok
asi si stojím na kábli, čo je to IS?

PS: za bodík sa netráp
No predsa Interná smernica.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Tweety Pozri príspevok
No predsa Interná smernica.
jasne, je to kábel....veď viem
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

mzdarka renca Pozri príspevok
asi si stojím na kábli, čo je to IS?

PS: za bodík sa netráp
IS = vnútorný predpis "aspoň dúfam"

Dokelu, zas som to napísala a medzitým už je tam šup tvoj prípevok, ale už to vymazávať nebudem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mzdarka renca Pozri príspevok
jasne, je to kábel....veď viem
A si si istá, že to nie je niečo iné?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

L-M Pozri príspevok
IS = vnútorný predpis "aspoň dúfam"
to by bolo VP
Tweety nám to vysvetlila
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mzdarka renca Pozri príspevok
to by bolo VP
Tweety nám to vysvetlila

A keby to boli niektorí poraďaci, bolo by to už VIP.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Tweety Pozri príspevok
A si si istá, že to nie je niečo iné?
no, možno to aj je niečo iné, len mi to nepáli, tak si za svet neviem spomenúť čo.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

mzdarka renca Pozri príspevok
to by bolo VP
Tweety nám to vysvetlila
Viem,že v tom máte obe jasno
Ja len-nemyslela som, že IS je VP,ale že IS a vnútorný predpis je v podstate to isté, asi som sa zle vyjadrila.
Tuším to slnko silno svieti-asi sa to prejavuje aj cez steny
Naposledy upravil L-M : 20.04.09 at 11:25
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať