Zavrieť

Porady

Dotácia konkrétne otázky

Ahojte, chcela by som opýtať na pár konkretnych veci ohľadne dotácie od úradu práce. Už vopred ďakujem za každú radu.
1. S mojou kamarátkou ideme rozbehnuť obchod, obidve sme evidované na úrade práce, známa cca 7 mesiacov ja necelé tri. Kamarátka si ide otvorit živnosť už teraz, ja jej budem pomáhať s tým, že chcem ostať na úrade celých 6 mesiacov. Ona nevyužije možnosť dotácie, prenajme priestory, zariadime obchod, nakúpime tovar. Ja by som však chcela využiť dotáciu z úradu práce, po 6 mesiacoch otvoriť živnosť a byť v jedných priestoroch s kamarátkou a vykonávať to isté. Len neviem na čo potom môžem použiť dotáciu, keď vlastne všetko v obchode už bude zariadené z našich vlastných zdrojov, môžem to použiť na nájom, keby som spísala zmluvu o nájme pre seba, alebo ak by ste mi poradili ako sa s týmto vysporiadať budem vďačná.
2. Druhý problém je v tom, že chceme mať tzv. združenú živnosť aby sme mali iba jednu pokladňu a aj spoločné papiere, myslíte, že vtedy by nebol problém s dotáciou ?
3. Kamarátka nechce dotáciu z toho dôvodu, že jej na úrade práce povedali, že celé vybavenie dotácie trvá aj 4 mesiace, a že už musí mať vyriešený priestor, kde chce prevádzkovať živnosť. A keď si predstavila, že má platiť nájom 4 mesiace a sedieť so založenými rukami a čakať na dotáciu tak sa na to vykašlala. Máte s tým niekto takúto skúsenosť ? A ďalšia info z úradu práce, že dotáciu môžeme použiť iba na vybavenie obchodu, pc, ALE AKO TU číTAM tak aj na odvody a prenájom ( nás upozornili, že prenájom nie)
Ďakujem
Usporiadat
peta1014 peta1014

peta1014 je offline (nepripojený) peta1014

vie niekto priblizne co bolo v testoch???mam ich ten tyzden .. &nbsp;:0(<br><br>
0 0
eva.toth eva.toth

eva.toth je offline (nepripojený) eva.toth

rozvedená, 2 deti
Ale správna pripomienka od podania žiadosti trvá 4 mesiace. pokiaľ dotáciu dostanete . Od schválenia Vám zašlú dotáciu do 30 dní.
0 0
sedmicka1 sedmicka1

sedmicka1 je offline (nepripojený) sedmicka1

ahojte,poradte mi prosiiiiiim....zacala som podnikat v juli tohto roku s tym,ze som od UP dostala dotaciu,kupila som z nej uz prakticky vsetko,co som chcela,nieco ostalo este na odvody....ale v podnikatelskom plane som mala napisane nejaky sumy za pocitac,tlaciaren....podarilo sa mi ich kupit lacnejsie....Mozem teda poziadat UP o kupu dalsich veci,co nemam v podnikatelskom plane ale potrebujem ich na svoju prevadzku?Ma niekto s tym skusenost?Schvalia mi tu ziadost? dakujem za veeeeelmi skoru odpoved...Majka
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať