Zavrieť

Porady

VYZIVNE - prosim pomoc

Dakujem, kto mi pomoze, problem je nasledovny.

v januari 29. tento rok sme mali pojednavanie ohladne vyzivneho.

zatial mi platil ex na maleho 1500, podala som zvysenie v juni spatne od aprila aby mi vzysili vyzivne z 1500 na 3000/100eur/

na pojednavani sme uzatvorili rodicovsku dovolenku, dohodli sme sa na vyzivnom 100 eur. /3000 sk./ aksudkyna vypocitala ze spatne od aprila priznava 3000 sk a ked to vypocitame tak od aprila do januara teda rozdiel 1500 platil a musi este doplatit 1500./dlzna suma je 15000sk.

rozsudok znie.
100eur+33 mesacne ma platit .
rozsudok som nedostala este, vzdali sme sa odvolania pisomne na sude.

teraz mi manzel byvaly zaslal len 49,87 eur/1500sk nie tych 133 eur/vyzivne+33eur ze splaca od aprila ciastocne/

podla vas aj podla mna kolko by mal uz teraz poslat, hoci este rozsudok nemame v rukach.

kam sa mam obratit ohladne aby mi platil viac, nie sme v komunikacii.

prosim kto je pravnikom, nech mi pomoze. daka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    Nie som právnik, ale podľa mňa mal zaplatiť už 100 € + splátku dlhu. Aspoň my sme to tak mali.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak vám nedali rozsudok na mieste, už nepotrvá dlho a budete mať zaslaný rozsudok. Potom to už bude neplatenie výživného. Zatiaľ, si myslím, je zbytočné robiť nejaké kroky. Aj tak to musí doplatiť.

    elpka je offline (nepripojený) elpka

    žena vo svete mužov elpka
    tých 100eur musí platiť od nadobudnutia právoplatnosti rozsudku, takže si počkaj na rozsudok a tam je vyznačený dátum právoplatnosti a podľa toho konaj.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Teraz by mal platiť starú sumu (1500,-Sk) až do právoplatnosti rozsudku a odvtedy začne platiť mesačne 100,-EUR + splátky zameškaného výživného.
    Ale keď príde rozsudok, treba si riadne prečítať výrok, od kedy má platiť aké sumy a pod.

    VYZIVNE - prosim pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.