Zavrieť

Porady

výpočet odvodov SZČO

vie mi niekto poradiť ako sa počíta výška odvodov u SZČO. Nemôže to byť príjmu, lebo ja som doteraz mal 200.000, výdavky 250.000,- teda som bol v mínuse. Sociálka mi vymerala min. odvod., takže to nemohlo byť z príjmu.
Teraz mám príjem 420.000a výdaj 300000, teda čiastkový základ dane 120.000,- takže si myslím, že z tohoto budú sa vypočítavať odvody.
Je to tak správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arven je offline (nepripojený) arven

    arven
    Sociálka Ti správne vymerala odvody z min. mzdy aj keď si bol v strate, ale samotné príjmy si mal vyššie ako limit 97.200,-Sk za rok 2007 (predpokladám, že tú stratu si mal za rok 2007 ale príjmy boli 200.000,-Sk). Teraz, t.j. za r. 2008 sa Ti bude VZ počítať zo sumy 120.000,-Sk t.j.
    VZ : (120 000 : 12) : 2 = 5 000 Sk = 165,96959 EUR = 165,96 EUR, ale minimálny VZ je 295,50 EUR takže zase budeš musieť platiť z min.mzdy t.j. poistné 97,80 EUR.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    globus111 Pozri príspevok
    pri ZD 6000,- Eur by tiež mali byť minimálne odvody aj nadalej ?
    ak podnikal celý rok - ano

    výpočet odvodov SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.