Zavrieť

Porady

Pár otázok ohladne podnikateľského plánu

Robim do skoly podnikatelsky plan a zastavil som sa pri financnom plane

1. Rad by som vedel podla coho sa vypocitava DPH, ktore podnikatelia platia na zaciatku roka (v prvy rok predpokladam ze ho platit nebude treba).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    aughostino Pozri príspevok
    Robim do skoly podnikatelsky plan a zastavil som sa pri financnom plane

    1. Rad by som vedel podla coho sa vypocitava DPH, ktore podnikatelia platia na zaciatku roka (v prvy rok predpokladam ze ho platit nebude treba).
    zrejme to máš trochu popletené, začínajúci podnikatel DPH neplatí, len ak sa prihlási ako dobrovolný plátca.
    Do 31.3. nasl. roka sa podáva daňové priznanie k dani z príjmu.
    Do podnikatelského plánu sa skôr dávajú odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne. Práve od odvodov do soc. poisťovne je začínajúci podnikatel oslobodený, začína platiť až od 1.7. nasl. kal. roka, aj to len za predpokladu, že jeho príjem za predch. kal. rok - vrátane vyčerpanej dotácie, presiahol 12-násobok min, mzdy.

    aughostino je offline (nepripojený) aughostino

    aughostino
    a ked som si zvolil predmet podnikania z ktoreho je hned jasne ze budem platcom DPH? co v tom pripade?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    aughostino Pozri príspevok
    a ked som si zvolil predmet podnikania z ktoreho je hned jasne ze budem platcom DPH? co v tom pripade?
    zo žiadneho predmetu podnikania nie je jasne, že budeš hneď platcom DPH. Musíš požiadať o dobrovolnú registráciu na DU. Povinným plátcom sa staneš až po prekročení obratu 35000€ za 12 po sebe nasledujúcich mesiacov /môžeš tento obrat samozrejme dosiahnúť aj za jeden mesiac/

    Pár otázok ohladne podnikateľského plánu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.