Zavrieť

Porady

neschopny zivnostnik podvodnik

Prosim Vas, poradte co mam robit.
Rekonstruovali sme kupelnu, robil nam to jeden zivnostnik.Kedze sme na kupelnu dostali prispevok od statu, pretoze moja mama je bez nohy, potrebujeme fakturu s presne rozpisanymi polozkami.
Zivnostnikovi sme este pred rekonstrukciou povedali, ze ci spravi taku fakturu a on, ze to nie je problem.
Uz je po rekonstrukcii takmer dva mesiace. Dodnes mi tu fakturu nevystavil, mam len prijmovy doklad.
Druha vec, je odvezenie odpadu po rekonstrukcii.Zivnostnik sa na to vykaslal, uz som ho x-krat telefonicky upozornoval a pripominal.Odvoz odpadu bolo v cene rekonstrukcie.
Tretia vec su dvierka do kupelne pre otvor na vodomery a plynomer.Tie tiez boli v cene rekonstrukcie a nedodal ich.Povedal, ze nie je problem ich kupit.Ale preco by som ich mal kupovat ja, ked boli v cene rekonstrukcie???

Predvcerom som ho kontaktoval, ci by sa nemohol stavit u mna doma, aby mi podpisal a opeciatkoval fakturu, ktoru som spravil podla znaleckeho posudku.Povedal, ze vecer mu mam zavolat, ze pride.
Odvtedy neberie telefon, potom ma zapnutu odkazovu schranku, na sms neodpoveda, na adrese podnikania sa momentalne nezdrzuje.
Vobec neviem ako mam postupovat , ci to dat na SOI alebo kam?
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
fonzerelli Pozri príspevok
Ano bol z Trnavy. Po podani podnetu na SOI sa veci vobec nepohli dalej. SOI napisala podnikatelovi, ten uviedol ze je v zahranici. Nakoniec sa dostavil na SOI v Trnave vypisal prijmove doklady a bolo vybavene. Fakturu s podrobnym vypisom poloziek som nedostal. Podnikatelovi nedali ani pokutu, odpad co zostal po rekonstrukcii kupelne sme si museli na vlastne naklady odviezt. Po troch mesiacoch pouzivania novej kupelne sa vyskytli problemy. Pod zavesnym WC praskli obkladacky a nedalo sa ani reklamovat, pretoze p. Milaniak sa skryva pred nami a nedviha telefon.
Zaujímavé čítanie. Objednal si si práce. Máš objednávku? Nemáš. Práce Ti boli realizované. Podpísal si súpis vykonaných prác pred ich prevzatím? Nepodpísal. Obdržal si faktúru? Neobdržal. Zaplatil si plnú sumu? Zaplatil. Máš zmluvu o dielo? Asi celkom určite nemáš. Nemáš nič. Akýsi príjmový doklad. A faktúru bez náležitostí. Nevedomosť zákona neospravedlňuje. Ale predsa len daj podnet na Daňový úrad. V slepej viere, že nie je s nimi spriaznený ako so SOI. Aj na Živnostenský úrad, tiež v slepej viere.... a v slepej viere ver, že keď ho prevetrajú, bude mu celkom teplúčko....
0 0
mikkyy mikkyy

mikkyy je offline (nepripojený) mikkyy

no mne robi kupelnu uz asi 2 tyzdne, dnes by mali koncit...no som zvedavy, vcera som mal s nim mensi pokec ohladne dvierok na stupacke a isticovej skrinke....uz z vasich info som vedel ze nie je schopny ju dodat:-) tak sme sa dohodli tak ze, ja si to vsetko kupim a odratame to z ceny, robil mi aj dlazbu v kuchyni, ti jeho chlapi je pravda ze ziadny profici ale iba nejaky co uz s tym maju ake take skusenosti...ked som mu povedal o fakture tak ostal zarazeny ze on si myslel ze to bude bez nej. ked som sa pytal par ludi ze co mam robit hovorili ze mam s nim spisat papier kde bude uvedene objednavatel, vykonavatel a vsetky podrobnosti ako kolko to cele stalo, co bolo v rozsahu prace, kedy zacina plynut zarucna doba, ake boli zavady zistene pri preberani...tak som velmi zvedavy s akym papierom na mna vybehne. ked by vam pomohlo mozem vam poslat na neho cislo mozno vam dvihne ak teda uz nemate jeho aktualne cislo. a vyzera to tak ze on asi nevie ze mam taketo info o nom:-) a aby som nezabudol neviem ci vy mate ale ja mam zmluvu o dielo kde je uvedene rozsah prac, cena za material a pracu a ku ktoremu dnu je to cele splatne.kolko sa dalo na zaciatku a kolko po ukonceni prace. ked som sa pytal pravnika tak ten mi povedal ze ked zmluva bola podpisovana dna 25.11.09 a aj zacatie prac bolo v ten isty den tak toto sa da brat ako prijmovy doklad na material a zalohu prace. ja nastastie nepotrebujem tolko dokladov co vy ale som zvedavy na ten text co mi dnes donesie, vyzera to tak ze budem mat najprv telefonat s pravnikom a az potom to mozno podpisem.
0 0
fonzerelli fonzerelli

fonzerelli je offline (nepripojený) fonzerelli

Urcite Vam da taky tenky zdrap papiera s nazvom faktura kde nie su podrobne vypisane polozky, co mu kaze zakon.takisto ked si kupujete nieco v tescu tak vam nenapise len vyslednu sumu ale podrobne kazdu polozku zvlast
Bude vas chciet ohurit, ze vam to dal bez DPH avsak ked nie je platca DPH vam to moze byt jedno, DPH by neplatil takze je to somarina. Cislo na nho mam aktualne, ale nemam chut s nim komunikovat. Jeho konanim mi vznikla skoda 100 tisic. Teraz to riesi danovy a zivnostensky urad, je mozne ze pride o zivnost
0 0
stroncer.p stroncer.p

stroncer.p je offline (nepripojený) stroncer.p

Dobry den, mozno sa pridavam do debaty o "Panovi" Milaniakovi neskoro, ale predsa. Robil nam kupelnu, Wc, dlazbu v kuchyni, elektroinstalaciu. Mam s nim nie najlepsie skusenosti a rad by som sa o nich pobavil s niekym, ale nie pisanou formou, ale telefonicky, alebo osobne. To viac pomoze riesit problemy. Moje telefonne cislo je 0908/816236. Cakam na Vase telefonaty. Snad s nim nieco spravime.
Ozaj, viete, ci ma este stale licenciu?
Vdaka
Peter Stroncer
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

stroncer.p Pozri príspevok
Dobry den, mozno sa pridavam do debaty o "Panovi" Milaniakovi neskoro, ale predsa. Robil nam kupelnu, Wc, dlazbu v kuchyni, elektroinstalaciu. Mam s nim nie najlepsie skusenosti a rad by som sa o nich pobavil s niekym, ale nie pisanou formou, ale telefonicky, alebo osobne. To viac pomoze riesit problemy. Moje telefonne cislo je 0908/816236. Cakam na Vase telefonaty. Snad s nim nieco spravime.
Ozaj, viete, ci ma este stale licenciu?
Vdaka
Peter Stroncer
Ak sa jedná o tohto pána www.zrsr.sk/zr_vypis.aspx?ID=1&V=A[/URL] , tak podniká
Naposledy upravil JAJA11 : 22.11.10 at 15:00
0 0
stroncer.p stroncer.p

stroncer.p je offline (nepripojený) stroncer.p

Zial,neotvorilo mi Vas link. Vypisuje mi neopravneny pristup. No ale skoda, ze este podnika, lebo moze uskodit dalsim ludom. NEODPORUCAM nikomu.
ale vdaka za info
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
http://www.zrsr.sk/zr_browse.aspx
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

stroncer.p Pozri príspevok
Zial,neotvorilo mi Vas link. Vypisuje mi neopravneny pristup. No ale skoda, ze este podnika, lebo moze uskodit dalsim ludom. NEODPORUCAM nikomu.
ale vdaka za info
treba ísť na stránky zrsr.sk a tam si zadať meno. Tam sa vypíšu všetci nositelia tohto mena a ich činnosť
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
JAJA11 pridal som funkčný link....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať