Zavrieť

Porady

Zodpovednosť za zverené veci

Zdravím všetkých,
žiaľ bohu musím riešiť nie sice bytostne podstatnú ale celkom iste nemilú záležitosť. Predstavte si situáciu: idete na ples v jednom bratislavskom hoteli, keďže je vonku zima, je zamozrejmé, že máte kabát, ktorý odložíte v šatni a od šatniarky dostanete lístok. Zatiaľ všetko OK.... Po plese v šatni predložíte šatniarke lístok s číslom, ona zájde medzi kabáty a prinesie vám kabát - ALE CUDZÍ !!! Toto sa stalo nedávno mne, samozrejme som ihneď reklamoval u šatniarky, že mi dala cudzí kabát a potvrdilo to aj niekoľko ľudí, ktorí boli so mnou od začiatku. Kedže však cca o 03 hod. ráno tam nikto "zodpovednejsi" od recepcnej nebol, nasledoval zápis do "prevádzkovej knihy" a kabát som neprevzal. V zápise som na seba nechal kontakt a žiadal som o nápravu. Prirodzene, že sa neozval nikto, ani ten, čo takto prišiel k excelentnemu kabátu ani nikto z hotela. Nasledoval teda prvý telefonický rozhovor s prevádzkarkou hotela, v ktorom prejavila ochotu vec riešiť. Dnes pro druhom telefonickom rozhovore už prevádzkárka hotela nebola taká ústretová s tým, že šatniarka nič nezanedbala ale na vine som bol ja, lebo som si s niekým iným vymenil kabat po tom, čo mi šatniarka odovzdala môj kabat, čo je prirodzene nezmysel, keďže v tom čase boli pri pulte len moji známi ).
Toľko teda popis situácie. Prirodzene, jednalo sa o excluzívny kabát o niekoľko tried vyššie ako ten, ktorý sa mi šatniarka pokúšala vrátiť.
Stretol sa niekto s takýmto problémom a podarilo sa mu ho vyriešiť? Nákup takého kabáta dnes rozhodne nepatrí k lacným záležitostiam a mimo to, rozhodne takýto prístup človeka nahnevá, keby aj pominul finančnú stránku veci. Preto vopred ďakujem za názory a reálne rady.
Naposledy upravil marianotec : 17.02.09 at 11:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Konkrétne som taký problém neriešila. Zmluvu o úschove nájdeš v Obč. zákonníku od § 747. Vymáhať škodu môžeš do pol roka.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    marianotec Pozri príspevok
    Zdravím všetkých,
    žiaľ bohu musím riešiť nie sice bytostne podstatnú ale celkom iste nemilú záležitosť. Predstavte si situáciu: idete na ples v jednom bratislavskom hoteli, keďže je vonku zima, je zamozrejmé, že máte kabát, ktorý odložíte v šatni a od šatniarky dostanete lístok. Zatiaľ všetko OK.... Po plese v šatni predložíte šatniarke lístok s číslom, ona zájde medzi kabáty a prinesie vám kabát - ALE CUDZÍ !!! Toto sa stalo nedávno mne, samozrejme som ihneď reklamoval u šatniarky, že mi dala cudzí kabát a potvrdilo to aj niekoľko ľudí, ktorí boli so mnou od začiatku. Kedže však cca o 03 hod. ráno tam nikto "zodpovednejsi" od recepcnej nebol, nasledoval zápis do "prevádzkovej knihy" a kabát som neprevzal. V zápise som na seba nechal kontakt a žiadal som o nápravu. Prirodzene, že sa neozval nikto, ani ten, čo takto prišiel k excelentnemu kabátu ani nikto z hotela. Nasledoval teda prvý telefonický rozhovor s prevádzkarkou hotela, v ktorom prejavila ochotu vec riešiť. Dnes pro druhom telefonickom rozhovore už prevádzkárka hotela nebola taká ústretová s tým, že šatniarka nič nezanedbala ale na vine som bol ja, lebo som si s niekým iným vymenil kabat po tom, čo mi šatniarka odovzdala môj kabat, čo je prirodzene nezmysel, keďže v tom čase boli pri pulte len moji známi ).
    Toľko teda popis situácie. Prirodzene, jednalo sa o excluzívny kabát o niekoľko tried vyššie ako ten, ktorý sa mi šatniarka pokúšala vrátiť.
    Stretol sa niekto s takýmto problémom a podarilo sa mu ho vyriešiť? Nákup takého kabáta dnes rozhodne nepatrí k lacným záležitostiam a mimo to, rozhodne takýto prístup človeka nahnevá, keby aj pominul finančnú stránku veci. Preto vopred ďakujem za názory a reálne rady.
    Ja viem, že je to pre teba vážna vec, ale nedá mi to nepripojiť k tomuto vtip:

    Chlapík so ženou odchádzajú z plesu. Žena dáva šatniarke sprepitné 5 EUR. Muž sa ňu prísne a nechápavo pozrie, že aké vysoké sprepitné jej to chce dať. Ona ho však zahriakne slovami: "Buď ticho a rýchlo vypadnime. Nevidíš, aký krásny kožuch mi dala miesto toho starého kabáta, v ktorom som prišla?!"

    AK máš doklad o kúpe toho kabáta, tak ich vyzvi, aby ti uhradili škodu a pošli im kópiu dokladu. AK to nepôjde po dobrom, dá sa to skúsiť aj cestou súdu. Ak nemáš doklad, bude to ťažšie preukázať, že si ten kabát skutočne vlastnila a tiež preukázať cenu.
    hihi, tiež ma to napadlo...ten vtip myslim :-)))
    Len samozrejme blok od toho kabata nemam... mam vsak dost svedkov ktori potvrdia co sa stalo.... ked bude nieco obtiaznejsie, tak hodnota - vyska sposobenej skody. Som fakt zvedavy ako to dopadne.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    marianotec Pozri príspevok
    hihi, tiež ma to napadlo...ten vtip myslim :-)))
    Len samozrejme blok od toho kabata nemam... mam vsak dost svedkov ktori potvrdia co sa stalo.... ked bude nieco obtiaznejsie, tak hodnota - vyska sposobenej skody. Som fakt zvedavy ako to dopadne.
    ALe ako chceš preukázať hodnotu kabáta - výšku škody?
    Však to práve, kedže si však nezvyknem nechávať s... na hlavu, v prípade keď nebude možná rozumná dohoda (v podstate druh kompromisu) tak hodnotu kabáta budem musieť preukázať jedine svedeckými výpoveďami, ktorými preukážem stav, druh a kvalitu kabáta a následne na to určitou formou "prieskumu trhu" podľa výrobku rovnakého alebo druhom a kvalitou podobného, predávaného na tuzemskom trhu. To však už pravdepodobne hovoríme o dohre pred súdom. V takýchto prípadoch sa veľa "zbojníkov" spolieha na to, že súdna dohra je na dlho a ľudia nad tým radšej mávnu rukou. :-) Asi tak nejako.. :-))

    Zodpovednosť za zverené veci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.