Zavrieť

Porady

nekonečné problémy s ex - výživné

Ahojte poraďáci,

touto cestou si vás dovoľujem požiadať o radu, príp. možno ste aj Vy niečo podobné zažili. Manželova ex pravidelne žiada o zvýšenie výživného, samozrejme jej je vždy vyhovené. Najnovšie si vymyslela, že bude nezamestnaná a už sa mu vyhrážala, že bude platiť aj jej. Podľa toho, čo som si zisťovala, má naozaj na to nárok a dokonca i v prípade, ak je dieťa plnoleté. Viete mi poradiť, ako sa to dá legálne obísť, príp. aj znížiť výživné? Paradox všetkého je, že nikoho nezaujíma, že i my máme deti, výdavky na domácnosť, že napr. ja som si na moje štúdium musela požičať peniaze od známych atď. a keďže do manželovho príjmu sa započítava i môj príjem, z toho vyplýva, že ja vlastne robím preto, aby som sa jej ja podieľala na platení jej rôznych výdavkov a výhodách. Tieto neustále kroky z jej strany sú podľa mňa účelové, nakoľko si myslím, že sa tým snaží rozdeliť naše manželstvo. Môže napr. manžel požiadať súd o určenie otcovstva, ak je už dieťa dospelé?

Ak môžte, poraďte. Vopred Vám ďakujem. Som už zúfalá.
Usporiadat
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Už som našla. Je to zákon o rodine. Zák. č. 36/2005 Z.z.
§ 71,72,73

a v § 72 ods. 3 sa píše do 5 rokov.
Skús prečítať, dozvieš sa viac a aj to, čo ťa zaujíma

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-rodine/
0 0
lila7 lila7

lila7 je offline (nepripojený) lila7

o2Michaela,

ešte raz veľmi pekne ďakujem za pomoc.
0 0
aaklaudia aaklaudia

aaklaudia je offline (nepripojený) aaklaudia

Ahojte,
rada by som sa zapojila do tejto diskusie, ale s trosku inym problemom. S mojim druhom /uz byvalym/ mame 7 mesacneho syna. Som momentalne na rodicovskom prispevku. Kym som nesla na matersku, som celkom slusne zarabala, okolo 1000eur/mesiac netto. Dokazala som uzivit seba, moju dceru z prveho manzelstva a aj hypoteku. Kedze moj druh prislubil, ze po nastupe na rod. prispevok bude platit naklady na domacnost, stravu a pod., ako sa to vlastne robi, kedze on zaraba, spociatku to aj robil. Ale stala sa taka vec, ze nase parnerstvo sa rozpadlo a ja som ostala na rod. prispevku s dvoma detmi a hypotekou. Podotykam, moj expriatel podnika a 1000euro dokaze mesacne"nahrabat". Je mozne vysudit vyzivne na dieta a jeho matku /byvalu druzku, ked sme nemali napr. rovnake trvale bydliska/, ak je to mozne na byvalu manzelku?

Budem rada, ak mi niekto poradi. Dakujem velmi pekne.
Pekny vecer, Klaudia
0 0
Obo Obo

Obo je offline (nepripojený) Obo

Chcel by som sa spitat co je normalne vyzivne. Aka suma sa bezne plati na jedno neplnolete dieta napr. do 10 rokov.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Obo Pozri príspevok
Chcel by som sa spitat co je normalne vyzivne. Aka suma sa bezne plati na jedno neplnolete dieta napr. do 10 rokov.
To je individuálne a záleží aj od výšky príjmu platiteľa výživného, osobných potrieb dieťaťa, zdravotného stavu a pod..

Minimálne výživné je 30% zo životného minima, t.j. 53,68€. 178,92€ - životné minimum. Každý rok od 1.7. sa výška ŽM mení.


tu ti prikladám link

http://www.vop.gov.sk/vyzivne-1
Naposledy upravil mzdarka renca : 10.04.09 at 21:40 Dôvod: doplnenie
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
aaklaudia Pozri príspevok
Ahojte,
rada by som sa zapojila do tejto diskusie, ale s trosku inym problemom. S mojim druhom /uz byvalym/ mame 7 mesacneho syna. Som momentalne na rodicovskom prispevku. Kym som nesla na matersku, som celkom slusne zarabala, okolo 1000eur/mesiac netto. Dokazala som uzivit seba, moju dceru z prveho manzelstva a aj hypoteku. Kedze moj druh prislubil, ze po nastupe na rod. prispevok bude platit naklady na domacnost, stravu a pod., ako sa to vlastne robi, kedze on zaraba, spociatku to aj robil. Ale stala sa taka vec, ze nase parnerstvo sa rozpadlo a ja som ostala na rod. prispevku s dvoma detmi a hypotekou. Podotykam, moj expriatel podnika a 1000euro dokaze mesacne"nahrabat". Je mozne vysudit vyzivne na dieta a jeho matku /byvalu druzku, ked sme nemali napr. rovnake trvale bydliska/, ak je to mozne na byvalu manzelku?

Budem rada, ak mi niekto poradi. Dakujem velmi pekne.
Pekny vecer, Klaudia
Pozri prispevok č. 21. Ak Ti bude este nieco nejasne napis...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať