Zavrieť

Porady

Poplatky za súd BSM

Ahojte.
Chcela by som sa opýtať, ak niekto má skúsenosti, koľko sú poplatky na súde za vysporiadanie BSM, koľko sa platí daň, príp. koľko berie právnik, koľko sa platí po súde... ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Na vysporiadani BSM sa mozete dohodnut aj mimosudne... teda, ak sa dohodnut viete.

    tiga22 je offline (nepripojený) tiga22

    tiga22
    dohoda o vysporiadení BSM je písomná, je spisovaná po nadobudnutí právoplatnosti rozvodu pričom sa v nej uvednú všetky hnuteľné a nehnuteľné veci ktoré si delíte - čo si ktorý z Vás ponecháva... najlepšie je obrátiť sa na právnika...
    táto potom ak sa to týka nehnuteľností ide po overení podpisov aj na zápis do katastra... najlepšie je dohodnúť sa ak sa dá :-))

    02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

    02Michaela
    tiga22 Pozri príspevok
    dohoda o vysporiadení BSM je písomná, je spisovaná po nadobudnutí právoplatnosti rozvodu pričom sa v nej uvednú všetky hnuteľné a nehnuteľné veci ktoré si delíte - čo si ktorý z Vás ponecháva... najlepšie je obrátiť sa na právnika...
    táto potom ak sa to týka nehnuteľností ide po overení podpisov aj na zápis do katastra... najlepšie je dohodnúť sa ak sa dá :-))
    Ďakujem za odpovede, ale ja som chcela vedieť tie poplatky okolo toho.
    Ale snáď to pôjde aj dohodnúť, ale potom mám problém č. 2, ktorý som rozpísala v téme: zmena vlastníka bytu, LV s ťarchou.

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Ak dáš spísať dohodu notárovi, tak je to popalatok za spísanie dohody plus 2000,- Sk, samozrejme dnes prepočet na euro, za vklad na kataster. Spolu to môže byť, hrubý odhad, tak päť až osem tisíc.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Zák. č. 71/1992 o súdnych poplatkoch
    Položka 6
    a) Z návrhu na vysporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov 66 eur
    b) Za vyporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov z predmetu konania, ak sa konanie skončilo rozsudkom, 3 % a ak sa konanie skončilo súdnym zmierom 1 %, najmenej 66 eur, najviac 16 596, 50 eura
    c) Návrh na zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva manželov 165, 50 eura
    Poznámka: Poznámka č. 4 k položke 1 platí aj pre písmeno b) tejto položky.

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Lianka Pozri príspevok
    Na vysporiadani BSM sa mozete dohodnut aj mimosudne... teda, ak sa dohodnut viete.
    To je najrozumnejšie riešenie dohodnúť sa mimosúdne, je to výhodné pre oboch, odbúrajú sa zbytočné poplatky, ktoré by ste museli zaplatiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.