Zavrieť

Porady

Otrava mačky

Ahoj. Mám dojem, že moja mačka sa otrávila nejakým jedom. Celý deň len leží, neje, nepije. Už 2 dni.
Moja otázka: aká dlhá je doba, kým jed pôsobí? Je možné, že má iba napr. zápchu? Ďakujem.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

maraquja Pozri príspevok
Ahoj. Mám dojem, že moja mačka sa otrávila nejakým jedom. Celý deň len leží, neje, nepije. Už 2 dni.
Moja otázka: aká dlhá je doba, kým jed pôsobí? Je možné, že má iba napr. zápchu? Ďakujem.
Záleží od toho, čím sa otrávila. Niekedy to môže byť večnosť...

Napr. náš kocúr sa pred rokom na Vianoce priotrávil imelom. Tri dni len vracal, mal hnačku, nedokázal nič stráviť. Boli sme 2x u veterinára, dal mu nejakú injekciu, jeden krát mu dal infúziu, aby nebol príliš dehydrovaný.

Potom pomaličky začal jesť, denne 2x porcie, čo by sa do náprstku zmestili. Úplne sa z toho dostal cca za 2 týždne (postupným zvyšovaním dávky stravy).
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
maraquja maraquja

maraquja je offline (nepripojený) maraquja

No, asi s najvacsou pravdepodobnostou sa otrávila jedom na potkany, myši, alebo ich len zjedla (myslim nejakú myš).
Chúďa celý deň len leží.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maraquja Pozri príspevok
No, asi s najvacsou pravdepodobnostou sa otrávila jedom na potkany, myši, alebo ich len zjedla (myslim nejakú myš).
Chúďa celý deň len leží.
Ja som moje mačičky na chate, ktoré tiež odmietali stravu, len polihovali a smutne pozerali, vyliečila tak, že som im dala asi na dvakrát za malú lyžičku alkoholu. Za dva dni, boli naspäť vo svojej koži.
0 0
maraquja maraquja

maraquja je offline (nepripojený) maraquja

to fakt?ale ona aj hrrrka niekedy, tak nahlas dýcha. Krvácať nekrváca - to som čítala, že je príznak, ak sa otravila jedom na potkany.Či to začne pôsobiť až neskôr?
Mlieko sa jej pokúšam lyžičkou dať, ale veľmi sa nedarí, len čo sa oblizne od mlieka, čo jej vytieklo z pusy..Fakt ten alkohol? Tak idem to skusiť..
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
navštíviť veterinára aby sa mača zbytočne netrápilo.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Mačka to predýcha.Na prvý pokus ,nedokáže zožrať toľko otrávených myší aby zdochla.To by ich musela hltať pravidelne.Mám s tým bohaté skúsenosti.My chováme tiež mačky ( dedinskú zmes )ale suseda sa ich bojí tvrdí že mačka je prevtelený diabol ,tak im sype otrovu na potkanov.Už ani sám neviem koľko ich potrávila.Zo zásady čierne.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
220870 Pozri príspevok
Mačka to predýcha.Na prvý pokus ,nedokáže zožrať toľko otrávených myší aby zdochla.To by ich musela hltať pravidelne.Mám s tým bohaté skúsenosti.My chováme tiež mačky ( dedinskú zmes )ale suseda sa ich bojí tvrdí že mačka je prevtelený diabol ,tak im sype otrovu na potkanov.Už ani sám neviem koľko ich potrávila.Zo zásady čierne.
neni náhodou troška ma hlavu padnutá tá suseda?!
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
pasuliatko Pozri príspevok
neni náhodou troška ma hlavu padnutá tá suseda?!

Prečo troška???
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Jed na potkany obsahuje warfarin - ten sposobuje krvacavost. Potkani, ci mysi hynu az o niekolko dni na vykrvacanie z vnutornych organov. Je to kvoli tomu, lebo potkany su inteligentne a najprv ide jeden vyskusat jedlo a ked je to ok, idu aj ostatni. Preto sa pouziva jed, ktory sa pouziva, lebo o par dni uz je neskoro pre vsetkych na opatrnost. Ak macka ci pes zozerie taketo otravene zviera, taktiez sa otravi. Mozno to bude trvat dlhsie, ale vykrvaca dovnutra.
Ak vam bude macka krvacat aj z nosa, uz bude neskoro.

Netusim co vasa macka zozrala, mozno len otravenu mys pozula, hryzla do nej , hrala sa s nou, ale ju nezozrala, preto jej otrava nema prudky spad.

Ak vam neskape na otravu, skape na dehydrataciu - ak naozaj uz 2 dni nepije. Takze nevahajte, chodte s nou hned k veterinarovi, doplni jej infuziou potrebne tekutiny a dalsiu liecbu.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Rozprávala som sa o "otrávení mačky" s veterinárom, ked som mala podozrenie . Povedal, že ak sa príde rýchlo, veľakrát sa dá mačka zachrániť.

Môj sused,veľký milovník mačiek má odskúšané, že ak je mačka otrávená,začne jej vnútri tmavnúť ucho -vraj nejaká fialovo čierna farba. To je znamenie, že je napadnutá pečeň otravou.

