Zavrieť

Porady

Hrozné!!!

No ľudkovia, musím sa vám posťažovať. V marci t.r. som prevzala účtovníctvo po jednom "šikovnom" účtovníkovi. Teda naozaj som si myslela, že sa v tom vyzná, ale začala som si kontrolovať zostatky súvahových účtov ku koncu roka a polovica z nich sú samé bludy. Účty mu lietajú jedna radosť - 331, 336, 342, dokonca 343 mu lieta o 200.000 a jeho to vôbec netankuje. Takisto 321 o 200.000.... Ide ma šľak trafiť. A on mi na to povie, že sa s tým nedá nič robiť, že to sa takto bude prenášať z roka na rok. Dokonca zabudol zaúčtovať jednu banku - v SKK aj v EUR za celý minulý rok, lebo si myslel, že účet je zrušený, ale zostatky mu tam visia stále. Má aj vytvorenú rezervu, ale on nevie načo, že to je niečo staré... Najhoršie je, že sa nemám ešte ani o čo oprieť len o tie jeho "zostavy", lebo účtovné denníky od roku 2001 mi stále nedoručil.
Nie som síce nejaký perfektný účtovník, stále sa učím, ale ako môže takto účtovať a pritom sa tvári, že je všetko v najlepšom poriadku. A to robí ešte nejaké ďalšie firmy popri zamestnaní - mimochodom je učiteľ na strednej strojárskej.
Som tak znechutená!
Len som sa potrebovala trochu posťažovať a vypustiť ventil. Určite nie som sama, kto sa takto musí trápiť, ale aspoň sa mi uľavilo.
Usporiadat
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Ahojček. Je to môj prvý príspevok v porade. Mala som tiež takého lajdáka a nakoniec som to vyriešila po svojom. Navštívila som všetky možné inštitúcie-soc.poisťovňu, zdravotnú aj daňový úrad, kde mi veľmi ochotne poskytli zostatky k 31.12., poposielala som všetkým zákazníkom inventarizácie pohľadávok a záväzkov, aby som si overila či sú správne a veľmi, veľmi pomaly som sa prepracovávala k správnym zostatkom. S tými starými som sa jednoducho prestala trápiť, strčila som ich do pripočitatľných alebo odpočitateľných položiek. Neviem síce či je to správne, ale nič iné ma nenapadlo.
Takže pevné nervy.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Toto sa mi zda velmi dobry system. Asi by som ho aj ja pouzila, keby som bola v podobnej situacii.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

No po stretnutí som tam, kde som bola pred ním. Audítor prišiel, reči ako superman, veď on to odkontroloval. Tak som mu pekne pomaly (aby chápal) ukázala čo sa mi nepáči.A teraz perličky:
Načo sú Vám neuhradené pohľadávky a záväzky, hoďte to na jedného a s bankou to vypárujte.
Vy chcete presne zostatky na všetkých účtoch? Dokladovú inventúru?Ste nejaká poctivá...
A tak to išlo a išlo....
Normálne mi je tej majiteľky ľúto. Platí si audítora+účtovníčku a nemá za minulý rok v rukách nič.A to ju už naháňajú aj z daňového, že im to nesedí.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať