Zavrieť

Porady

Ako označiť výrobok?

Pekné popoludnie, potrebujem poradiť. Nakupujem ručne vyrobené dekorácie od domácich výrobcov, resp. od domáckych, čiže nie všetci mi vystavia faktúru./ Ale to ma ešte netrápi/ Ja ich v rámci svojej živnosti predávam cez internet a plánujem ponúknuť aj určitým predajniam, takže budem vykonávať veľkoobchodnú činnosť. Chcem sa opýtať, ako je to s ich označením:
1. čo som povinná mať na štítkoch, ak ich neoznačil už sám výrobca /
2. musím ponechať výrobcove označenie ak to ďalej podávam cez svoju živnosť a ak sa výrobca nevyjadril
3. musím mať výrobok nejako označený, vzhľadom na to, že v mnohých predajniach, kvetinárstvach tovar označený nemajú nijako- okrem ceny.

Ďakujem.
Anka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Nešpecifikovala si o aké výrobky sa jedná. Každopádne by si sa mala pozrieť na stránku
    http://www.economy.gov.sk/index/go.php?id=2053

    Hlavne zákon o ochrane spotrebiteľa, zákon o e-obchode,...

    a keď sa jedná o výrobky, ktoré majú zodpovedať nejakým STN,tak aj na stránku
    http://www.sutn.sk/default.aspx

    S výrobcom, Tvojim dodávateľom sa môžeš dohodnúť na ozačení výrobku podľa Tvojich predstáv. Tu sa hlavne jedná o Váš vzájomný vzťah a dohodu.

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    Vďaka VladoaKatka, no okrem povinného označenia výrobku cenou som tam nič nenašla. Výrobky nemusia zodpovedať STN, všetko je ručná práca.
    Musím alebo nemusím označovať výrobok etiketou o výrobcovi, pôvode tovaru...?

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Aankaa Pozri príspevok
    Vďaka VladoaKatka, no okrem povinného označenia výrobku cenou som tam nič nenašla. Výrobky nemusia zodpovedať STN, všetko je ručná práca.
    Musím alebo nemusím označovať výrobok etiketou o výrobcovi, pôvode tovaru...?
    Neviem ešte stále o aké výrobky sa jedná - drevo, kov, textil atď. Ťažko sa tak všeobecne dá povedať či áno alebo nie.
    Napr. ručne vyrobené drevené hračky - tiež je to ručná práca a je potrebné na nich mať vyznačené, či sú vhodné pre deti do 3 rokov.
    ďalej - spôsob ošetrovania, spôsob použitia ... je veľmi veľa kritérií, ktoré musíš brať do úvahy.

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    Aháá, no veď toto chcem nájsť - zodpovedajúce kritéria....
    Jedná sa o výrobky z hliny, dekoračné predmety. A sú určené všetkým vekovým kategóriam od malé detičky, až po seniorov. Neviem sa zorientovať v legislatívnych "prikázaniach".
    Ďakujem.

    Ako označiť výrobok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.