Určite choď čo najskôr veterinárovi, už včera bolo neskoro.
0 0
maraquja maraquja

maraquja je offline (nepripojený) maraquja

tak dufam, ze predycha a prezije..teraz idem domov, dufam, ze este zije...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
maraquja Pozri príspevok
tak dufam, ze predycha a prezije..teraz idem domov, dufam, ze este zije...
a prečo ju neháš doma sa trápiť?chod s nou k veterinárovi!!!!!
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Co nove s cicou?
0 0
maraquja maraquja

maraquja je offline (nepripojený) maraquja

No nic nove...vcera uz vysla trochu na slniecko, uz som si myslela, ze sa zlepsuje..A dnes zase len leží...K veterinárovi ju nenesiem, lebo hoci co sme k nemu odniesli, to hned aj zdochlo...Mne sa to uz zdá pridlho, uz od nedele je taka bez chuti...ani kakat nechodí. A nema zmenu farby na uchu, porovnávala som s druhou macickou, co mám-su rovnake..takze neviem..keby ju daco bolelo, tak by ona mnaukala, nie?
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Chodte k MVDr. Hudecovi, Popradska ul. , Pod. Biskupice. Ma velku prax s utulkovymi zvieratami, teda zvieratami z ulice.

Viete o tom, ze neposkytnut svojmu zvieratu pomoc a nechat ho tak, je tyranie, postihnutelne zo zakona?

Nechapem, ze mate srdce nechat svoju macku pomaly uhynat na dehydrataciu, hlad a nezname ochorenie. Poznam bezdomovcov, co sa lepsie staraju o svoje zvery nez vy.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

maraquja Pozri príspevok
No nic nove...vcera uz vysla trochu na slniecko, uz som si myslela, ze sa zlepsuje..A dnes zase len leží...K veterinárovi ju nenesiem, lebo hoci co sme k nemu odniesli, to hned aj zdochlo...Mne sa to uz zdá pridlho, uz od nedele je taka bez chuti...ani kakat nechodí. A nema zmenu farby na uchu, porovnávala som s druhou macickou, co mám-su rovnake..takze neviem..keby ju daco bolelo, tak by ona mnaukala, nie?
Možno je už tak vysilená, že ani mňaukať nedokáže....

Aspoň tú infúzku nech jej dá, keď nedokáže sama ani piť. Skús ty nič nepiť 4 dni....

To máte v okolí len jedného veterinára?
0 0
Katka91 Katka91

Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

sarasara Pozri príspevok
Prečo troška???
možno aj troška, ale presne
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Ja neviem pochodpiť človeka čo ma nejake zvieratko a neni mu dobre,že ho neha s kludným svedomím sa doma trápiť a vôbec mu nepomôcť... Ako nech sa na mna nikto nehneva ale je to maximalne nezodpovedne!!! Ako by si sa cítila maraquja ty keby ti bolo zle nič by si nejedla a nepila a doma by ti nikto nepomohol?Nikto by ťa neodviezol k lekárovi a nepomohol ti?! A iba by sa na teba doma prizerali?! Naozaj nechapem.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
maraquja Pozri príspevok
No nic nove...vcera uz vysla trochu na slniecko, uz som si myslela, ze sa zlepsuje..A dnes zase len leží...K veterinárovi ju nenesiem, lebo hoci co sme k nemu odniesli, to hned aj zdochlo...Mne sa to uz zdá pridlho, uz od nedele je taka bez chuti...ani kakat nechodí. A nema zmenu farby na uchu, porovnávala som s druhou macickou, co mám-su rovnake..takze neviem..keby ju daco bolelo, tak by ona mnaukala, nie?
Ja mám s veterinármi tie isté skúsenosti.
Keď sme chovali mačky, tiež sa nám stávali s nimi takéto prípady. Zväčša sa nám ich podarilo "vykurírovať" doma, teda, po tých skúsenostiach s veterinármi, ktorí nám všetko radšej uspali. Keď sa mačka správala tak ako popisuješ, rozmiešala som v troche teplého mlieka vaječné žĺtko, pridala som rozdrvený acylpirín a za lyžičku som/sme jej nalievali do papuľky po hodinách. Nechať ležať v teplúčku, najlepšie na bielom vankúšiku, často vymieňať obliečku. Vážne, naše mačky mali najradšej svetlé farby.

V jednom prípade sme nemali mačiatka odčervené - opäť veterinár! (veď sú to len mačky!). Takto nám uhynula Lichua a Leone (L) ako 2-mesačné. Mali horúčky, trpeli nechutenstvom, prudko chudli, uhynuli do dvoch týždňov od príznakov. Trpeli sme celá rodina spolu s nimi. Nevedeli sme ich zachrániť žiadnou staroslivosťou, ani tou obrovskou láskou k zvieratám.
0 0
maraquja maraquja

maraquja je offline (nepripojený) maraquja

Je mi to strašne ľúto, ale cica zomrela- zaspala. Hocikto, hoci čo mi napísal, ďakujem.Ale s tým nesúhlasím, že som ju týrala. Sedela som pri nej skoro celý deň, striekačkou som jej do pusy dávala vlažné mlieko, uhlíkové tabletky. Ale aj keby som ju odniesla k veterinárovi, už by bolo neskoro. Ona to musela zjesť niekedy minulý týždeň a doma sa objavila už chorá v pondelok.Asi ste ešte nevideli týrané zviera - len čo ukazujú v telke..No a tí naši veterinári...proste nemám v nich dôveru. Už je jej dobre. Ahojte
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať