Zavrieť

Porady

TAHINI

Kúpila som si sezámovu pastu Tahini, lebo chcem robiť humus a tam je to potrebné. Máte niekto skúsenosti alebo receptíky aj na iné jedlá,kde sa táto pasta dá použiť? Ďakujem
Usporiadat
Eva Nejm Eva Nejm

Eva Nejm je offline (nepripojený) Eva Nejm

nas recept hovori iba za sa prida voda ale radsej trochu menej ako v recepte lebo ak je riedke je tazko zahustit o oleji som nepocula ze by sa pridaval. Tie placocky nie vacsie v priemere ako 5.5 cm, my mame z arabskeho obchodu taku pomocku na to kovovu. Su trochu hrubsie a obalia sa v sezamovych zrnkach a usmazia do zlatova. Urobis salat z ladoveho salatu, rajciny uhorky cibulu. Potom sa zoberie biely jogurt trochu tahini, citronovej stavy a trosku olivoveho oleja totiz je to nalev. Arabsky chleba pita alebo ako to volaju u vas sa rozoberie a na tu jednu cast sa da salat 2 ci 3 falafely, ktore sa prelomia to sa ulozi na salat a poleje tym nalevom. Nalev zavisi ci ma kto rad viac tahinovu alebo jogurtovu chut. Chleba sa zroluje, aby sa nerozsypal zabalime ho do servitky a jeme
1 0
Eva Nejm Eva Nejm

Eva Nejm je offline (nepripojený) Eva Nejm

dam ti recept na velmi dobre jedlo zo sosovice. Zijem v Kanade ale zila som aj v Syrii.
Vola sa to mzadra (na z makcen)
kolko sosovice tolko ryze. Najprv sa uvari sosovica. Pozor s vodou len tolko aby sosovica bola zakryta a vodu radsej pridavat. Hovorim to preto, lebo ked je vela vody a prida sa ryza voda nezmizne, ryza sa rozvari a je z toho nechutna hmota, ktora mi uz aj zapchala WC.
Cize menej vody a sledovat. Ked je sosovica skoro alebo radsej uplne uvarena pridame tam to iste mnozstvo ryze, sol a olej. Ja robim z jedneho pohara. Voda sa popripade moze doliat len nech sa to nezlepi a POZOR! dlhu ryzu nie okruhlu.
Potom sa nakraja hodne cibule na mesiaciky ktore sa pred vyprazenim obalia v muke su chrumkave.
K mzadra sa miesto salatu pouziva toto: Biely jogurt sa rozriedi z vodou ale nie uplne riedky, posoli sa, a prida sa donho na male kocky pokrajana uhorka a posype sa matou.
Vsetci to miluju!
Naposledy upravil Eva Nejm : 24.08.11 at 01:05
1 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Aj ten dip môžeš z baklažánu.
0 0
Eva Nejm Eva Nejm

Eva Nejm je offline (nepripojený) Eva Nejm

Baba Ghanoush - arabsky dip z baklazanu

Cely baklazan aj zo supkou sa upecie. My ho pecieme vonka v zavretom grile ale my mame grily na propan cize bez roboty. Potom ho lepsie upiect doma v rure. Ked uz je makky osupe sa z tej ciernej kozky pod studenou tekutou vodou. Nozom sa poseka na dost jemnu hmotu. potom sa prida biely jogurt podla chuti, tak isto citron podla chuti a tahiny zase podla chuti, zavisi ci niekto chce kyslejsi alebo viac z tahinovou chutou vsetkeho z mierou. Musim sa priznat, ze sama som ho nerobila, mam tu sefkuchara na arabsku kuchynu - moj manzel je Arab. Nabera sa zo spolocneho taniera kuskami arabskeho chleba - pita bread ako ho tu volaju.
1 0
Eva Nejm Eva Nejm

Eva Nejm je offline (nepripojený) Eva Nejm

falafel je tazko doma urobit, pretoze ta zmes koreni, ktora tam ide sa neda na Slovensku zohnat. Treba kupit v krabici hotovu zmes. Snad ak mate arabsky obchod... Ale viem, ze zaklad je pomlety cicer a bob
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Eva Nejm Pozri príspevok
falafel je tazko doma urobit, pretoze ta zmes koreni, ktora tam ide sa neda na Slovensku zohnat. Treba kupit v krabici hotovu zmes. Snad ak mate arabsky obchod... Ale viem, ze zaklad je pomlety cicer a bob
Co tam ide za zmes?
0 0
Eva Nejm Eva Nejm

Eva Nejm je offline (nepripojený) Eva Nejm

dobre, ked sa dostanem do arabskeho obchodu pozriem, co je v zmesi tych koreni; ale - nedostat hotovy prasok napisane Falafel, kde sa da len voda? A zvysok postupu som uz popisala?
0 0
Eva Nejm Eva Nejm

Eva Nejm je offline (nepripojený) Eva Nejm

pripojujem webovu schranku na arabske recepty, je tam vela aj s Tahini a je to video www.dedemed.com
Predvadza tam recept na tahinovu sauce da sa to rozumiet, aj ked je to anglicky ak nie prelozim. My to volame tarator ale na dedemed som to nasla pod tahini. Jeme to k pecenej rybe, namacame si tam chlieb. Tahini, popuceny cesnak, citronova stava, trochu vody a posekana petrzlenova vnat. Ono to vidiet ako to robi
0 0
telefonica telefonica

telefonica je offline (nepripojený) telefonica

http://www.dedemed.com/mediterranean...i-paste-recipe

V linku je recept, aj návod na domácu výrobu neochutenej Tahini pasty. Ja som tento recept robila už viackrát a výsledok bol lepší než z obchodu. Treba len dávať pozor, aby sezam nezhnedol, ale v priloženom videu je to všetko pekne znázornené. Dobrú chuť :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať