Zavrieť

Porady

skype

Som kto som ;-)
vie mi niekto poradit, ako mozem uplne vymazat chat v skype?
neviem ako sa to tu maze...z historie som ho vymazala, ale ked si hore na liste kliknem na chaty, potom na posledne chaty, tak mi ho cely rozbali, ako keby ani vymazany nikdy nebol...
mam verziu skype 3.8.0.139
mala som aj tu najnovsiu. no ani tam som to vymazat nevedela...
prosim poradte...
dakujem za kazdu radu
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

wagner
pokiaľ si mal predtým Skype a kameru, tak najnovšia verzia preberia nastavenia kamery a pracuje ďalej.
Pokiaľ máš novú kameru, tak tá musí byť pridaná do OS (nainštalovaná). Pokiaľ ju máš nainštalovanú, otvor Skype>Nástroje>Nastavenia>Všeobecné>Video nastavenia, kde (pokiaľ je kamera správne v OS nainštalovaná) sa objaví záber z kamery, pod tým máš Nastavenia kamery, kde si nastavíš obraz svojej kamery (zaostrovanie a pod.).
Pod tým je Automaticky prijímať video, kde si môžeš zvoliť od koho budeš video prijímať, vedľa je Ukázať, že mám video, kde oznamuješ prítomnosť kamery pri spojení.
Ďalej si otvoríš v Nastaveniach> Hovory>Nastavenia hovorov, kde v Povoliť hovory určuješ, od koho príjmeš hovory a pod tým je Automaticky odpove..... a Automaticky začať vysielať moje video....

Týmto je ukončené základné nastavenie videa pre Skype. Pokiaľ ti však kamera nefunguje, problém potom nebude v Skype, ale v základných nastaveniach kamery v OS.
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja som to skúšala hneď a v tých nastaveniach mi napíše,že skype nemôže nájsť žiadnu webkameru. Predtým mi kamera riadne fungovala. Tie možnosti, čo tu popisuješ mi jednoducho neponúkne. Neviem prečo mi teraz nefunguje. Keď dám pomoc pre nastavenie webkamery, tak mi ponúkne stránku, na ktorej je napísané, že podrobný návod je v AJ. A nepustí ma do SJ: Problém bude podľa mňa v skype, keďže kameru som mala funkčnú.
Naposledy upravil wagner : 08.06.09 at 20:32 Dôvod: doplnenie vety
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Nemáš tam - nastavenie ....klik na nastavenie videa..automaticky prijímať video / zobrazovať, že mám video ...urob kuk...vidíš sa
Naposledy upravil alla66 : 08.06.09 at 21:05
0 0
kukino7 kukino7

kukino7 je offline (nepripojený) kukino7

businessman Pozri príspevok
hej, mate niekto ten novy skype 4.xx? Co nan hovorite? Ja som mal nainstalovanu beta verziu a bolo tam niekolko much, ktore bolo treba vychytat. Inak si tu vecicku nemozem vynachvalit
mám štvorku a docela mi sedí, no nenašiel som tam napríklad možnosť uložiť históriu ako html súbor...
0 0
kukino7 kukino7

kukino7 je offline (nepripojený) kukino7

...pre všetkých čo majú problém po preinštalovaní windows.

ja osobne som okrem občasného prechodu na vyššiu verziu neinštaloval skype už nejaký ten rok. načo aj? ved funguje ( a dobre) aj bez inštalácie. treba si len odzálohovať adresár kde je nainštalovaný a jeho ˝pracovný˝ adresár v doc and settings - meno užívatela - data aplikací - skype. po preinštalácii win si to len nakopčíte späť a spustíte. po zadaní mena a hesla všetko fachčí ako predtým a aj história zostane zachovaná
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Mám tam automaticky prijímať video a mám aj označené, že chcem prijímať. ALe píše mi, že skype nenašiel webkameru, takže mi nič neponúkne. Na stránke kde by som si mohla nastaviť kameru je napísané, že viac informácií na stránke v AJ. A to mi je nanič. Vypadá to tak, že tá webkamera mi teraz bude na dve veci - na r.ť a na h...o . Akurát mi na stole zavadzia, keď ju nemôžem používať. ALe keď mne volajú, tak ja toho človeka vidím, preto tvrdím, že na vine je skype. A nepresvedčí ma o tom nikto. Pretože keby nebola funkčná predtým, tak by som volajúceho nevidela. A môže mi odteraz skype ponúkať nejakú vyššiu verziu. Viac si ho aktualizovať nebudem, lebo nabudúce stratím aj zvuk Je mi z toho nanič. A vraj moderná komunikácia. Môžu ma mať radi.
0 0
kukino7 kukino7

kukino7 je offline (nepripojený) kukino7

nechápem prečo hladáš nastavenie webky v skype. každá kamera má svoj ovládací soft a tam ju musíš nadstavit. skype je len prostredník.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

wagner
písal som to už v príspevku #42:
Pokiaľ ti však kamera nefunguje, problém potom nebude v Skype, ale v základných nastaveniach kamery v OS.
To znamená, že Skype nemôže nájsť tú kameru, pretože v OS (Windows) nie je nakonfigurovaná alebo je bez ovládača (drivera). Pokiaľ toto v OS nie je správne nastavené, tak ani Skype nebude mať kameru.
A vraj moderná komunikácia.
. Ona je fakt moderná, ale to vyžaduje, aby všetko bolo nastavené, nainštalované a podporované správne a potom aj "moderná komunikácia" funguje.
Najskôr si zisti, či kamera funguje v samotnom OS (Windows), či si nainštalovala driver z CD, pokiaľ áno, musí sa objaviť kamera v Štart>Ovládací panel>Systém>Hardvér>Správca zariadení>Imaging Devices.
Taktiež by mala mať svoj adresár v ňom by malo byť niečo, čím sa nastavujú základné nastavenia kamery.
Ak toto nemáš, skús nainštalovať kameru znova, ale presne podľa návodu.
Potom by sa mala kamera objaviť v Skype.

Mám totiž overené, že pokiaľ je správne nainštalovaná AKÁKOĽVEK webkamera, tak Skype ju VŽDY detekuje a nájde a použije.
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Prajem pekný deň, prosím vie niekto poradiť? V komunikácii s PC som ešte laik a potreboval by som asi pre mnohých primitívnu radu: Ozval sa mi priateľ z Anglicka a nadiktoval mi nejakú adresu, ževraj si chce so mnou "skypovať". Povedal, aby som o nejakej hodine sadol za PC a budeme sa rozprávať. Čo všetko k tomu potrebujem a čo si mám nainštalovať? Webkameru mám zabudovanú v PC, reproduktory zapnuté, treba ešte niečo, aby sme mohli spolu komunikovať? Asi sa mnohí budete smiať, no ale čo už - niektorí jednoducho nemáme vzťah k takýmto moderným trendom - ja radšej "skypujem" osobne z očí do očí. Ale možno to pomôže aj iným laikom v tejto problematike.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

dobrava Pozri príspevok
Prajem pekný deň, prosím vie niekto poradiť? V komunikácii s PC som ešte laik a potreboval by som asi pre mnohých primitívnu radu: Ozval sa mi priateľ z Anglicka a nadiktoval mi nejakú adresu, ževraj si chce so mnou "skypovať". Povedal, aby som o nejakej hodine sadol za PC a budeme sa rozprávať. Čo všetko k tomu potrebujem a čo si mám nainštalovať? Webkameru mám zabudovanú v PC, reproduktory zapnuté, treba ešte niečo, aby sme mohli spolu komunikovať? Asi sa mnohí budete smiať, no ale čo už - niektorí jednoducho nemáme vzťah k takýmto moderným trendom - ja radšej "skypujem" osobne z očí do očí. Ale možno to pomôže aj iným laikom v tejto problematike.
Máš Skype nainštalované v PC ? Tu si môžeš stiahnuť ( jazyk si môžeš nastaviť Sk, CZ)
3 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...veď o tom je téma...potrebuješ program Skype..dá sa stiahnuť z internetu, potom si daj jeho nick alebo priezvisko vyhladať v samotnom skype a môžte sa navzajom, ked mu voláš rozprávať alebo chat-ovať.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Jazyk je iba CZ, slovencina este nie je v Skype standardne, teba jus stiahnutz tejto linky.
1 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Vôbec sa mi to nedá stiahnuť z internetu - niekde v strede mi to zamrzne a ani sa to nepohne. A ešte jedná blbá otázka: treba k tomu nejaké špeci sluchátka?
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

dobrava Pozri príspevok
Vôbec sa mi to nedá stiahnuť z internetu - niekde v strede mi to zamrzne a ani sa to nepohne.
Ked Ti nejde stiahnut z odkazov čo sú uvedené vyššie skús: http://skype.cabik.sk/
http://www.softmania.sk/Skype.html
prípadne použi google: http://www.google.sk/search?hl=sk&so...skype&gs_rfai=

dobrava Pozri príspevok
A ešte jedná blbá otázka: treba k tomu nejaké špeci sluchátka?
Nie, sluchátka Ti v prípade že máš reprodukory netreba. Treba Ti ich v tom prípade ak nechceš rušiť okolie. A samozrejme mikrofón aby ste sa mohli rozprávať.
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Samozrejme, po nainštalovaní Skype sa zaregistruj a vytvor účet (dá ti ponuku tzv. Skype mien, alebo môžeš použiť svoje vymyslené - Skype kontroluje, či sa náhodou už nevyskytuje) - je to ako keby tvoj volací znak, alebo telefónne číslo (meno) tvojho účtu. Podľa tohto Skype mena budeš viditeľný priateľom, pod týmto Skype menom sa budeš prihlasovať ku konverzácii (stačí potom doma dať automatické prihlasovanie a máš pokoj - prihlási sa ti [aktivuje] to samo).
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať