Zavrieť

Porady

Zostatková cena odpísaného majetku

Chcela by som sa spýtať ako mám vysporiadať zostatkovú cenu už odpísaného auta, ktorá mi tam zostala z tohto dôvodu :
mali sme auto na lízing ešte v r. 2003 v hodnote, ktorá bola vyššia ako bol vtedy povolený limit na odpis, čiže daňové odpisy boli len z toho limitu. V r. 2004 bol limit zrušený, takže sa odpisovalo už zo skutočnej hodnoty auta. V r. 2006 bolo auto splatené a zaradené do majetku s tým, že hodnota auta bola ako vstupná cena a oprávky boli uplatnené daňové odpisy, čiže rozdiel mi tam ostala nejaká suma a to je tá suma toho rozdielu medzi vyššou cenou a limitom. Vtedy v tom r. 2006 som to tak pochopila, že tú zostatkovú cenu pri predaji auta môžem dať do výdavkov. Ale auto sa nepredáva a stále tam tá zostatková cena v majetku je, lebo už ju ďalej neodpisujem, a neviem či je to tak správne a čo s tým? Keby sa napríklad auto predalo v r. 2009 tak by som si ju mohla dať do výdavkov, alebo pri prevedení auta do osobného vlastníctva FO? Jedná sa o jednoduché účtovníctvo SZČO a lízing bol ešte robený po starom, čiže auto sa zaradilo do majetku až po splatení a prevzatí od lízingovky. Len neviem či správne, lebo to robila ešte iná účtovníčka a v lízingoch akosi nie som doma. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zostatková cena odpísaného majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.